Skocz do zawartości
Daw85

Aktualizajca Huawei ascend Y300 Kto Doradzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

pepski

Cały błąd opisany jest dokładnie tu: http://forum.android.com.pl/f877/zakoa-czenie-poa-ae-czea-zaraz-po-wybraniu-neru-330119/

Od dłuższego czasu szukamy tu czegoś/kogoś (niepotrzebne skreślić), co by mogło nam pomóc. Gdzieś spotkałem się już z linkiem do romów na stronie bodajże modaco. Jak trzeba będzie to po kolei sprawdzę je wszystkie :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daw85

Pepski to daj znac co i jak a pozniej mi powiesz jak mam wgrac nowszego androida na ten fonik bo jak narazie mam tu B171 a cos fajniejszego by sie przydalo a niewiem jak sie za to zabrac i jak to zrobic. Dlatego kazda pomoc sie przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cały błąd opisany jest dokładnie tu: http://forum.android.com.pl/f877/zakoa-czenie-poa-ae-czea-zaraz-po-wybraniu-neru-330119/

Od dłuższego czasu szukamy tu czegoś/kogoś (niepotrzebne skreślić), co by mogło nam pomóc. Gdzieś spotkałem się już z linkiem do romów na stronie bodajże modaco. Jak trzeba będzie to po kolei sprawdzę je wszystkie :hyhy:

Witam ponownie, zarzuciłem przez TWRP na koniec tylko to: Universal-Vendor[Y300-G510][symAnd] (1).zip aby pojawiła się z powrotem belka ze skrótami. Co do rozmów w Playu - wykonałem kilka, nic nie zrywało czy zakańczało rozmów - ale oczywiście jak już napisałem wcześniej - używam B199 dopiero kilka godzin, hehe a sam telefon - 2 dni ;) więc na wyciąganie wniosków czy rom jest "lekarstwem" jest jeszcze za wcześnie. Codziennie dojeżdżam 20km do pracy, więc potestuję sobie jeszcze to ustrojstwo ;)

No nic, czas spać, dobranoc ;)

P.S. A Ty Daw85, weź się w garść i czytaj a nie marudzisz jak bobas ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daw85

Niemarudze ale staram sie niespierdzielic sobie telefonu tym bardziej ze bede takie sprawy robic 1 raz. A wiadomo ze nikt niechce spierniczyc sobie fona :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom B199 nie rozwiązuje problemu z połączeniami w sieci Play.Niestety.. fajnie działa ,ale problem dalej jest. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to znaczy "fajnie działa"? Jakieś nowości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rom B199 nie rozwiązuje problemu z połączeniami w sieci Play.Niestety.. fajnie działa ,ale problem dalej jest.

Mam B199, mam Play i nie mam problemów z połączeniami. W zasadzie nie mam problemów z czymkolwiek z tym telefonem...

Wniosek - może po prostu Huawei wypuścił fabrycznie wadliwą serię Y300, która trafiła na polski rynek i w jakiś tam sposób gryzie się fizycznie z Play`em bez względu na to jaki rom zainstalowany jest w telefonie?

Notabene jakiś czas temu sam poleciłem znajomemu, który także używa Play`a ten model telefonu, ponieważ szukał czegoś z wyświetlaczem 4 calowym i koniecznie z lampą błyskową, bo często używa telefonu jako latarki - jak na razie jest zadowolony a tela kupił z alledrogo kilka tygodni temu...

więc coś tu chyba nie gra hardware`owo z niektórymi telefonami i raczej żaden rom nie będzie miał na to wpływu

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paz

Tylko że ten problem dotyczy większości telefonòw w sieci pley nie tylko huawei

Mam B199, mam Play i nie mam problemów z połączeniami. W zasadzie nie mam problemów z czymkolwiek z tym telefonem...

Wniosek - może po prostu Huawei wypuścił fabrycznie wadliwą serię Y300, która trafiła na polski rynek i w jakiś tam sposób gryzie się fizycznie z Play`em bez względu na to jaki rom zainstalowany jest w telefonie?

Notabene jakiś czas temu sam poleciłem znajomemu, który także używa Play`a ten model telefonu, ponieważ szukał czegoś z wyświetlaczem 4 calowym i koniecznie z lampą błyskową, bo często używa telefonu jako latarki - jak na razie jest zadowolony a tela kupił z alledrogo kilka tygodni temu...

więc coś tu chyba nie gra hardware`owo z niektórymi telefonami i raczej żaden rom nie będzie miał na to wpływu

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Fajnie działa" miałem na myśli ,że jest szybszy , więcej wolnego ramu. Przykładowo bez FB i Messengera (reszta komunikatorów i trochę appek z backup'u na SD zainstalowana ) -130 mb wolnego Ram'u , natomiast z FB i Messengerem oscyluje w granicy 80 - 100 mb. Jako ,że w B185 miałem wolnego ramu raptem 30 Mb ( te same aplikacje) to uważam to za super wynik. Szkoda tylko ,że dalej jest ten błąd :/

Edytowane przez daniel71

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pepski pytanko. Jak wrzucałeś B199 to przed tym robiłeś full wipe przez TWRP (cashe , dalvik - co konkretnie) i czy po instalacji też był full wipe. Jeśli coś namieszałem z nazewnictwem to przepraszam! :E

Tak mi przyszło na myśl ,że może jakieś ustawienia z B190 zostały i dlatego dalej to się dzieje z połączeniami...

Można jeszcze raz zrobić reinstalacje B199 na już zainstalowanym romie B199 ? Nie posypie się nic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi