Skocz do zawartości
Kierowca 1996

Bateria LG L9 II

Rekomendowane odpowiedzi

szymel00

8g. 23 min. używane GG, TT, włączone Wi-Fi, ekran na 37 % - stan baterii 43 % ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2g 33min. Wi-Fi włączone prawie non stop, troche grania, oglądania filmów. Ekran stale 100%. Pozostało 37% baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacje mam pozamykane wszystkie (przytrzymuje domek i nie mam nic). Najwięcej baterii znika podczas siedzenia na wifi w przeglądarce stockowej lub w Messengerze. Ekran cały czas 0%. No i aparat sporo pochłania. Zna ktoś przyczynę? Telefon mam bodajże 4-5 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reins

U mnie jest tak: najwięcej zżera komórka w trybie gotowości bo około 50%. Później telefon nieaktywny a dopiero później ekran i aplikacje. Co jest trochę dziwne. Kolega który ma także ten telefon ma podobnie. Na wykresie zużycia baterii da się także zaobserwować pionowe kreski. Z czego to może wynikać? Nic raczej uszkodzone nie jest bo przy w miarę normalnym użytkowaniu (chwila 3g, chwila WiFi, trochę rozmów i smsów, czasem w coś zagram) trzyma mi już 48 godzinę i zostało jeszcze 58%. Ale dziwne jest to, że czasem telefon trzyma poziom baterii 75%. A po zablokowaniu ekranu i ponownym odblokowaniu po minucie albo dwóch poziom spada np. do 73 od razu.. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up

Mam dokładnie tak samo, nagle bateria spada o kilka procent w dół. Na wykresie zużycia również widać pionowe kreski w dół. Dlatego mówię że bateria to tragedia a na początku tak nie było. U mnie bateria wytrzymuje do 3h włączonego ekranu najczęściej 2h 30min. Milion razy reinstalowalem ROM i nic nie pomaga. Tak jak mówię, na początku tak nie było tzn przez pierwszy tydzień. Normalne było 4h+ włączonego ekran.

Tapatapatap Moto G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo

U mnie, w czteromiesięcznym telefonie bateria wytrzymywała tak:

- ok 4h włączonego ekranu,

- 3G - ON (nawet do neta, a 'prądu' ciągnie więcej niż wifi),

- dane komórkowe włączone,

- GPS - ON (działające w tle TrustGO),

- synchronizacja pogody Yahoo włączona,

- tasker do sterowania podświetleniem ekranu [w ciągu dnia 65% (pomiędzy 10-21) , na wieczór 55->45% (między 21-22), na noc 35% (od 22 do 7 rano), a później 45% i 55%. Do tego jasność podczas trybu aparatu i galerii ustawiona na 80%]. Podświetlenie na 0% to jakiś masochizm :P

- zamrożone ze 2 aplikacje w greenify i wyłączone zbędne badziewia typu google+,

Przy w/w warunkach ładowałem telefon co ok 4 dni (bateria wystarczała na ok 70-80h, ale zazwyczaj ładowałem po 48h przy poziomie baterii ~45% (wtedy ekran ok 2-2,5h). Jeśli grałem to czas pracy skracał sie o ok 1/3.

PS. Przy nawigacji Sygic (GPS+dane komórkowe) i ekranie włączonym 3h przy podświetleniu ~60% uciekało mi ok 50% baterii, gdzie np. pierwszy L9 po tym czasie chciał jeść

@UP - te pionowe kreski to normalka. W momencie kiedy telefon jest w deep sleep proces odświeżania stanu baterii jest zamrażany i dlatego jak odpalisz ekran to momentalnie spada 2-3%. Poza tym wskaźnik jest niedokładny. Ja raz miałem 100% naładowania baterii przy 12h czuwania z ok 10 minutami włączonego ekranu (telefon odłączyłem ok 21 od ładowarki).

Ps2. Obecnie używam Nexusa 4 i przy w/w ustawieniach tyle, że w 2G (wifi do neta), oświetleniem na auto i trochę pomizianym kernelu ładuje telefon co 2-3dni (teraz - bat ma 70%, w tym 1 godzina ekranu, a telefon włączony 36h...) - wszystko da się zrobić.

Żeby nie było - telefon nie służy mi za zegarek, normalnie piszę/dzwonię/przeglądam neta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reins

Aż tak drastycznie jak u kolegi gemtin92 to nie mam. Do chwili obecnej mam prawie 3h i 40 minut włączonego ekranu i zostało 48% baterii. Do tej pory mam 69h od poprzedniego ładowania. W tym czasie trochę grania, chwile na Wifi, w celu odświeżenia pogody, przejrzenia wiadomości itp. Nie sądzę, aby u mnie dało się uzyskać wynik tak dobry jak uzyskał kolega psz3mo. Doczytałem się, że telefon jest produkowany w Korei lub w Chinach. Być może ma to jakieś znaczenie jeśli chodzi o baterie. Ale z tego co obserwuję to 2 dni, normalnego użytkowania, bez przesadnej ilości grania jest bez problemu do osiągnięcia co przy takiej wielkości ekranu uważam za dobry wynik.

@UP: No i po 2 tygodniach użytkowania kicha... Bateria wytrzymuje maksymalnie 3h włączonego ekranu (a na początku spokojnie ponad 4h). Procenty lecą na głowę. Po 3h od odłączenia ładowarki i 15 minutach włączonego ekranu ze 100% zrobiło się 86% :/ Na dzień dobry po odłączeniu od ładowania spadły 4%... To jest frustrujące w nowym telefonie. Będę go testował jeszcze przez parę dni, i jak nic się nie poprawi chyba oddam na gwarancję.

Wiecie może skąd takie pogorszenie? Niby na początku ok, a tu nagle wydajność spadła.. Dodam, że aplikacje mam zainstalowane takie same jak w poprzednim telefonie, i tam takich problemów nie było.. Może to być uszkodzona bateria czy coś nie tak z telefonem? Powoli zaczynam żałować, że nie wziąłem jednak Samsunga..

Edytowane przez Reins

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Nie liczyłem na wiele, a tu proszę. Całkiem fajny wynik jak na niedrogi telefon.

Wifi wyłaczane tylko poza domem. Synchronizacja 2 kont mailowych, sporo przeglądania internetu, trochę posiedziałem na mobilnym wykopie, gg i youtube.

4.4 v20b, root i powywalane śmieciowe aplikacje.

post-87394-14255748407873_thumb.png

post-87394-14255748408405_thumb.png

post-87394-14255748408879_thumb.png

post-87394-14255748409353_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie to tragedia przy słuchaniu muzyki jest ;/ a to jedyne co na nim robie, no i czasem 3g odpalam, ale główne w nocy, nie wytrzymuje jednego dnia nawet przy samym słuchaniu i oszczędzaniu baterii... może zrobić roota i wgrać kitkata?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    btnpl

To dziwne, bo przy słuchaniu muzyki bateria baaaardzo powoli spada. Szybko leci w dół jak odpalam grę (gram w Final Kick) - grafika 3d więc mocno żyłuje procesor (czuć że gorący się robi po jakimś czasie). Procenty baterii wtedy lecą na łeb na szyję. W 3G też szybko bateria spada, o wiele szybciej niż w wifi. W tej chwili przy rozsądnym korzystaniu (czyli ok. 30min gry, 15min wifi, kilka sms/15min rozmów) bateria wytrzymuje około 2 doby. Jakbym nie grał i nie załączał internetu to spokojnie do 3-4 dni dociąga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi