Skocz do zawartości
borejek3

Lenovo A3000 jak uruchomić usb LAN adapter

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory używałem Kiano Core i z nim adapter micro usb LAN działał bez problemu. Jednak muszę dodać, że w Kiano w "sieci zwykłe i bezprzewodowe" - "więcej" jest dostępna pozycja "Ethernet". Takiej pozycji niestety nie ma w Lenovo. Co powinien zatem zrobić lub zainstalować aby Lenovo działało mi z adapterem (jest mi to niezbędne to pracy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co widzę w kernelu nie ma sterów do tego... trzeba by było dograć sterowniki inaczej nie zatrybi a niestety lenovo nie dało sources żeby je dograć do kernela :/ wiec może być kiszka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wytężmy umysły. Może znajdzie się jakiś na to jednak sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko i wyłącznie jak lenovo da sources do tego modelu. Dali do S6000 i to niby to samo ale niestety po prze kompilowaniu kernela nie uruchomi się ze względu na inny wyświetlacz pojemność baterii itd cala reszta jest ta sama...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może zmiana Rom-u rozwiąże ten problem? Tylko czy taki istnieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj dzwoniłem do pomocy technicznej Lenovo. Niestety nic mi nie poradzą - nie ma, nie działa i nie wiedzą czy będzie działać. Zatem ponawiam pytanie, czy jest jakiś Rom, który rozwiąże mój problem? Inaczej okaże się, że wyrzuciłem pieniądze na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponawiając to co napisałem wcześniej NIE, nie zadziała dopóki nie będzie sources nie powstanie nic co by nie bazowało na stockowym romie czyli nie będzie działać bo nie da rady nic do niego dodać tylko modyfikować czytaj odejmować lub zastępować czymś innym ale to tez jeżeli chodzi o serwisy i aplikacje nic więcej nie da się zrobić... Jedyne wyjście to sprzedać i kupić coś innego niestety bo nie wiadomo czy lenovo wypuści do tego w ogóle sources...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrDark

Można podłączyć do LAN jakiś mały AP i łączyć się z tabletem przez WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem od niedawna posiadaczem Lenovo IdeaTab A3000-H i podczas szukania ROM-u z wersją dzwonienia, na stronie Lenovo znalazłem ROM i jego źródła do modelu A3000 /było to ok.08-02-2014r/.

Nazwa archiwum z ROM-em - a3000_os_update_20130506 o wadze ok. 500MB a z źródłami - a3000source_code_20130605.tar o wadze ok. 330 MB.

Mam nadzieję, że ta informacja będzie przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi