Skocz do zawartości
Above

Jaki kabel USB 3.0 wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

przytoczę coś o czym wspominałem w poprzednim poście

Pogrążasz się ;)

I nie cytuj beznadziejnych tekstów Chip'a :facepalm:

Prąd ładowania ładowarki sieciowej to 2 A, więc gdzie 900 mA a gdzie 2 A... To nie ma nic wspólnego!

Dodatkowe 5 pinów w złączu USB 3-0 micro-B (ta część o którą różni się nasza wtyczka od kabla 2.0) nie służy do ładowania!

To są linie do transmisji danych standardu 3.0 (dwie pary) i masa, a nie żadne sekcje czy inne bzdury.

ilość żył, które przewodzą prąd

Jak wyżej...

przewodność oraz jakość

To akurat ma znaczenie przy prędkości transmisji a nie ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To akurat ma znaczenie przy prędkości transmisji a nie ładowaniu.

Jaką prędkość transmisji masz na myśli? Prędkość transmisji jest zależna wyłącznie od standardu, w tym przypadku USB 3.0 w porównaniu do USB 2.0.

Czy uważasz, że jeśli kupujesz kabel HDMI do telewizora, który transmituje obraz i dźwięk o wysokiej jakości, to ma znaczenie przewodność, czy jakość? czy kabel HDMI pozłacany za 100,00 zł będzie lepszy od kabla zwykłego za 30,00 zł do przesłania 0 i 1 transmisji cyfrowej?

Przewodność i jakość ma znaczenie, ale przede wszystkim w transmisji analogowej.

Nie jestem w stanie dotrzeć teraz do odpowiedniego materiału, ale ktoś niedawno analizował ten temat i jasnym było, że oryginalne kable Samsung USB 3.0 wykorzystują dodatkowe żyły do zasilania telefonu, dzięki czemu i w porównaniu do kabli tańszych o tym samym standardzie USB 3.0, ładowanie przebiegało znacznie szybciej.

Zapewne też stąd cena takiego kabla przekracza kilkukrotnie cenę zamiennika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

się dyskusja rozwinęła :)

kupiłem tani kabel usb 3.0 na allegro do oryginalnej stacji dokującej i ładuje telefon do 100% ok. 6 godzin.

więc kabel ma znaczenie:p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Above

A mi ładuje w godzinę do pełna. Chyba, że powinienem czekać na jakiś komunikat bo ja odłączam gdy widzę, że jest 100%. Hm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Przeliczając prąd ładowania i pojemność baterii, wydaje się, że prawidłowy czas ładowania powinien wychodzić coś około 2 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Above

@UP Racja...były to około 2h jednak. Czyli prawidłowo...A co do kabelków to widziałem na Allegro po 30 parę złotych niby dedykowane ze sklepów z kilkoma tysiącami komentarzy o długości 3m - to styknie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy według Was 45% na godzinę to dobre tempo ładowania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Wydaje się być ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle mam na kablu USB 2.0 i ori ładowarką.

To tak gdyby ktoś miał pytania o te "dodatkowe sekcje ładowania", które nie istnieją ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Michuu

Ja również nie zaobserwowałem różnicy pomiędzy ładowaniem na kablu z zestawu a tym który kupiłem na ebayu.

Najważniejsza jest ładowarka a ta którą dodają do telefonu jest b. dobra (ma 2A).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi