Skocz do zawartości
fizyda

SGS problem z wewnetrzna pamiecia, pomoc w uporzadkowaniu wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

fizyda

Witam. Jest to mój pierwszy temat, ale już od dłuższego czasu przeglądam forum i czytam tutoriale, poradniki itp o SGS (jeszcze za nim go kupiłem). Od ponad tygodnia jestem a właściwie byłem szczęśliwym posiadaczem SGS'a z sieci PLAY, aż do dzisiejszego ranka.

Dziś z rana odłączyłem telefon od ładowarki (wczoraj zaczął się ładować, cały czas był wyłączony). Włączyłem telefon wpisałem kod pin i tutaj wyskakuje mi na 2 sek komunikat którego nie zdążyłem przeczytać do końca chodziło tutaj o problem z pamięcią wewnętrzną (chyba mogło również chodzić o zewnętrzną ale takiej nie posiadam) że została niespodziewanie odłączona. Telefon zaczął się dziwnie zachowywać nie reagował na nic, postanowiłem wyjąc baterie. Telefon po włączeniu miał zresetowane wszystkie ustawienia, wszystkie kontakty, kalendarz oraz sms były skasowane a aplikacje wcześniej zainstalowane z marketu i pobrane grafiki były nie ruszone. Dodatkowym dziwnym objawem był niedziałający przycisk Home nie działał wcale - ani krótkie wciśniecie ani dłuższe przytrzymanie nic nie pomagało. Telefon wyłączyłem i wyciągnąłem kartę sim, odłożyłem go na godzinkę bo nie miałem czasu się nim zająć.

Po tym czasie włączyłem telefon w celu sprawdzenia co się stało pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy telefon widzi wewnętrzną kartę pamięci i jaki jest jej łączny obszar telefon cały czas pokazuje 5,64GB. Teoretycznie telefon ma wbudowaną pamięć 8GB ale z tego co się zdążyłem zorientować jakaś jej część przeznaczona jest na system i aplikacje a reszta dla użytkownika.

I tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie ile SGS powinieneś widzieć pamięci wewnętrznej?

W cale nie zależało mi na kontaktach sms itd wiec przywróciłem ustawienia fabryczne i sformatowałem wewnętrzną kartę pamięci. Telefon na razie działa normalnie.

W tym momęcie rodzi się moje drugie pytanie czym taka utrata danych mogła być spowodowana i czy się nie powtórzy. Gdyby SGS miał dysk HDD to bym twierdził ze jest jakiś bad sectors i oddał na gwarancje. Ale na tą chwile tak na prawdę telefon jest sprawny.

No dobra problem z moim SGS opisałem liczę na jakąś pomoc może ktoś się z czymś takim spotkał.

Teraz moja prośba o pomoc w "uporządkowaniu" mojej wiedzy na temat SGS i androida, porostu mam kilka pytań i wątpliwości które mnie dręczą a nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Na wstępie troszkę o moim SGS'ie informacje przydają się również do rozwiązania mojego problemu.

PDA: I9000XWJPH
    PHONE: I90000XXJPP
    CSC: I9000PRTJP4
    Build Info: 2010.12

Product Code: PRT

Wersja oprogramowania: 2.2
    Wersja pasma podstawow...: I9000XXJPP
    Wersja jądra: 2.6.32.9 [email protected] #1
    Numer wersji FROYO.XWJPH

Moje pytania:

1. Bardzo banalne ale... jaka wersje systemu posiadam. Wydaje mi się że JPH ale nie wiem czy nie JPP ;p

2. Czy na stronie samfirmware.com znajdują się oficjalne niezmieniane wersie systemu android pod SGS'a które dopiero za jakiś czas będą wprowadzone w Polsce i innych krajach.

3. Czy na podanej wyżej stronie znajdują się już ostateczne wersje systemów czy może są to jakieś testowe / bety.

4. To już tak bardziej dla upewnienia się czy jeśli zainstaluje którykolwiek system z wyżej podanej strony pozbędę się wszystkich śmieci z play.

5. Jeśli moja wersja systemu to JPH zakładam że pełna jego nazwa/wersja bedzie I9000XWJPH, to dlaczego nie ma jej na wyżej podanej stronie.

To pytanie już tak mniej mnie interesuje bo nie wiem czy będę się w takie coś bawił.

6. Gdzieś na forum wyczytałem o zmianie stosowanego systemu plików na partycjach czy to faktycznie coś pomaga i czy nie straci się przez taki zabieg gwarancji.

7. Co to jest za dziwny PC - PRT. Dodam że nie idzie go zmienić na żaden inny.

No to by chyba było wszystko jak coś mi się jeszcze przypomnij dopisze.

Za wszelką pomoc, podpowiedzi, i wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki.

Edytowane przez fizyda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamięć pokazuje Ci dobrą , możesz też sformatować telefon wtedy będzie czysty i zobaczysz jaka jest rzeczywiście pamieć.

1. Masz po prostu brandowy soft Playa , stare Froyo 2.2. Wgraj sobie jakiś nowy. np. JS7

2. Sa to oficjalne , pełne wersje softów wydane przez Samsunga , tabelka dla Europy posiada PL jezyk.

3.Czytaj pkt. 2

4.Tak pozbędziesz się , najlepiej wgrać najpierw JPU z re-partition a na niego JS7 bez re-partition i bez pita. (wszystko masz wyjaśnione w przyklejonych tematach , więc tylko czytaj uważnie)

5.Bo na tej stronie sa tylko czyste Romy, a Twój jest Operatorski.

6. Osobiście tego nie robiłem wiec sie nie wypowiem , ale jezeli to zrobisz to potem mozesz wrocic do starego systemu plikow i nic gwarancji sie nie stanie.

7. Nie musisz zmieniac wgrywajac soft przez Odina . PC sie nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fizyda

Wielkie dzięki już jest wszystko dla mnie jasne teraz tylko ten dziwny problem ze znikającymi danymi.

BartT masz już u mnie piwo ;]

PS. A tak do pkt 4 twoje odpowiedzi nie mogę od razu instalować JS7 z re-partition albo od razu JV1 i mieć pierniczka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj soft i powinno być Ok , tak jak wcześniej mówiłem z re-partion.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fizyda

Ok. Zainstalowałem JV1.

PDA: I9000XWJV1
    PHONE: I90000XXJVE
    CSC: I9000PRTJV1
    Build Info: Mon Feb 21 20:56:37 KST 2011

Product Code: XEO

Wersja oprogramowania: 2.3.2
    Wersja pasma podstawow...: I9000XXJVE
    Wersja jądra: 2.6.35.7-I9000XWJV1-CL31216
    Numer wersji GINGERBREAD.XWJV1

Na tą chwile mogę powiedzieć że jest lepszy od poprzedniego mojego system. Troszeczkę wolniej się wybudza przy próbie odblokowania, ale da się przeżyć jest to kwestia przyzwyczajenia.

Nadal czekam na jakieś odpowiedzi w sprawie pierwszej części tematu.

I jeszcze raz wielkie dzieki BartT.

Tymczasem idę przepisywać nr tel z noki, chyba że ktoś zna jakiś magiczny sposób aby je szybko przesłać z e51 do i9000 bo wujek google w tej kwestii nie jest zbyt gadatliwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słaby rom wgrałeś... ten 2.3.2 jest b. wczesną i nie dokończoną wersją.. trzaski w mp3, losowe błędy itp.

lepiej wgraj js7...

Co do pierwszej części postu, pokazuje Ci poprawną ilość tyle miejsca ma partycja /sdcard/ reszta z tych 8gb idzie na partycję /data/ itp.

temat chyba wyjaśniony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fizyda

@fufus temat nie do końca wyjaśniony ponieważ nadal nie wiem co mogło spowodować taki wysyp danych. Co do wersji obrazie nie zauważyłem problemów ani błędów, jeśli takie się pojawia to najwyżej zmienię na inne. Poza tym nie używam telefonu do jakiś zaawansowanych rzeczy i nie instaluje całej masy przeróżnych programów jak większość użytkowników z forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tylko telefon rożne rzeczy się mogą dziać :) Wazne zeby teraz poprawnie działał .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fizyda

W takim razie temat do zamknięcia. I wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi