Skocz do zawartości
Above

Jaki kabel USB 3.0 wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Above

Witam,

Note3 jest cudowny, ciesze się, że jestem jego użytkownikiem. Wszystko gra i buczy ale jeden fail producent popełnił. Na bank każdy z was wkurzał się....KABEL jest za krótki. Gdzie w necie nabyliście kabel USB 3.0 odpowiedni do Note3 ale DŁUGI? Proszę o namiar.

Edytowane przez Above
    Zmiana tytułu na poprawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem w sklepie komputerowym.

1,8 metra - pasuje jak ulał ale jest nieco sztywniejszy niż oryginał - cena 20 zł.

Na Allegro jest tego pełno!

Poszukaj... :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Above

Do niedawna były na popularnym serwisie aukcyjnym oryginalne kable Samsung USB 3.0 w wersji 1,5 metra (czarne), dedykowane dla Galaxy Note 3 i stosunkowo drogie, bo ok. 80,00 zł kosztował + przesyłka.

Nie polecam Ci kupowania tanich kabli, a to dlatego, że tylko na oryginalnym zachowasz pełną prędkość ładowania baterii około 50% na godzinę. Oryginalny kabel ma dodatkowe sekcje zasilania, natomiast kable innych (typowo chińskich producentów za dyszkę lub dwie) są gorszej jakości i osiągają o połowę słabsze wyniki, przy ładowaniu USB 3.0 (ktoś już na forum to przerabiał).

W każdym bądź razie nie każdemu musi na tym zależeć ;)

Edit:

Znalazłem podobną aukcję na zagranicznym serwisie, nie mniej jednak nie jest tanio, zerknij TUTAJ

Edytowane przez InfinityFX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Above
    [...]

Na Allegro jest tego pełno!

Poszukaj... :facepalm:

Zrobiłeś "facepalm" a przeczytaj co odpowiedział mod InfinityFX i od razu odnotujesz, że "facepalm" to ja powinienem zrobić.

InfinityFX - właśnie o to mi chodzi...wolałem się tu spytam i upewnić bo po pierwsze jest to USB 3.0 i dla mnie to jest novum i nie znam dokładnej specyfikacji, po drugie potwierdziłeś moje podejrzenia - kiepski kabel USB 3.0 może nie ładować tak szybko jak ładuje oryginał od Samsunga...a nie oszukujmy się, czy nie każdemu userowi jakiegokolwiek sprzętu wymagającego ładowania nie zależy na jak najszybszym ładowaniu? Dla mnie szybkość ładowania USB 3.0 to zbawienie...niebywale szybciej ładuje niż zakichany USB 2.0, o transferach danych nie wspomnę.

Ok, przyjdzie poszukać w takim razie oryginał, droższy ale za to w 100% właściwy i który posłuży przez wiele lat.

PS. Na stronie producenta: http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/mobile-phone-accessories nie ma kabla żadnego...chyba, że nie jest to odpowiedni dział ale jak na mój gust kable i ładowarki powinny być w akcesoriach czyż nie? Dziwne dziwne dziwne. Trzeba będzie szukać "dedykowanego kabla" na internetach i zaufać sprzedawcy, że faktycznie ten jego drogi dedykowany kabel ma dodatkowe sekcje zasilania o których wspomniałeś InfinityFX.

Pozdrawiam

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Above

Na serwisie w linku, który podałem Ci we wcześniejszym moim poście, możesz znaleźć więcej ofert oryginalnych kabli USB 3.0 dedykowanych do Samsunga Galaxy Note 3 (1.5 m / czarnych), jedynie cena nie jest zbyt atrakcyjna. W każdym bądź razie musisz poszukać po polskich sklepach internetowych, lub serwisach aukcyjnych, bo takie same kable już widziałem na aukcjach w nieco niższej cenie. Uważam jednak, że na ten czas Samsung nieźle żeruje, dając taką cenę za kabel.

Ostatnio kupowałem drugi oryginalny kabel USB 3.0 biały Samsung do drugiej ładowarki za cenę 35,00 zł (co i tak uważam, że bardzo drogo). Jednak mam zasadę, używam tylko oryginałów kabli, ładowarek i baterii, także nie miałem innego wyjścia, jak kupić w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kabel USB 3.0 odpowiedni do Note3 ale DŁUGI
    Zrobiłeś "facepalm" a przeczytaj co odpowiedział mod InfinityFX i od razu odnotujesz, że "facepalm" to ja powinienem zrobić.

Pytałeś o długość, to Ci odpowiedziałem. Jak nie umiesz napisać o co Ci chodzi, to nie krytykuj odpowiedzi na swoje nieprecyzyjne pytanie.

Każdy kabel USB 3.0 nadaje się do Note 3, a co do jakości wykonania, to już inna sprawa.

dedykowany kabel ma dodatkowe sekcje zasilania

Możesz mi wytłumaczyć co to takiego te dodatkowe "sekcje" ?

Piszesz jakimś fachowym "slangiem", a mam wrażenie, że nie do końca wiesz o co chodzi.

USB 3.0 to zbawienie...niebywale szybciej ładuje niż zakichany USB 2.0, o transferach danych nie wspomnę.

O ile szybciej ? A poza tym, to chyba ładowarka "ładuje" a nie kabel... :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Above

Skoro nieprecyzyjnie się wyraziłem zapytując to miałeś zbyt mało danych na robienie "facepalm" i trzeba było dopytać, gdybym faktycznie popełnił jakiś śmieszny fail to "facepalm" byłby zasadny IMO.

Co do sekcji zasilania to rozumiem to kontekstowo - nie konkretnie. Napisał o tym InfinityFX - a ja w połączeniu z wiedzą, że szybciej się ładuje na USB 3.0 stwierdziłem, że pewnie są te sekcje dodatkowe. O ile szybciej? Nie wiem, z 70% szybciej. Robiłem empirycznie test i na kabelku USB 2.0 ładuje mi co najmniej połowę dłużej niż na USB 3.0 - ładuje ładowarka, ale sam gdzieś czytałem, że USB 3.0 pozwala na szybsze ładowanie (poza szybszym transferem danych) stąd musi być coś takiego jak sekcje zasilania.

Fon naprawdę szybko ładuje się na tym porcie i przyznam szczerze, że szybkie wyładowywanie się baterii co jest dzisiejszą bolączką userów smartfonów powoduje o wiele mniejszą frustrację (skoro tak szybko można naładować do full).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ...trzeba było dopytać...

Dobre :D

Co do sekcji zasilania to rozumiem to kontekstowo - nie konkretnie
    ...stąd musi być coś takiego jak sekcje zasilania.

Nie filozofuj już więcej - nie masz pojęcia o standardzie USB 3.0. :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Above

Nie mam pojęcia o standardzie USB 3.0 - fakt, jednak dla mnie prawdą jest co dokładnie zmierzyłem - ładuje się znacznie szybciej. Poza tym przytoczę coś o czym wspominałem w poprzednim poście:

Ponadto poprawiono ładowanie. USB 3.0 może ładować telefon prądem o natężeniu 900 mAh, czyli niemal takim samym jak z ładowarki sieciowej.
    - Najważniejsza cecha Galaxy Note 3, o której nikt nie wspomina - Artykuły - Chip.pl

Czyli co? Przez USB 2.0 jak można wnioskować z kontekstu, nie szło ładować prądem niemal takim samym jak z ładowarki sieciowej a co za tym idzie - dłużej się ładowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MaŁy_RaDeK

Ładowarka daje prąd ładowania, a kabel przewodność oraz jakość i ilość żył, które przewodzą prąd.

@Above

900mAh, o których piszesz dotyczy ładowania bezpośrednio z portu USB 3.0 w komputerach, natomiast ładowanie oryginalną ładowarką jest znacznie szybsze (ponad 2 razy szybsze), bo ładowarka ma 2A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi