Skocz do zawartości
Mlody993

Automatyczna jasność ekranu? Brak opcji?

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak działa, dzisiaj zaobserowałem jak automatycznie przeskakuje w słońcu na jaśniejsze itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem jeszcze tyle. Robiłem test: Jak długo wytrzyma baterii z różnymi ustawieniami wyświetlacza (podświetlenie).

1. Podświetlenie minimalne

- Bateria wytrzymuje 6-7 dni zależnie od używania.

2. Podświetlenie 50%

- Bateria wytrzymuje 6 dni (normalne użytkowanie).

3. Podświetlenie automatyczne

- Bateria wytrzymuje 3 dni (normalne użytkowanie).

Według moich obserwacji najlepiej ustawić moc podświetlenia 40-50%, w nocy włączać na minimalne.

Może niektórzy się zdziwią po przeczytaniu wyników z automatycznym podświetleniem, ale niestety tak jest. Gdy podświetlenie świeci cały czas jedną mocą to pobiera cały czas tyle samo energi elektrycznej z baterii, a gdy jest wybrana opcja auto, to wyświetlacz ciągle pulsuje (zwiększa podświetlenie i zmniejsza), co powoduje ciągłe zmiany napięcia przez co bateria szybciej się rozładowuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Ustawiłem na około 50%. Zobaczę jak to tam działa...

Po włączeniu widżetem na minimalne (noc), później znowu będzie trzeba na środkowej pozycji (jasność na widżecie) ustawiać te 50% w menu, bo inaczej będzie automat... W 1.6 było jakoś lepiej to rozwiązane...

Ciekawe jak w słońcu to 50% wygląda...

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ustawiłem na około 50%. Zobaczę jak to tam działa...

Po włączeniu widżetem na minimalne (noc), później znowu będzie trzeba na środkowej pozycji (jasność na widżecie) ustawiać te 50% w menu, bo inaczej będzie automat... W 1.6 było jakoś lepiej to rozwiązane...

Proponuję sciągnąc program Brightness Profiles ~ Android Application v1.3 By Craig G | Tools

Tam ustawisz sobie kilka profili i możesz zmieniać do woli dwoma tapnięciami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzę aplikację jutro. W słońcu 50% jest git...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Ja nie wiem. I tak mam auto. Ustawiam w/w programem lub w menu, a i tak ściemnia mi i rozjaśnia automatycznie. Ocb??

Szlag mnie trafi - wiecznie mam automatyczne rozjaśnianie/ściemnianie>:( Nie można po prostu zafiksować na wybrany procent jak w 1.6?? Ustawiłem na 50% (różnymi programami) i tak mi ściemnia i rozjaśnia...

EDIT:

Hmm... Ciekawe, że jak wezmę na 75% lub 100%, to się nie ściemnia, a przy 50% tak... Dziwneee.

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem.

Może ciagle na widgecie masz auto ustawione. Jak chcesz sam ustawiać ikonka nie może się palic idziesz do ustawień wyświetlacz jasność i sobie ustawiasz i wsio. Ja mam 85% dzień czy noc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Ikonka na widżecie nie pali się. Wchodzę w menu, ustawiam jasność na połowę suwaka, wychodzę - ikonka świeci się na auto (środkowa pozycja - standardowe auto 30% na suwaku). I kto wie o co chodzi??

Jeśli na środkowym ustawieniu na widżecie wezmę sobie 50% - jest jaśniej (domyślenie jest ok 30%), ale w ciemnościach ekran przygasa, a na słońcu rozjaśnia się....

Na ostatnim ustawieniu - trzecim - ekran jest na 100% rozjaśniony i nie ściemnia się!

Ekran nie ściemnia się od 75% wzwyż! Poniżej 75% ściemnia i rozjaśnia się automatycznie... Sprawdźcie u siebie dokładnie...

Edytowane przez NCR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3
    Ja nie wiem. I tak mam auto. Ustawiam w/w programem lub w menu, a i tak ściemnia mi i rozjaśnia automatycznie. Ocb??

Szlag mnie trafi - wiecznie mam automatyczne rozjaśnianie/ściemnianie>:( Nie można po prostu zafiksować na wybrany procent jak w 1.6?? Ustawiłem na 50% (różnymi programami) i tak mi ściemnia i rozjaśnia...

EDIT:

Hmm... Ciekawe, że jak wezmę na 75% lub 100%, to się nie ściemnia, a przy 50% tak... Dziwneee.

A próbowałeś uruchomić ten widget, co jest oryginalnie w 2.1 (ten co ma włącznik Wi-Fi, BT, itp.) i tam to wyłączyć? Może tam jest cały czas Auto włączone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NCR

Wyłączyłem w TYM widżecie, usunąłem go z pulpitu, ale i tak jak zasłonię ręką czujnik to delikatnie się ściemnia - przy 50% (aplikacja: Brightness Level). A u Was nawet minimalnie nie ściemnia w takiej sytuacji??

Przyjrzyjcie się uważnie - im jaśniej się nastawi tym mniej się ściemnia po zasłonięciu czujnika. Przynajmniej u mnie... (od 75% nie ściemnia W OGÓLE).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi