Skocz do zawartości
Kozubi

Nowy kontakt / synchronizacja kontaktów z Gmail'em

Rekomendowane odpowiedzi

Kozubi

Witam

Czy ktos moze mi wytlumaczyc czemu ten telefon tworzy kontakt zarowno w telefonie jak i koncie google? Czemu nie mozna wybrac by kontakt byl tworzony tu albo tu? :facepalm:

Inna sprawa. Po zakupie dodalem konto gmail, wszystko super, synchronizacja i telefon wyswietla mi kontakty z foldery Moje kontakty w gmailu.

Dzis dodaje kontakt i go nie widze.... wybralem by pokazal google i co? Fon wyswietlil mi WSZYSTKIE kontakty z gmaila. Czyli te z folderu Inne kontakty rowniez. Jakiekolwiek przestawienie by wyswietlał kontakty np z Starred in android (grupa) nic nie daje.

Jedyne co poradzilem to skasowalem kotnakty z folderu Inne kontakty.

Jednak jest problem bowiem jesli wysle gdzies jednego maila w gmailu to tam ten adres wpada z automatu. Nie musze chyba mowic jaki balagan mi to zrobi na fonie....

Trzecia sprawa

Utworzenie kontaktu na telefonie i zsynchronizowanie go z google, powoduje ze kotnak i tak laduje w folderze "Inne kontakty" .......

Edytowane przez Kozubi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Sprawe rozwiazalem tak, wylaczylem synchronizacje z kontem gmail i dodalem konto gmailowe jako exchange (corporate sync) teraz dziala dobrze, moze z ta roznica ze usuniec kontaku na stronie przez gmaila nie powoduje jego usuniecia z telefonu (usuniety jest z konta Gmail ale pozostaje w ksiazce Motoroli).

Jedyne czego mi potrzeba to mozliwosc odznaczenia ksiazki Motoroli podczas tworzenia kontaku.

Czy ktos u siebie moze to wylaczyc? Mam tel z Playa 2.51.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andik

Na 2.34 jest ten sam problem.

Mam 2 konta gmail, ale tylko z jednym synchronizuje kontakty.

Mimo to jak dodaję nowy kontakt jest on towrzony na dwóch kontach google oraz w książce motki. Na dodatek jak wybieram taki kontakt, aby zadzwonić pojawiają mi się trzy takie same telefony do wyboru (z trzech różnych książek). Nieco popieprzone i nie udało mi się problemu rozwiązać...

---------- Post dołączono o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Rozwiązaniem, choć durnym, wyświetlania 3 identycznych telefonów (z 3 książek tel) jest rozłącznie kontaktu. Czyli po dodaniu (wprowadzone dane pojawią się w książce gmail, oraz motce) należy wyświetlić kontakt, wybrać opcję rozłącz, a potem wybrać kontakt do wyświetlenia - kontakty do wyświetlenia są w odwrotnej kolejności niż książki w "powiązanych profilach". Czyli jak chcemy żeby został gmail, który pokazuje się pierwszy w powiązanych profilach wybieramy najniższą z opcji podczas procedury rozłączania.

Do du*y to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Dodatkowo odkrylem ze nie mozna przekopiowac wszystkich kontaktow z telefonu na SIM. Jedynie te ktore sie utworzylo juz na telefonie.

Reszty telefon nie widzi.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borge

Utworzenie kontaktu na telefonie i zsynchronizowanie go z google, powoduje ze kotnak i tak laduje w folderze "Inne kontakty" .......

wchodzisz na konto Gmail przez webmaila, klikasz na ten kontakt ktory wyladowal w 'Innych kontaktach' i wybierasz opcje 'Dodaj do grupy moje kontakty', kontakt zmienia lokacje na wlasciwa

mysle ze to nie przypadek ale przemyslany algorytm Gmaila, czasem tworzy sie 'na szybko' jakis kontakt w telefonie ktory moze za chwile usuniesz, po co smiecic we wlasciwej liscie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

To jest blad gdyz jesli ustawie sobie by synchronizowal tylko z wybranym folderem (np. Moje kontakty) i tworze nowy to powinien ladowac w moich kontaktach (bo ten folder jest aktywny).

Na Spicy tego problemu nie mialem, zreszta na zagranicznych forach tez sie na to skarza (telefony bez motoblura)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie nie mogę ogarnąć tych kontaktów. Pierwszy kontakt z telefonem zaimportowałem kontakty z gmail-a tak jak to ładnie w FAQ opisane i pokazane. Od trzech miesięcy nie zaglądałem do kontktów tylko ewentualnie dopisywałem w telefonie . Po tym czasie chciałem sprawdzić co jest z moimi nowymi kontaktami i tu niespodzianka. W telefonie są tak jak je zostawiłem , no to trzeba by je jakoś zabezpieczyć kopia zapasowa czy na gmail-u, atu nic nie ma . Telefon kopii nie robi (sory nie znam tego systemu jeszcze nie wiem jak zrobić), a próby synhronizacji z gmail-em nie przynoszą rezultatu. Zacząłem grzebać w telefonie i okazuje się,że wszystkie nowe kontakty które sam wprowadziłem są w kontaktach motki i nie wiem jak zrobić kopie czy jak je zsynchronizować z gmailem . Trochę długo starałem się w miarę prosto wytłumaczyć to czego nie rozumiem jak taką prostą rzecz (PODSTAWOWĄ w telefonie)można popsuć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia jakie macie problemy z kontaktami. Przecież to takie proste.

Te kontakty, które dodałeś w telefonie same się skopiują na gmaila. Telefon i konto pocztowe są ze sobą permanentnie powiązane. Jeśli usuniesz z jednego kontakt, to wyleci z drugiego.

xywameg, zaloguj się na gmaila w komputerze, kliknij na "Kontakty" i tam szukaj swoich wpisów. Jeśli nie grupowałeś ich wcześniej to będą one w zakładce: "Inne kontakty"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

picia89 pewnia że tak powinno ma być permanentnie powiązane. Tylko tak nie jest. Opisałem wyżej jak jest u mnie , po wielu próbach synchronizacji z gmail-em niestety kontakty zostały tylko w telefonie( Kontakty Motorola) a konto na stronie ma tylko te kontakty które zaimportowałem z outlook-a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    groh
    Nie mam pojęcia jakie macie problemy z kontaktami. Przecież to takie proste.

Te kontakty, które dodałeś w telefonie same się skopiują na gmaila. Telefon i konto pocztowe są ze sobą permanentnie powiązane. Jeśli usuniesz z jednego kontakt, to wyleci z drugiego.

xywameg, zaloguj się na gmaila w komputerze, kliknij na "Kontakty" i tam szukaj swoich wpisów. Jeśli nie grupowałeś ich wcześniej to będą one w zakładce: "Inne kontakty"

Dodam jeszcze iż w kontaktach (gmail web)znajduje się funkcja wyszukiwania i scalania duplikatów, jak i powiązania odpowiednich wpisów. Jeżeli ktoś posiada dwa konta gmail (to trochę dziwne gdyż można używać aliasów) to synchronizować można tylko z jednym, a kontakty interesujące z drugiego konta mozna wyeksportować na pierwsze.

Funkcja scalania informacji android-gmail była podstawą dla której kupiłem dwa lata temu G1 co nie było tanie. Uważam iż jest to rozwiązanie genialne, po odpowiednim zsynchronizowaniu jeszcze SMS/MMS z gmeil`em awaryjny powrót z DEFY (serwis - głośniczek :( ) na G1 trwał 3 minut. Zgubisz fona a kontakty zostaną

---------- Post dołączono o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

ps. U mnie synchronizacja działa idealnie (wpis kontaktu na gmail => 15s w telefonie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x