Skocz do zawartości
Hunter3000

Oficjalny Android od Sony [4.3] - Aktualizacja dla Xperia SP + Informacje o 4.3 #AKTUALIZACJA!

Rekomendowane odpowiedzi

ct65

Sporadycznie się chyba zdarzało, ale nie dam sobie głowy uciąć. Aktualnie korzystam z tego:

http://forum.android.com.pl/f868/4-3-ram-patched-services-jar-475726/ tutaj nie ma miejsca na ubijanie a i telefon znacznie przyspieszył. Polecam Ci przetestowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pytanie do osób które korzystają ze stocka. Czy gdy słuchacie muzyki przez aplikację walkman i przechodzicie do galerii zdjęć sony "album" czy zdarza wam się że walkman jest ubijany podczas przeglądania zdjęć?

Albo jak przeglądacie galerię, przerzucicie sporo zdjęć i po minimalizacji następuję przeładowanie lunchera?

Zaczynam się zastanawiać czy na tym telefonie można robić więcej niż 1 średnio wymagającą rzecz bo do takich się zaliczają oba programy od sony.

Póki korzystam to tak nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi191pls
    Pytanie do osób które korzystają ze stocka. Czy gdy słuchacie muzyki przez aplikację walkman i przechodzicie do galerii zdjęć sony "album" czy zdarza wam się że walkman jest ubijany podczas przeglądania zdjęć?

Albo jak przeglądacie galerię, przerzucicie sporo zdjęć i po minimalizacji następuję przeładowanie lunchera?

Zaczynam się zastanawiać czy na tym telefonie można robić więcej niż 1 średnio wymagającą rzecz bo do takich się zaliczają oba programy od sony.

Walkmana nie używam, ale z przeladowaniem launchera to cały czas po bardziej wymagającej rzeczy było. Zainstalowałem sobie patched Services i problem już mocno zmalał, tylko sporadycznie się wyłącza przy ładowaniu cięższych stron w min. 2 zakładkach w boat browser.

Wysłane z eSPe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cayman

U mnie często przy włączonym walkmanie otwarcie przeglądarki powoduje zatrzymanie piosenki. Przeladowanie launchera praktycznie zawsze po wyłączeniu internetu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi191pls

Ostatnio pobierałem 2 duże pliki i w tle był poweramp. Przy tych pobieraniach i dwóch otwartych stronach typu Onet co chwilę wyrzucało apkę, a jak z recent apps wszedłem do powerampa, potem z powrotem do przeglądarki to i ją wyrzucilo z RAM. Wniosek prosty - nie ma co oczekiwać od 1gb ram, a zapewne i SWAP mało tutaj by pomógł

Wysłane z eSPe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy od przeglądarki. Większość RAMu właśnie ona zajmuje. I pliki nie są killowane z poziomu RAMu tylko dalvik memory. Zmień w build.prop dalvik.vm.heapstartsize=8m

dalvik.vm.heapgrowthlimit=96m

dalvik.vm.heapsize=384m i masz spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@adi sam też rzadko kiedy korzystam z walkmana ale jednak czasem się zdarza i zainteresowało mnie jak ostatnio miałem taki przypadek jak opisałem :P

Nie mniej, lekko mówiąc irytującą rzeczą wręcz niedorzeczną jest gdy korzysta się z 2 autorskich programów sony i jedna ubija 2gą zwłaszcza że obie powinny być "lekkie" no totalna paranoja. A przed kupnem ciągle w głowie miałem że ten 1gb to za mało :D

Trudno, za jakiś czas sprawdzę services.jar jak polecacie ale narazie nie mam czasu na to :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi191pls

Po wgraniu tego patched services jest lepiej, od razu Ci to napiszę. Oczywiście w skrajnych przypadkach nawet pincet modów nie da za wiele, bo to po prostu ograniczenie sprzętowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzęt nie ogranicza, soft jest kiepski. Na 5.0 działa szybko i sprawnie, tak samo jak iOS. Po prostu od 4.0 idą same niewypały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cegulla

Przydałoby się jeszcze aby ktoś opanował robienie swapa ramu na stock kernelu, skoro wyszedł już 5.0 na lock bl to i to pewnie jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi