Skocz do zawartości
asdereq

Jaki rom i kernel do xperia j ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Sony Xperia J i szukam jakiegoś dobrego kernel i roma, które pomogą wycinąć co najlepsze z tego telefonu. Chciałbym, żeby była mozliwość podkręcenia telefonu na maxa i opcjonalnie otg usb jak może da rade coś zrobić. Mam android 4.1.2 numer kompilacji 11.2.A.0.31. Jeżeli możecie to podajcie też pokoleji jak co robić bo ogarniam na dwa razy to. Mam odblokowanego BL jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KitKat ma dobrą optymalizacje. Wypróbuj go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na J nie ma KitKata.

Najlepszą opcją wg mnie jest cm10 zmodowany przez Kolos28 ([Moded ROM][J] ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Light ModedCM10 Project by Kolos28-jlo - xda-developers) Jest już tam kernel z opcją OC.

Co do poradnika to ja korzystałem z tego filmiku

Pierwsze robisz wszystko tak, jak w podanym filmiku. Następnie, jak już wszystko zrobisz, wrzucasz do telefonu rom, który wyżej podałem. Następnie wchodzisz do recovery i tam robisz czynności podane również w tym linku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slupek

Wrzuciłem polecany Light ModedCM10 Project by Kolos28-jlo i wszystko ładnie chodzi, ale nie mogę zainstalować aplikacji, które często używam: Transportoid, Jak dojadę i eWeather HD. Z plików .apk, które zgrałem z SGS3 nie idzie - błąd instalacji, a wyszukane w Markecie pokazuje, że są niezgodne z moim urządzeniem.

Będę musiał przetestować na innym romie, na stock nie było problemu.

EDIT:

Musi być coś nie tak z gappsami.

Wgrałem paczkę zmodyfikowaną (wykasowałem apki, których nie używam) pod siebie z tego wątku: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2520364 i już ww. apki się zainstalowały.

gapps-jb-20121011-signed.zip zawiera framework, lib i kilka innych plików - może coś z tego okazało się niezbędne.

Edytowane przez slupek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche się wtrącę ;p

Panowie, czy [Moded ROM][J] ihaa Light ModedCM10 Project by Kolos28-jlo - xda-developers będę mógł wgrać na telefon, który pochodzi od orange z zablokowanym BL ?

Domyślnie miałem oczywiście wgrany brandowany rom orange, później wgrałem JB ale raz dziennie lub dwa razy na dzień telefon poprostu resetował się do napisu SONY. Szukam najstabilniejszego softu, nie musi on wyciągać z telefonu niewiadomo jakich osiągnięć, zależy mi tylko na tym aby z telefonu można było bezproblemowo korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez odblokowanego bootloadera nie wgrasz romu innego niż bazowanego na stocku, czyli nie wgrasz tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ Tak jak myślałem.. a wiadomo w telefonie z orange nie odblokuje bl.

W takim razie jaki polecilibyście ROM bazowany na stocku, który będzie stabilny- nie będzie się restartował itp ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam teraz używam AlienRom V5.Nie jest on szybki,z ekranem głownym ma jakieś problemy i wgl..Jest jakiś dobry stabilny Rom z możliwością podkręcenia procka i wygląd Xperi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałeś tego roma 4 posty wyżej? Jak na razie ze wszystkich, które testowałem do tej pory wypadł najlepiej :) Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jestem na nim teraz i jest całkiem ok tylko aparat mógłby lepiej działać :P jaki masz w nim wgrany kernel do podkręcania procka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi