Skocz do zawartości
Kierowca 1996

Bateria LG L9 II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tel mam od pon. I mam pytania odnośnie bateri. Wczoraj o godzinie 7 miałem 100% bateri w dzień: grałem w gry, pisałem sms, korzystałem z internetu i już o godzinie 14 miałem 15% mi się wydaje że zbyt szybko bateria się rozładowała, jaki może być powod? Ekran ustawiony na 0% aplikacje wszystkie były wyłączone. Gdy podłączam oryginalną ładowarkę LG to wyskakuje mi komunikat" wolne ladowanie" Jak można naprawić ten problem?

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez 7 godzin grałeś w gry, wysyłałes sms'y i do tego korzystałeś z internetu. Nie dziw sie, że tyle ci zeszło baterii... Jeśli jednak chcesz troche zaoszczędzić energii to zainstaluj sobie to https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ijinshan.kbatterydoctor_en&hl=pl dobrze optymalizuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki sprawdze to. Ale grać to grałem 10min a resztę czasu spędziłem na messengerze lub sms. Gdy mam oddalony ten program przy 50% bateria pokazuje 13h zobaczymy ile naprawdę wytrzyma.

Edytowane przez Kierowca 1996

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maddog

Jak dla mnie bateria jest naprawdę dobra, jak 'racjonalnie' korzystamy z telefonu to potrafi wytrzymać długo. Telefon masz ledwie parę dni może potem się uformuje. Pamiętaj też że korzystając z sieci 3g zawsze będzie szybciej drenowało baterię, ja tam zawsze mam przełączone na sieć 2g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No teraz mi wolniej z chodzi. Zobaczymy co będzie z baterią. Jak macie jeszcze inne sposoby na zaoszczędzenie bateria to podajecie a napewno się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woleq

Dla mnie to jest najdłużej trzymający na baterii telefon jaki miałem (z tych na androidzie).

Z moim użytkowaniem potrafi wytrzymać 4 dni, a norma to 3.

3G włączam tylko wtedy gdy potrzebuje skorzystać z internetu, podobnie wifi, synchronizacja, gps, NFC czy BT - włączone gdy ich potrzebuję. W domu mam słabszy zasięg, stąd wolę na 2G być. Ekran jest tak jasny, że praktycznie cały czas mam na minimum, podciągam gdy jestem na zewnątrz w jasny dzień.

Popatrz co masz zainstalowane, czy coś nie pracuje sobie w tle (facebook to bardzo lubi).

Jak przytrzymasz klawisz Home to dostaniesz listę ostatnich aplikacji, wyczyść ją od czasu do czasu.

Pozdrawiam,

Arek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maddog

Dokładnie to co napisał woleq, warto też zainstalować sobie jakiś programik oczyszczający ze śmieci. Ja np. używam Android Assistant.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy do powolne ładowanie baterii ma jakiś wpływ na nią ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja do optymalizacji baterii używam DU Batery Saver i sobie cenię tą aplikację.

3G włączone cały czas, muzyki słucham 40-50 minut dziennie na słuchawkach. Gram w ciągu dnia 1,5 godziny w Fifę 14, która zżera ładnie baterię. Neta przeglądam z 2 godziny dziennie. Rozmawiam łącznie ponad godzinę, piszę smsy i bateria daje radę na dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi