Skocz do zawartości
Above

Jaki kabel USB 3.0 wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

atanor

Strasznie namotane w tym wątku. Jakość kabla ma znaczenie, co można łatwo sprawdzić mierząc amperaż programem Galaxy Charging Current Pro

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent

Z moich obserwacji wynika, że USB 2.0 czy 3.0 nie robi różnicy. Co ciekawe dla Note 3 maksymalnym prądem ładowania jest 1200mAh, więcej niż pobierze.

Długie kable słabej jakości potrafią dostarczyć nawet tylko 200mAh.

Wysłane z N-9005

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne bo u mnie ten program też caly czas pokazuje 1200. Mysle, ze nie dziala prawidlowo z Note 3 (nie ma go na liście zgodnych urządzeń).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    atanor

Inne mA pokazuje dobrze zależnie od ładowarki i kabla 300, 400, 500, 700 więc myślę, że działa dobrze. Po prostu Note 3 przycina prąd do 1200mA, bo z jakiegoś powodu (np. grzanie baterii - krótsza żywotność) uznali, że 1800 mA to za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mały_RaDeK

Najbardziej miarodajnym będzie, gdy rozładujesz telefon i załadujesz na tym kablu na full. Policz czas ile to potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

Czy ktoś zauważył różnicę w temperaturze baterii podczas ładowania kablem USB 3.0 a 2.0, u mnie przy USB 3.0 dosyć mocno się grzeje bateria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

@up, masz na myśli ładowanie ładowarką czy z komputera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oak

Ja mam z kolei inne nieco pytanie - kiedyś była taka niepisana zasada, że baterie najlepiej ładować niższym natężeniem prądu - wprawdzie wydłuża się czas samego ładowania ale bezpieczniej i trwałej dla ogniw baterii. Ktoś może rozwinąć i potwierdzić ta teorie?

Póki co ładuje Na stara oryginalna ładowarka od S ma z tego co pamiętam 700 zaś zestawowa do Na 2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

yyym ja zaś słyszałem ze bateria dla swojej żywotności lubi szybkie ładowanie i szybkie rozładowywanie jednak nie sadze abys jakakolwiek ładowarka naładował tel szybciej niż fabryczna raz ze napewno jest optymalna do ładowania przeciez producent musial to testowac dwa ze pewnie tel nie pozwoli na szybsze ladowanie przez swoje zabezpieczenia i dobrze bo by mogl uszkodzic.

Co do tego co robisz ladujac tel slaba ladowarka myslac ze jest to lepsze dla bateri dla mnie głupota :X

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

Ładowarkę dołączoną do zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

@up, zatem ja używam tylko oryginalnego kabla usb 3.0 jak i ładowarki i nie czuje aby się nagrzewał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi