Skocz do zawartości
emiksem

Defy bardzo wolno chodzi, jaka przyczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż od jakichś 5 miesięcy jestem posiadaczem motoroli defy. Kupiłem ją za 300zł na allegro, na początku chodziła w miarę szybko,jednakże od pewnego czasu jest strasznie zmulona, menu sie zacina, praktycznie zadna gra z play marketu nie chodzi plynnie,a jak sie wlaczy internet to juz w ogole trzeba czekac z 5minut by w ogole telefon zatrybil. Uzywalem jakiegos disc cleanera,ale nie dalo to duzo. Czy moze to byc wina starego softa czy raczej czegos innego? A moze ten telefon tak ma?

info

System infromation: version.34.164.5.MB525.Orange.en.FR

Frimware version : 2.2.2

build number: 3.4.2-164

Kernel version: 2.6.32.9-g050ccf2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

2.2.2 to generalnie wolny soft i się zamulił. Możesz zrobić wipe (przywrócenie ustawień fabrycznych) i wgrać najprzydatniejsze aplikacje. Jednak najlepszym rozwiązaniem byłoby wgranie jakiegoś custom roma. Np. CM7 lub CM10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprobuje zrobic wipe, moze jakkolwiek pomoze. A gdzie w opcjach tego szukac? Co do wgrywania tych romów to patrzylem na to, jednakze nie wiem czy bym sobie z tym poradzil, a boje sie uszkodzic telefon. Tutoriale napisane na forum sa jak dla mnie malo czytelne (tutorial do CM10), jest w nich mnostwo slow, skrotow ktorych nie znam, poza tym mam windows 8.1 64bit nie wiem czy to takze w czyms nie bedzie przeszkadzac. Co do wipe, to czy ta opcja usuwa cos? Czego musze zrobic backup?

EDIT

a i na telefonie jest zainstalowana aplikacja motoblur, nigdy z niej nie korzystalem, czy jest ona przydatna w czymkolwiek?

Edytowane przez emiksem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Motoblur to nakładka systemowa - dodaje parę nieprzydatnych moim zdaniem funkcji.

Wipe - robisz w recovery lub przywrócenie ustawień fabrycznych w menu

Soft powinieneś dać radę wgrać, trudno zepsuć Defy.

Tak, musisz zrobić kopię zapasową, bo wipe usuwa wszelkie dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi