Skocz do zawartości
szinken

Awaria wyświetlacza? czyja wina?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem. Otóż dwa tygodnie temu z haczykiem zakupiłem X8 w Orange na abonament. Wszystko było fajnie do czasu aż postanowiłem iść do pubu. Wysłałem smsa schowałem telefon do kieszeni (wraz z zapalniczką) i poszedłem. Na dworze było jakieś -10. Już w pubie kiedy wyciągnąłem telefon okazało się że 3/4 wyświetlacza jest czarne. nie wyglądało to na rozlanie. Nie upadł, nie poobijał się w kieszeni (bo i o co?) No nic. Poszedłem do orange oddać na gwarancji. Kobitka się zdziwiła ale przyjęła. Po tygodniu telefon że jest to uszkodzenie mechaniczne i tego nie zrobią ale obiecali wysłać gdzie indziej. Czekam do teraz.

W związku z powyższym mam pytania. Czy jest możliwość żeby przy przeskoku temperatury z -10 do +20 wyświetlacz padł? Jeśli to nie pęknięcie to co się stało? Polecono mi to forum tak więc postanowiłem zapytać :]

dziękuję za każdą odpowiedź

szinken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

Zmiana temperatury nie ma raczej znaczenia. Bardziej mi to wygląda na uraz "mechaniczny". Może zapalniczka w kieszeni naciskała na wyświetlacz aż ten się poddał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lupus

wg mnie jednak pękł ale nie digitizer ale LCD i stąd nie widzisz pęknięcia. A z tego co opisujesz to właśnie tak wygląda rozlany LCD.To że nie widzisz pęknięcia to o niczym nie świadczy. Może być na krawędzi itp. Co do różnic temperatur nie spotkałem się z takowym uszkodzeniem a tej zim różnice miałem duużo większe i wszystko działało bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tym że nie noszę ciasnych spodni a w pubie jak w pubie zapalniczka co chwilę z kieszeni... jestem ciekawy co powiedzą w drugim serwisie. awaryjnie: ile kosztuje wymiana wyświetlacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    [/warnt]

przeniesiony do odpowiedniego dzialu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk

Jak jeszcze miałem LG GT540, to tam pojawiła mi się błękitna plamka na wyświetlaczu (widoczna na czarnym tle), a komuś tam, tak po prostu samemu z siebie wylał się wy,świetlacz (identyczny objaw jak u Ciebie). Dlatego wyślij go na gwarancje, i najlepiej bezpośrednio do SE a nie przez operatora bo będziesz dłużej bez telefonu. Tu możesz znaleźć najbliższy twojego domu punkt SE - > http://www.sonyericsson.com/cws/support/servicelocator?lc=pl&cc=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi