Skocz do zawartości
piotrek94

Nie przegrywa gier na karte pamieci :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zrobilem backup gier i aplikacji przez ASTRO i potem przenioslem gry na sdcard, i gdy wyszukuje np. angry bird to wyszukuje tylko w sdcard/backup/app, a czemu jak odinstalowalem ta gre to mi zwolnila sie pamiec w telefonie a nie na karcie pamieci ?

Czy ta gra jest jakos "ukryta" czy cos ?

Czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm jak masz androida 2.2 to ścieżka będzie mnt/asec i tam znajdziesz w którymś folderze aplikacje przeniesione na sd.

sdcard/backups/app - twój backup gry

Najwyraźniej nie znajdziesz aplikacji tak łatwo. Bo te w mnt chyba sa ukryte na partycji fat. Albo wpisz kawałek nazwy procesu jakim identyfikuje się aplikacja. Np. angry albo rovio.

Odnośnie pamięci to zwiększy się po deinstalacji programu bo dane sa w telefonów.

W sumie teraz przeglądam te pliki i sam nie wiem.

Z tego co słyszałem na Froyo aplikacje i instalują się na wydzielonym miejscu na partycji FAT32, czyli mnt/asec i AB Seasons apk waży 17 MB. Tylko ze w ustawienia> aplikacje itd. pokazuje mi ze AB ważą 2 MB. A podobno pliki apk tylko idą na sd. Więc gdzie leży błąd w moim mniemaniu.

Swypnięte z Blade

Edytowane przez dominikwrobel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apk siedza na partycji fat ale dalvik jest na ext przynajmniej ja tak mam w CM6

Dokładnie wygląda to tak:

apk przeniesione na kartę siedzą na partycji fat w katalogu .android_secure który jest zamontowany w /mnt/asec ale po wejściu do niego bezpośredni z karty SD przez astro jest pusty natomiast w /mnt/asec (przez root explorer) są foldery z nazwą procesu a w nich siedzą apk tyle że wszystkie mają nazwę pkg.apk więc rozpoznać je można po ikonkach.

data/app jest zamontowany na partycji ext na karcie czyli wszystkie aplikacje które niby są w telefonie też fizycznie siedzą na SD

data/dalvik-cache siedzi na ext

data/data w pamięci wewnętrznej

natomiast sama partycja ext jest zamontowana w /sd-ext

Sent from my X10 mini pro using Tapatalk

Edytowane przez Reivenv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi