Skocz do zawartości
Snejk

Szum towarzyszący dźwiękowi na niektórych (domyślnych też) słuchawkach

Rekomendowane odpowiedzi

Snejk

Witam.

Przeszukałem całe forum bez rezultatu.

Niedawno zauważyłem (wcześniej na pewno tego nie było), że na oryginalnych słuchawkach (sprawdzałem dwie różne pary i to samo) lub na słuchawkach creative'a zawsze dźwiękowi towarzyszy jednostajny szum, który zaczyna się chwile przed dźwiękiem (jakimkolwiek- czy to wpisywanie literek, czy słuchanie muzyki) i kończy chwilę po dźwięku. Gdy dźwięk znika, szum słychać jeszcze przez 1-2 sekundy. Do tej pory tego nie było.

Do telefonu podłączyłem jeszcze jedne słuchawki creative'a ,takie duże (mają oddzielne kółko do regulowania poziomu dźwięku) i na nich żadnego szumu nie ma.

Co więcej w domyślnym mp3 playerze na oryginalnych słuchawkach, jest jakiś błąd, bowiem jest 20 stopniowa skala dźwięku i już na 1/20 jest głośno. Powyżej 6/20 jest tak głośno, że nie ma warunków w jakich można byłoby tego słuchać.

Telefon z androidem 2.1, ale nic w nim nie modyfikowałem, żadnego wgrywania ulepszaczy, sterowników dźwięków itp.

Co mi poradzicie ? Nie chciałbym próbować instalować oprogramowania (nowe softy, sterowniki), bo nie znam się na tym i pewnie skończy się tym, że coś popsuję ;) .

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dork

zmien odtwarzacz na PowerAmp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snejk

Normalnie korzytam z MixZing, ale oczywiście szumy też występują.

Dodam, że ten szum jest dość głośny, tzn słychać go bardzo dobrze nawet będąc na zewnątrz. Zaobserwowałem też, że nawet jeśli zwiększam głośność telefonu to szum jest tak samo głośny.

Nie wiem, czy coś nie podgłośniło mi się systemowo i stąd te szumy ?

Telefon włączałem, wyłączałem i nic. Equalizerów też nie mam włączonych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szum będzie gdy telefon chce odtworzyć jakiś dźwięk. W ustawieniach dźwięku odznacz opcję odpowiedzialna za wydawanie dźwięku podczas dotyku ekranu. No ale szum nie powinien być taki głośny tak jak ty opisujesz.

Swypnięte z Blade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to byc zarówno błąd oprogramowania, jak i uszkodzona "karta dźwiękowa", jednak obstawiam to pierwsze. Z tego co rozumiem nie modyfikowałeś telefonu, więc jeśli masz gwarancję - pojedź z telefonem do serwisu lub spróbuj sam wgrać Odinem oryginalne oprogramowanie 2.1.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snejk

Przeprowadziłem test na jeszcze innych słuchawkach - tym razem od Nokii - słuchawki, które też miały regulatory głośności (co prawda regulacja głośności nie działała, ale nie dziwne skoro słuchawki nokii podłączyłem do samsunga) i dźwięk też był bez szumów.

Mam ważną kartę gwarancyjną, wystawioną przez sklep (nie jestem pewny, czy taką mi uznają w serwisie samsunga, bo akurat mam blisko, pewnie muszę gwarancję realizować przez sklep, tj. wysłać im produkt), jednak jeśli dałoby się pokombinować samemu, może ktoś z was będzie miał fajny pomysł i próbować to naprawić byłoby lepiej . Ostatecznie póki co mógłbym korzystać ze słuchawek Nokii, bądź prawdopodobnie jakichkolwiek innych, które mają regulację głośności. Oddanie do serwisu będzie ostatecznością.

Żadnego softu nie wgrywałem, poza aktualizacją do 2.1, ale po aktualizacji jakieś 3 miesiące było wszystko w porządku. Z aplikacjami nic specjalnego nie robiłem, więc zdziwiło mnie to, że szumy nagle wystąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Mówię ci, spróbuj wgrać oryginalne oprogramowanie Odinem - tym samym robią to w serwisie Samsunga.

Działa on analogicznie do aplikacji aktualizującej zawartej w NPC i Kiesie - programach, które udostępnia Samsung aby użytkownik bez utraty gwarancji mógł zaktualizować oprogramowanie.

Po drugie, nie musisz wysyłać przez sklep na gwarancję, teraz nawet komisy w większości mogą wypisywać gwarancję.

Jeżeli oddasz przez sklep, będziesz czekał 1-2 tygodnie (wysyłają np. do Warszawy, Wrocławia), jeżeli oddasz sam do najbliższego serwisu, jest szansa że telefon będzie nawet w ten sam dzień.

Listę autoryzowanych serwisów, w których otrzymasz pomoc w ramach gwarancji znajdziesz powyżej:

Punkty serwisowe SAMSUNG.

2. Mówisz że przez jakiś czas było ok, więc na pewno Ci się nie wydaje, bo masz porównanie z poprzednim stanem. Mnie na początku posiadania Spicy przeraziły szumy, ale potem się przyzwyczaiłem, potem kupiłem PowerAMPa, który w niewiadomy mi sposób zniwelował je (prawdopodobnie dlatego, że PowerAMP likwiduje także trzaski poprzez zabawę z buforem audio).

Niestety, jeżeli nie modyfikowałeś telefonu (głównie nie masz roota), aplikacje za dużo zrobić nie mogły, ale nie jestem specem od SDK Androida.

Dalej jednak obstawiam kwestię oprogramowania, ale sprzętowego uszkodzenia też nie mogę wykluczyć.

Sorka za taki rozpis, ale jak ci się nie chce czytać to podsumuje :D

a) spróbuj wgrać oprogramowanie Odinem zgodnie z tą instrukcją:

http://forum.android.com.pl/f132/aktualizacja-softu-przez-odin-oraz-root-lk-2-08-dla-spicy-8876/

b) jeżeli to nie pomoże, odwiedź serwis. Możesz to nawet zrobić pomijając punkt A, serwisanci zrobią to za Ciebie, a oszczędzisz sobie nerwów ;-)

Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez MaclawPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi