Skocz do zawartości
quadcore

Upgrade z ICS do Jelly Bean (LG P990).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie zaznaczam, że jestem lekko zielony w kwestii oprogramowania. Moja "wiedza" natomiast wystarczy, żeby stwierdzić jaką wersję mam w telefonie (4.0.4) i jaką mógłbym mieć (Jelly Bean), niekoniecznie aktualizaując oficjalnymi programami, czy też samym telefonem, gdyż aktualizacją jest najzwyczajniej niedostępna. Wiem również, że mogę to zrobić chyba poprzez Cyanogen mod(?). Stąd moje pytanie, jak zacząć, czy jest to trudne, pracochłonne i bardzo ryzykowne, oraz czy może być zrealizowane przy Windowsie 7 Home Premium.

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie każda modyfikacja telefonu jest ryzykowna, jednak ryzyko to może być większe lub mniejsze. Chcesz mieć Jelly Beana ok, ale która wersję?

Spośród ROMów dostępnych na ten telefon masz do wyboru:

1. Oficjalny CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2) w wersji NIGHTLY (wersja nie w pełni stabilna) [stary bootloader(?)].

2. MIUI v5 (Android 4.1.2) [Nowy bootloader(?)]

3. CyanogenMod 10.2 (Android 4.3.1) nieoficjalna wersja od użytkownika tonyp z forum xda [Nowy bootloader].

*4. CyanogenMod 11 (Android 4.4.2 KitKat) nieoficjalna wersja również od tonyp [Nowy bootloader].

Więcej ROMów możesz znaleźć jeszcze na xda.

Co do samej instalacji i ryzyka.

Na samym początku musisz zrootować telefon! Aby to zrobić zapoznaj się z tym tematem jest w nim również opisany proces rootowania. W momencie gdy zdecydujesz się już na instalację jakiegoś ROMu musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze ważna jest kompatybilność ROMu z danym bootloaderem. Wyróżnia się dwa rodzaje bootloaderów stary (Froyo/Gingerbread) i nowy (ICS), które występują wraz z oryginalnymi systemami od LG. Bootloader można zmienić przy użyciu programu AIO. Kolejna ważna sprawą jest recovery musisz je mieć aby móc zainstalować dany system. Zainstalować je możesz bezpośrednio z Google Play instalując CWM i wybierając z jego menu opcję zaflaszuj recovery. Po tym procesie do recovery wchodzisz poprzez włączenie telefonu z jednoczesnym przytrzymaniem przycisków VOLUME- i POWER. Archiwum .zip z systemem ściągasz i wrzucasz na pamięć telefonu, bądź kartę pamięci. Następnie w recovery wybierasz opcję Install zip from sdcard i szukasz lokalizacji systemu i zatwierdzasz wybór. Po zakończonym procesie instalacji wybierasz opcję Reboot system now i twój nowy system powinien się uruchomić.

Dołączam film obrazujący cały ten przebieg na przykładzie wgrywania CyanogenMod 7.2 (Android 2.3.7):

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, czyli jako pierwsze biorę się za rootowanie telefonu. Posiadając ICS (4.0.4) automatycznie mam nowy bootloader? A, i czy mając wersję 4.0.4 mogę od razu przystąpić do instalacji KitKata? I który mod Ty polecasz?

Edytowane przez quadcore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest nie jestem jednak pewien czy nie wymagane jest odblokowanie bootloadera, ale najpierw wgraj roota i recovery, później spróbujesz wgrać system i zobaczymy.

---------- Post dołączono o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Kitkat nie jest jeszcze najlepszym wyborem z uwagi na jego niedopracowanie, obecnie polecam Ci wgrać CM 10.2, a najwyżej z czasem wgrasz sobie KitKata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napotkałem pierwszy problem przy rootowaniu. Program SuperOneClick się zacina (brak odpowiedzi) przy Shell rooting device - Step #7 ;/

Sterowniki zainstalowałem. Czy wymagany jest również LG PC Suit?

Edytowane przez quadcore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie PC suite nie jest wymagany, powinny wystarczyć sterowniki APX. Kabel podłączasz z tyłu komputera czy w ogóle na laptopie to robisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterowniki zainstalowałem, te z tutoriala, który mi podesłałeś (LGUnitedMobileDriver). Laptop - próbowałem na wszystkich portach USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra więc zrobimy inaczej, zastosuj się od razu do tych punktów:

Odblokowanie Bootloader'a + instalacja recovery:

1. Zainstaluj All-In-One ToolKit

2. Włącz AIO.

3. Zainstaluj sterowniki APX wciskając I.

4. Wciśnij C

5. Postępuj zgodnie ze wskazówkami instalatora.

6. Wybierz opcję 8.

7. Wyjmij baterię z telefonu

8. Podłącz sprawdzony kabel USB do komputera

9. Wciśnij i przytrzymaj przyciski Vol - i Vol +

10. Podłącz sprawdzony kabel USB do telefonu, cały czas trzymając wciśnięte przyciski.

11. Poczekaj, aż Windows wykryje telefon i załaduje sterowniki.

12. Wciśnij C.

13. Poczekaj, ąz skonczy się proces wgrywania odblokowanego bootloader'a.

14. Gdy AIO spyta się o instalację CWM wciśnij T

15. Wybierz opcję 2

16. Jeśli wszystko poszło dobrze, twój telefon jest gotowy na instalację nowego softu

Jeśli nie wgra Ci się recovery z tej instrukcji powyzej to zastosuj się do tej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko chyba poszło sprawnie według pierwszej instrukcji:

post-259409-14255739647255_thumb.png

Czy teraz mogę przejść bezpośrednio do instalacji CM 10.2?

Edytowane przez quadcore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz spróbuj włączyć telefon używając kombinacji klawiszy VOLUME- i POWER. Jeśli uruchomi się recovery (takie niebieskie coś :D) to wchodzisz w zakładkę o nazwie coś jak mount/unmount i szukasz tam mount USB storage. Przed tym jednak podpinasz telefon do kompa. Po podłączeniu telefonu jako pamięci masowej kopiujesz na kartę pamięci plik .zip z systemem. Link znajdziesz tutaj. Jeszcze tylko ważna uwaga, w ostatnich wersjach tego softu występuje problem z aplikacją SeupWizard.apk, musisz najpierw odnaleźć tę aplikację w archiwum i ją z niego usunąć a dopiero później tak przeładowane archiwum instalować (Wszystko to zrobisz za pomocą WinRara).

PS. Dzięki za pokaźną ilość piw. ;)

Aha jeszcze ważna sprawa, jeśli poszło to pierwszą metodą to wciąż nie masz ROOTa, możesz wgrać go też przez AIO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi