Skocz do zawartości
acroacro

Jakość odtwarzanych filmów jest za niska

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam ponownie.

Zwracam się do Was z kolejnym problemem, którego rozwiązania nie udało mi się znaleźć. Problem polega na tym, że odtwarzajac filmy/filmiki z yt czy nawet nagrane telefonem (w Full HD), jakość tych filmów jest na poziomie 240-360p zamiast 1080p. Zarówno mxplayer jak i vlc media Player nie pomagają. Trailer filmu "battle of the year", który jest domyślnie w pamięci tableta od Sony jest wyświetlany elegancko w bardzo dobrej jakości. Czy brakuje jakiegoś kodeka czy to grubsza sprawa związana z softem? Dziś przy okazji odtwarzania jakiegoś nagrania pojawił się komunikat, że nadal trwają prace nad optymalizacją odtwarzania. Jak u was wygląda odtwarzanie full HD np z youtube?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm z YouTube podobno był problem z aplikacją. Jakość wyświetlanych przez nią filmów była słaba.

Próbowałeś przez przeglądarkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem i przez aplikację Youtube, jak i przez Chroma, Firefoxa i Operę - wszędzie ten sam problem. Gdy ściągnąłem na kompie FlashGotem plik z YT przez przegladarkę i w wersji 1080p wrzuciłem kablem na taba to odtwarzał obraz dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fafiq

Przez Wi-Fi czy siec komórkową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez znaczenia, zarówno przez WiFi jak i przez 3g/hspa+. Jak ściągam filmik w 1080p programem Youtube Downloader HD to obraz jest wyświetlany dobrze.

Żeby było ciekawiej - tablet przestał widzieć kartę micro SDXC Samsung 64GB, którą wcześniej widział, w aplikacji Album wyświetlały się z niej zdjęcia, w aplikacji Filmy pojawiały się filmiki z karty. Teraz cisza i spokój. Na kompie działa, formatowałem exFAT bo z NTFSem ponoć są problemy w androidzie. Puszczę format jeszcze raz ale pełny. W taba włożyłem inną jakąś starą kartę 2GB i też jej nie widzi, do tego co chwilę wyrrzuca w pasku powiadomień, że karta pamięci została wyjęta. Jak ją podłączyłem przez kabelek OTG i czytnik to też nie widziało, a wywalał błąd, że pamięć USB została usunięta. Przywrócenie ustawień fabrycznych taba nic nie pomogło, włącznie z formatowaniem pamięci.

EDIT: sformatowałem kartę exFATem (3-4h czekania) ale odznaczyłem opcję "szybkie formatowanie" i tablet zobaczył ją od razu i nie robił żadnych problemów... ;) tak więc potwierdzam, że SGP321 wbrew temu co często się pisze - obsługuje SDXC 64GB w exFAT.

Edytowane przez acroacro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LCS

Temat się urwał ale czy kolega acroacro znalazł rozwiązanie problemu z jakością filmów?

Parę dni temu kupiłem tablet Xperię Z. Filmy z opcją HD wyglądają lepiej niż w opcji standard ale widać na nich pixele na krawędziach, z pewnością nie jest to HD.

Dla porównania odpaliłem ten sam filmy na starym tablecie Galaxy P7500 i tu jest pełne HD. Obydwa tablety pracują w sieci WiFi

Problem jest w sprzęcie Sony. Filmy HD z Vimeo i z dysku odgrywa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w123

Generalnie jeśli chodzi o Youtube,to pikseloza była od wersji aplikacji 5 i wzwyż .Nie dało się tego oglądać więc siedziałem na wersji 4 bla bla bla.Dopiero któraś z ostatnich aktualizacji naprawiła ten błąd.Teraz jest normalnie,i da się oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi