Skocz do zawartości
Kierowca 1996

Bateria LG L9 II

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tu jest temat o baterii do tego telefonu, to opiszę tu taka sprawę - może się już ktoś z tym spotkał, a mianowicie: mam dwie baterie, drugą kupiłem na zapas - jest to zamiennik, i właśnie ten zamiennik jak mam w telefonie i włączę go do ładowania to telefon po chwili się wyłącza i ładuje na wyłączonym telefonie, natomiast oryginalna bateria ładuje się na wł/wył telefonie. O co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rauxel

Czym może być spowodowany fakt, że telefon ładuje się powoli ? Na oryginalnej ładowarce od 10 % do pełna czasem nie wystarcza 6 godzin... wykres ładowania nie jest gładki i równy a zabkowany, jakby co chwilę telefon był odlaczany... sprawdzałem na ladowarce żony od L65, ladowarce samochodowej Philips i wszędzie tak samo. Potrafi się nawet rozladowywac przy ladowaniu jak się nim bawię... zaktualizowalem system do KK, chwilę było ok, teraz znowu to samo co na JB.

Zważywszy, ze rekordem jest aby wytrzymał cały dzień na jednym ladowaniu, tak długie nabijanie baterii jest wkurzajace... jakieś rady ?

Edytowane przez Rauxel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Miałem podobnie kiedyś na zastępczym kablu USB, w Twoim przypadku, może uszkodzone wejście w telefonie lub też sam kabel USB, w najgorszym przypadku bateria nadaje się do wymiany. ;)

Wysłane z Victara RR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź kilka kabli.

Możesz też spróbować kupić takie cudo:

http://allegro.pl/uniwersalna-ladowarka-procesorowa-li-ion-li-poly-i5124849522.html

Kosztuje 12 zł, a przydaje się w takich sytuacjach.

Mi np. uratowała nową kompletnie rozładowaną baterię, której telefon nie chciał nawet zacząć ładować.

Jak na czymś takim będzie działać normalnie - to przynajmniej będziesz wiedział że problem nie leży w baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rauxel

Sprawdzalem na kablu od ladowarki zony od L65, na kabelku od Nokii (taki krotki), takze na kabelku Nokii podlaczonym do przedluzki. Na takim zestawie podlaczonym do USB nawet sie rozladowuje... 

Moze hard reset zanim zakupie taka ladowarke ? Moze to byc kwestia softu ?

Edytowane przez Rauxel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi