Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
rammiro

Rangi (opisy rang) na Forum Android.com.pl

  Rekomendowane odpowiedzi

  rammiro
  Napisano (edytowane)

  Rangi na Forum.Android.com.pl

  Na pewno wiele osób chciałoby dowiedzieć się w jaki sposób można uzyskać jakąkolwiek rangę oprócz zwykłego użytkownika. Poniżej w skrócie postaram się opisać która ranga co oznacza, jakie niesie za sobą obowiązki, kto ją może otrzymać i w jaki sposób.
   

  AdministratorSuper ModeratorModerator GlobalnyModerator DziałowyModerator Junior ModeratorModerator TestowyRedaktorEx AdministratorEx ModeratorVIPDeveloperThemerKonto oficjalneMiui PolskaAnimatorGrafikSuper UserWeteranSuper MembersPrzyjacielMembers← Użytkownik← Zarejestrowany plus

   

  Dodam jeszcze, że będąc zwykłym użytkownikiem można mieć na tym forum każdą rangę jednak wszystko wymaga chęci i wysiłku.
  Zacznę od najniższych do najwyższych:

  • Zarejestrowany plus - każdy zarejestrowany, skrzynka PM - 100
  • Użytkownik - minimum 50 postów, uzyskuje dostęp do działu giełda, skrzynka PM - 100


  Members - Grupa osób aktywnych na forum. Limit postów=500. Po uzyskaniu ww limitu ranga jest automatycznie przyznawana. Skrzynka PM - 200

  Przyjaciel - Grupa przyjaciół naszego forum. Czyli osób które przyczyniają się do rozwoju portalu oraz forum. Do rozwoju stron można przyczynić się na kilka sposobów:
  - dotacja, więcej info tutaj: viewtopic.php?f=34&t=166
  - promocja strony
  - inne, np. jakieś elementy grafiki, ciekawe artykuły, ważne informacje dzięki którym strona się rozwija i zyskuje na prestiżu.

  Super User - Każdy zarejestrowany użytkownik Forum, wykazujący się ponadprzeciętną wiedzą techniczną, którą przekazuje pozostałym użytkownikom Forum w formie inicjacji poradników, tutoriali, modyfikacji i tym podobnych, lub poprzez pomocne posty w istniejących tematach. Skrzynka PM - 1000 , sygnatura 650 x 200

  Super Members - wyższa forma Membersa. Minimum 1000 postów. Super Membersi posiadają zwiększoną skrzynkę na PM - 800, możliwość usuwania własnych postów w dziale dla membersów oraz możliwość logowania się jako ukryci.

  Weteran - wyższa forma Super Membersa. Minimum 2500 postów. Weterani posiadają zwiększoną skrzynkę na PM - 1000, możliwość usuwania własnych postów w obrębie całego forum, możliwość logowania się jako ukryci , wielkość sygnatury 600 x 150 oraz posiadają swój dodatkowy ukryty dział.

  Grafik - nadworny grafik portalu

  Animator - Grupa osób, która zajmuje się rozwojem danego działu - pisaniem najpotrzebniejszych Tutoriali, poradników. Inicjuje najpopularniejsze zagadnienia dla tematów dyskusji ogólnej, tematów o ROM'ach i modyfikacjach. Skrzynka PM - 500

  Konto oficjalne Skrzynka PM - 1200

  Miui Polska

  Themer - Grupa osób, które tworzą i publikują na naszym forum motywy i modyfikacje. Osoby z tą rangą posiadają zwiększoną skrzynkę na PM - 1000 , możliwość usuwania własnych postów, sygnatura 600 x 100 oraz możliwość logowania się jako ukryci. Aby dołączyć do tej grupy trzeba złożyć podanie do administratora zajmującego się tymi sprawami: szymel00.

  Developer - Grupa osób, które tworzą i publikują na naszym forum modyfikacje/aplikacje/ROMy. W znaczący sposób przyczyniają się do promocji i wspierania poprzez swoje projekty naszego forum. Developerzy posiadają zwiększoną skrzynkę na PM - 2000 , możliwość usuwania własnych postów, sygnatura 600 x 150 oraz możliwość logowania się jako ukryci. Aby dołączyć do tej grupy trzeba złożyć podanie do administratora : szymel00.

  VIP - Grupa osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju forum lub całego portalu np. poprzez pomoc w tworzeniu szablonu forum. Do tej grupy trafiają także emerytowani moderatorzy i administratorzy. Możliwość usuwania swoich postów, skrzynka PM - 2000, sygnatura 600 x 100

  Ex Administrator Jak nazwa wskazuje, jest to były Administrator naszego forum. Skrzynka PM 20000 , sygnatura 700 x 200

  Ex Moderator Jak nazwa wskazuje, jest to były Moderator naszego forum. Skrzynka PM - 3500 , sygnatura 600 x 150

  Redaktor - Grupa osób odpowiedzialnych za dostarczanie newsów, artykułów itp. do forum i strony. Na początku pisze Newsy i artykuły na forum, my dodajemy je na główną. Po krótkim czasie otrzymuje specjalne konto na stronie głównej portalu Android.com.pl gdzie może samodzielnie pisać i dodawać artykuły. Oczywiście jak wiadomo autor tekstu zawsze jest zaznaczany dlatego ranga ta jest bardzo prestiżowa i nie może być wybierany na to stanowisko byle kto (zresztą na inne też, ale ta jest szczególna bo niesie za sobą spore ryzyko ). Oprócz Newsów można pisać różne artykuły, opisy programów, testy telefonów, tutoriale, ...
  Redaktorem będzie można zostać poprzez dodawanie różnych treści na forum - zauważymy to lub poprzez nabór. Jednak pierwsza opcja jest bardziej pewna, że ktoś po 2 tygodniach nie wyleci...

  Moderator Testowy - wstępna ranga ubiegających się o przyjęcie do Ekipy. Podczas okresu testowego kandydat zapoznaje się z zasadami działań moderatorskich, poznaje narzędzia edycyjne, porządkuje wyznaczony dział. Po okresie próbnym następuje weryfikacja jego działań i podejmowane są decyzje o dalszym pobycie w Ekipie.

  Junior Moderator - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku na całym forum lub jego części. Do grupy będą przyjmowane osoby które przestrzegają regulaminu, mają długi staż na forum, pomagają innym oraz wyrażą taką chęć. Jest nieco okrojona funkcja Moderatora, jednak po jakimś czasie jeśli Junior Moderator się nadaje dostaje pełną rangę Moderator.

  Moderatorzy - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku w wybranym dziale forum. Osoba ta wcześniej musiała być przez jakiś czas Junior Moderatorem.

  Moderatorzy Działowi - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku w całej kategorii forum. Osoba ta wcześniej musiała być przez jakiś czas Moderatorem.

  Moderatorzy Globalni - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku na całym forum. Osoba ta wcześniej musiała być przez jakiś czas Moderatorem lub Moderatorem Działowym.

  Super Moderator - Osoba, która jest odpowiedzialna za trzymanie w ryzach reszty moderatorów. Odpowiada również za awansowanie / degradowanie lub zatrudnianie nowych moderatorów.

  Administratorzy - Grupa osób, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku na forum; nad Moderatorami i użytkownikami. Oczywiście wszystkie rangi są otwarte na każdego więc Administratorem również można zostać ale wiadomo ... ;)


  Oczywiście u Nas rangi to nie tylko same kolorki i tytuły ale również przywileje. Np. Przyjaciele mogę logować się jako ukryci … przewidziane jest specjalne ukryte forum dla poszczególnych rang i inne… Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to proszę pisać w tym temacie lub bardziej prywatne na PW. Jak już pisałem na początku wszystkie rangi są otwarte na każdego, forum jest dla Was!
  Pozdrawiam ;)

  Poniżej wykaz rang przyznawanych od ilości postów:

   

  BcLIDX1.png

  Jasne zieleń:

  1A - 1 post

  2A - 10 postów

  3A - 25 postów

  4A - 50 postów

  5A - 75 postów

   

  Zielone:

  1A - 100 postów

  2A - 125 postów

  3A - 150 postów

  4A - 175 postów

  5A - 200 postów

   

  Niebieskie

  1A - 250 postów

  2A - 300 postów

  3A - 350 postów

  4A - 400 postów

  5A - 450 postów

   

  Po osiągnięciu 500 postów, użytkownik przechodzi do rangi Member

   

  Legenda:

  A - android

  Edytowane przez Raciborski
  Aktualizacja personalna

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  rammiro

  Prosiłbym o propozycje tytułów dla użytkowników w zależności od ilości postów. Np.:

  0-5 postów - Pijawka

  6-10 postów - Początkujący

  11-25 postów - Użytkownik

  ...

  200-300 postów - Serwisant

  itd.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  majczu

  Nie wiem czy również ilość postów mam napisać natomiast jeśli chodzi o tytuły to:

  - żółtodziób

  - początkujący

  - student

  - pomocnik

  - zaawansowany

  - znawca

  - profesjonalista

  - master of puppets ;)

  Może, któreś z nich się Wam spodobają.

  Pzdr.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Może tak standardowo:

  Nowicjusz

  Kandydat

  Początkujący

  Użytkownik

  Uczestnik

  Zaawansowany

  Specjalista

  Profesjonalista

  Ekspert

  Mistrz

  Ewentualnie mozna dodac cos w stylu: staly bywalec, wyjadacz. Ilosc postow wedlug uznania :P

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  baggus

  Fajnie jakby to było coś związanego z Androidem np. powyżej 1000 postów "prawa ręka Cyana" lub coś w tym stylu. Niestety osobiście nie mam w tej chwili natchnienia, ale takie dedykowane dla tego portalu opisy byłyby ciekawe.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  bartekc00

  - Początkujący

  - Zrootowany

  - Serwisman

  - Andromistrz

  takie mi przyszły do głowy jak z androidem związane. Weny niestety nie mam :P

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  rammiro

  I do tego trzeba ciekawe grafiki Czyli np. początkujący ma 0 zamalowanych androidów w paseczku na 5, zaawansowany ma 3 / 5 itd.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  majczu

  Dokładnie. Dobry pomysł z tymi grafikami. Ale myślę, że przede wszystkim powinno być wymagane więcej postów niż to ma miejsce teraz. Gdy ktoś ma ponad 100 już jest senior member. Nie zależy to wcale od czasu spędzonego na forum. Wiem, że tak samo jest na XDA ale mi osobiście to jakoś nie pasuje. ;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  bartekc00
  Napisano (edytowane)

  ps. wpadłem na pomysł:

  Androholik ;d

  Edytowane przez speedzioch

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  daro

  Co do nazw typu mistrz, ekspert, specjalista jestem przeciwny. Jeżeli ma się to dziać automatycznie za określoną ilość postów nie można komuś dać mistrza nie znając wagi jego postów. Bo równie dobrze może nabić sobie 200 postów wylewając swoje żale na newsach albo off-topie :)

  Tutaj pasują bardziej: świeżak, początkujący, swój, rozmowny, gadatliwy... coś w tym stylu.

  Co do belek tu mam przykład jak to wygląda na innym forum...

  http://img64.imageshack.us/img64/9527/dzialywidoczne.jpg

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  ×