Skocz do zawartości
kun0

Książka telefoniczna Wybrane numery i inne

Rekomendowane odpowiedzi

kun0

Mam kilka pytań na temat NEXT

nie miałem jeszcze styczności z DualSIm więc prosze o troche wyrozumiałości

1. CZy można przypisać dany numer do danej karty SIM, aby nie pytał się z której karty ma zadzwonić

2. Czy jest informacja na którą kartę ktoś dzwoni

3. Jak to w końcu jest z NEXT odnośnie DualSim aktywny ... http://forum.android.com.pl/f983/proa-ba-o-wyjaa-nienie-dziaa-ania-dual-sim-365403/index2.html

4. CZy to prawda jeśli mam 2 karty SIM aktywne (w przypadku next) to baterię zjada 2 razy szybciej

5. czy w belce będe miał dwa wskaźniki zasięgu kart SIM?

6. przekierowanie połączeń z zupełnie innego telefonu nie będzie sprawiać problemów z telefonem ?

Coś mi jeszcze do głowy w padnie zapewne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sdar

1 - Można ustawić domyślne dzwonienie z danej karty SIM w odniesieniu do wszystkich numerów (domyślna karta SIM do połączeń głosowych) ale nic mi nie wiadomo o możliwości ustawienia tego tylko w odniesieniu do wybranych numerów.

2 - TAK

3 - Wskazałeś bardzo dobry link ;) Ewentualnie doprecyzuj pytanie.

4 - NIE

5 - TAK

6 - NIE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kun0

3. mam na myśli gadam na SIM1 dzwoni ktoś na SIM2 i wyskakuje mi że jest połączenie oczekujące na drugiej karcie, mogę się wtedy przełączyć pomiędzy dwoma rozmowami.. czyli zawieszam pierwszą i odbieram drugą

dlaczego takie pytanie, w powyższym linku jaki dałem, w poście 11 napisanego przez !urek przedstawia mi sytuacje raczej dla karty StandBy, a to jest dział z NEXT więc się wystraszyłem że to coś nie halo z tym telefonem...

... sprawdzał ktoś to organoleptycznie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    !urek
    jeśli na kartach ustawisz przekierowanie połączeń "gdy poza siecią" - np SIM 1 na SIM 2, a SIM 2 na SIM 1, to wtedy rozmawiając np z SIM 1 a ktoś zadzwoni na SIM 2 to wtedy zadziała przekierowanie z SIM 2 na SIM 1 i otrzymasz informację - połączenie oczkujące i możesz przełączać się między połączeniami. Wszystko jednak w ramach SIM 1, bo SIM 2 jest w tym momencie nadal nieaktywna jakby.

Next nie ma "Activ dual SIM", jeśli gdzieś tak jest napisane to nie jest to prawda.

Sprawdzone organoleptycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie jak z pkt 1 ? w ustawieniach Dual Sim jest '' powiąż kontakty z określoną kartą SIM'' i dalej po wybraniu '' dodaj kontakt oraz wybierz kontakty, które chcesz powiązać z tą kartą SIM'' niestety nie mogę dodać żadnego kontaktu ponieważ telefon nie widzi żadnych zapisanych kontaktów.

Edit:

już doszedłem, kontakt musi być zapisany na telefonie, wtedy można dodać. Jednak po dodaniu kontaktu przy np wysyłaniu sms dalej trzeba wybrać sieć. Jedynie pojawiło się przy wybranej sieci ''sugerowane''. Jak ustawić żeby nie trzeba było wybierać sieci.

Edytowane przez Mateusz Sokołowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi