Skocz do zawartości
Daw85

Aktualizajca Huawei ascend Y300 Kto Doradzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Daw85

Witam Czy może mi ktoś pomóc w zaktualizowaniu tego telefonu ? Mam ten fonik z sieci t-mobile i posiadam na nim android 4.1.1 JB w koncowych numerach mam B171 i emotionUI 1.0. Czy jest jakiś nowy android na tego fona? Jak zrobic krok po kroku tą aktualizacje? Czytałem na innych forach ludzie pisali o androidzie kit kat że dziala na tym fonie i jakis cyano mode 11 o co z tym chodzi ?

---------- Post dołączono o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

widze 88 wyświetleń a zero pomocy :( jestem nowicjuszem odnośnie androida i prosze o pomoc czy to tak wiele ? Chciałbym mieć nowszą wersje androida na tym telefonie. PLS Pomocy :/

Edytowane przez Daw85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Dla T-mobile ta wersja, ktora posiadasz jest najnowsza.

Cyanogenmod 11 jest to zmodyfikowany android, pracujacy na androidzie 4.4. Opis jak co sie modyfikuje masz w temacie przyklejonym. Zanim cokolwiek uczynisz zapoznaj sie ze sposobami modyfikowania, by uniknac pozniej problemow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daw85

A mógłby ktoś opisac jak to wszystko zrobic krok po kroku bo w temacie przyklejonym jest to wszystko rozsypane jak klocki lego. A niechcial bym czegoś zrobić zle. Przydała by sie taka fajna instrukcja co zrobic od a do z i jakimi programami. Jestem nowy i troche trza mnie prowadzic co i jak w androidzie idzie zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daw85

tak może być? jestem nowy i troche lamie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Pobierasz aktualizację

Support-Ascend Y300-Downloads - Huawei Consumer BG

2. Wypakowujesz

3. Folder "dload" (czy jakoś tak), razem z plikiem w środku, przenosisz na kartę pamięci.

4. Wchodzisz w telefonie w aplikację do aktualizacji systemu i wybierasz tam "Aktualizacja lokalna" i klikasz "dalej" czy coś takiego podobnego. Nie mogę Ci powiedzieć co konkretnie masz klikać, bo nie mam przy sobie Huawei'a. Dodam, że u mnie po wgraniu aktualizacji, zniknęła górna belka powiadomień. Więc robisz to na własną odpowiedzialność. Nie tracisz gwarancji przy takiej aktualizacji :) Chyba. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Y300 w Play i przy próbie zainstalowania aktualizacji z powyższego linku wyskakuje następujący komunikat: "Nie może wykonać zapasowej kopi danych kluczowych", a potem tel sam się restartuje. Tak jest kiedy próbuje robić update przy włączonym wi-fi. Z wyłączonym tel po prostu się restartuje.

Ma ktoś jakieś pomysł jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brandowany rom można aktualizować tylko innym brandowanym romem dostarczonym od operatora. Nie spotkałem się aby można było czysty rom zainstalować poprzez aktualizację na branda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Brandowany rom można aktualizować tylko innym brandowanym romem dostarczonym od operatora. Nie spotkałem się aby można było czysty rom zainstalować poprzez aktualizację na branda.

Oczywiście masz rację Kazik, jak to już gdzieś tu wyczytałem Huawei zablokował możliwość update czystym stockiem romu brandowanego ale... no właśnie, znalazłem coś takiego jak "Stock ROM Repack B199" - czyli wersję stockowego, czystego romu przygotowaną do wgrania w formacie zip czyli przez TWRP i dziś (dodam, że Y300 mam od wczoraj) w końcu "zniszczyłem" wkurzający brand T-Mobile w wersji B171 ;) i to bez żadnego hackowania IMEI itd ;)

Pokrótce co zrobiłem:

1.) ROOT wg poradnika karol9990 -> http://forum.android.com.pl/f877/huawei-ascend-y300-root-bez-odblokowania-bootloadera-307637/

2.) Odblokowanie BL (bootloadera) bez czekania na kod od Huawei`a -> https://www.dc-unlocker.com/free-huawei-bootloader-unlock-tutorial

3.) Wgranie custom recovery czyli TWRP np z tego poradnika Ceastel -> http://forum.android.com.pl/f877/tutorial-odblokowywanie-bootloadera-instalacja-custom-recovery-twrp-root-322321/

4.) Na koniec odwiedzenie tego tematu: [sTOCK ROM] REPACK B199 Android 4.1.1 G510/Y300 - Huawei Ascend G510 Development - MoDaCo i ściągnięcie w/w repacka wersji B199 dla Y300 i wrzucenie go na kartę SD i na koniec oczywiście update przez TWRP.

W zasadzie chyba z każdego stock romu można wskoczyć w ten sposób na ten B199, tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Jak na razie wszystko jest ok, oczywiście prócz belki ze skrótami, którą notabene wcięło ale to jak wiadomo nie problem, bo jest tu kilka poradników jak ją "przywrócić" ;)

Reasumując - wszystkie informację są tu na forum, tylko takim leniuchom jak Daw85 nie chce się tego szukać a już tym bardziej zrozumieć, hehe :D

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepski

to jeszcze sprawdź czy na tym romie jest powszechnie znany błąd. Wiem powtarzam się, ale do cholery musi być jakiś sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    to jeszcze sprawdź czy na tym romie jest powszechnie znany błąd. Wiem powtarzam się, ale do cholery musi być jakiś sposób ;)

nakieruj mnie kolego, a prawdę Ci powiem hehehe, btw dopiero 2-3h używam tego romu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi