Skocz do zawartości
Hunter3000

Oficjalny Android od Sony [4.3] - Aktualizacja dla Xperia SP + Informacje o 4.3 #AKTUALIZACJA!

Rekomendowane odpowiedzi

Vivaz90197 Nic z tego nie rozumiem, możesz wyjaśnić jak laikowi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Firmware .205 jest stabilniejsze, nie zacina się, nie rebootuje i więcej aplikacji działa bez jakichkolwiek problemów. .207 natomiast ma zaktualizowane liby(sterowniki), które jak widać na XDA i z mojego doświadczenia powodują dużą niestabilność przy custom kernelach i różnych zabaw z telefonem typu GravityBox i Xpoosed. To tak jak Windows XP i XP z Service Pack 3, niby zmiana tylko w nazwie a system działa płynnie, z tym że w Xperii im nowsze tym mniej stabilne akurat tu.

Co do apki wiadomości jest ona z Xperii Z2/Z1/Z/Honami. Działa jak normalna tylko ma oszczędność sms. Instalujesz jak ROM przez Recovery.

A jeśli chodzi o services.jar - adj(tablica ważności aplikacji, im mniej ważna tym zostaje zamykana żeby zwiększyć ilość wolnego ramu) jest ustawione w STOCKU tak żeby launcher był ubijany, aplikacje poboczne działały i synchronizowały się, a aplikacja wyświetlana NIGDY nie została zamykana. Powoduje to że czasami telefon zamula od tych aplikacji pobocznych, ram zanika, UsługiGooglePlay zabierają całe zasoby i telefon zwalnia po czym trzeba dać reboot żeby działało. Moje services.jar jest po patchu, który ustawia najwyższy priorytet dla aplikacji widocznej, potem dla launchera, a potem dla całej reszty. Daje to więcej ramu, brak ponownego ładowania launchera i nie zacinanie się aplikacji którą widać(gdyż ona ma przydzielony największy priorytet i reszta aplikacji zostaje zamykana, oprócz launchera który ma niewiele niższy priorytet). Do tego ilość aplikacji w tle na STOCKU jest ustawiona na 5, czyli tylko 5 aplikacji może aktualnie zużywać ram, a reszta jest zamykana. W moim jest ustawione na 70, czyli każda aplikacja używa ile chce, daje to więcej aplikacji które możemy uruchomić w tle. Np.: włączasz Walkmana, Messengera od Facebooka, GG i dajmy na to Album. Wszystkie te aplikacje zostają zatrzymane w pamięci, a reszta aplikacji których NIE URUCHAMIAŁEM zostaje wybijana żeby zwiększyć pamięć dla aplikacji które URUCHOMIŁEM. W STOCKU włączenie kilku aplikacji powoduje redraw(ponowne włączanie) launchera albo zabijanie innych aplikacji z ramu żeby zaoszczędzić wszystko. Suma sumarum na moich uruchomisz co chcesz i będzie to w ramie, na STOCKOWYCH włączysz co chcesz a i tak max 2 aplikacje zostaną utrzymane a reszta wybita.

Bodajże wyglądało to tak:

- Trwała(funkcje telefonu) 0x0

- Widzialne 0x1

- Launcher 0x2

- Postrzegalna(w tle, np ostatnio uruchomiona albo mająca powiadomienie) 0x3

- Wysokiego rozmiaru 0x7

- Drugi server 0x8

- Pusta, "backup"(jakkolwiek to google tłumaczy), "content provider" 0x9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiesz może jak ten Services wygląda w Cm11? Można wgrać do niego ten twój?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W CM jest już inny adj. KitKat działa trochę inaczej ale ułożenie aplikacji działa tak samo jak w moim przerobionym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest jakiś łatwiejszy sposób niż wgrywanie oszczędności przez recovery? Bo nie bardzo to ogarniam :C nie mam roota i mam zablokowaly bootloader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mari0o

Pewnie da się zamienić plik APK odpowiedzialny za tą aplikację, ale to tylko mając ROOTa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamieniając Conversations.apk tym z paczki z Z2 te z /system/app w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KMPB
    Skasowanie danych aplikacji Update Centre powoduje usunięcie informacji o nieudanej aktualizacji i pozwala na kolejną próbę. Za każdym razem jednak przy próbie aktualizacji wyskakuje informacja "Nie można zainstalować nowej wersji oprogramowania. Spróbuj ponownie". I tak w kółko. A ja chciałbym jednak 207 zainstalować ...

Nie doczekałem się pomocy, więc musiałem pomóc sobie sam ;)

Zainstalowałem w końcu 207. Przyczyną powyższego błędu był odblokowany Bootloader. Po zablokowaniu Flashtoolem update do 207 przebiegł bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ale zawsze tak było że odblokowany bootloader blokuje działanie UpdateCenter, SEUS'a i PCCompanion.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KMPB

Pewnie tak, ale ja o tym wcześniej nie wiedziałem, a nikt mnie wcześniej na ten ślad nie naprowadził. Pewnie to dla innych było oczywiste. Ja nie jestem tak zaawansowany. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi