Skocz do zawartości
asus9e

LG L9 "Szyfrowanie"

Rekomendowane odpowiedzi

asus9e

Witam wszystkich, jakiś czas temu telefon zaczął mi się wieszać. Długo się włączał, wisiał na logo LG itd.

Więc doszedłem do wniosku, że wgram od nowa system za pomocą kdz korzystając poradnika z tego forum. Wszystko przebiegło pomyślnie. Aż do momentu kiedy włączyłem telefon. Moim oczom ukazał się biały ekran z nagłówkiem "Szyfrowanie" a pod nim przycisk "Resetuj telefon", po wciśnięciu którego i tak nic się nie dzieje.

Nic więcej zrobić nie mogę. Ktoś ma pomysł jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG PC suite czy jakoś tak i ponowne wgranie romu przez opcję awaryjne przywracanie systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ManHunt

Hard reset vol-+home+power jak nic nie da to tak jak pisał wyżej kolega.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asus9e

Jednego i drugiego próbowałem. Bez zmian :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem to samo po wgraniu moda na czarny status bar. Jednak mnie uratowało to, że miałem wgrany CWM. Zwyczajnie wgrałem V20C i telefon powrócił do normalnego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed awaryjnym wgrywaniem wprowadź telefon w stan s/w lub zwany inaczej download przez naciśnięcie volume down i podłączenie z PC przez USB. Operację tę przeprowadza się przy wyłączonym telefonie. Przy tak uruchomionym telefonie awaryjne przywracanie systemu powinno skutkować udanym wgraniem romu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asus9e

Nie mogę zrobić tego o czym napisał waldini, gdyż mi pokazuje "nie wykryto urządzenia usb" ...

Telefon się zawiesza na logo lg podczas próby włączenia. Jakies pomysły? A może można wgrać kdz bez włączania telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby komputer widział telefon muszą być sterowniki, pc suite posiada je, a jeśli nie to doinstaluje. Samo wprowadzenie telefonu w stan s/w robisz tak :

Włączony komp i pc suite

Wyłączony telefon

Wsunięty w gniazdo USB w kompie kabel USB

Przyciskasz tylko przycisk volume down i następnie trzymając przycisk wkładasz w gniazdo USB telefonu drugi koniec kabla USB.

Jeśli bateria trochę żyje i sprawna jest płyta główna telefonu to raczej nie ma bata żeby nie uruchomił się telefon w stanie s/w, a pc suite nie zainstalowało awaryjnie romu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asus9e

Robię wszytsko tak jak mówisz. Ale komp pokazuje nie rozpoznane urzadzenie a ekran w telefonie jest czarny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz poprawnie zainstalowane sterowniki? I na pewno wchodzisz w s/w mode?? Nie ma siły, żeby nie szło, sam ostatnio ratowałem się po lekkim bricku :P

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi