Skocz do zawartości
dawid13u

L9 dziwne pliki na karcie SD po kopiowaniu z PC i uszkodzenie karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem a mianowicie przy kopiowaniu różnych plików z komputera na karte sd bezpośrednio przez telefon w menadżerze plików w folderach na karcie wywala mi dziwne pliki o dziwnych nazwach z jakimiś znaczkami, które zajmują po np. 25GB ( chodź to nie możliwe). Następnie po resecie telefonu karta albo nie wczytuje się albo bardzo zamula. Proszę o pomoc bo już chyba w takiej sytuacji musiałem 10 razy formatować karte :/

Edytowane przez dawid13u

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sformatuj kartę telefonem, a do kopiowania z PC użyj myphoneexplorer z marketu. Do PC jest taka sama aplikacja do znalezienia w np. Dobre programy. Ale przed kopiowaniem plików sprawdź je na zawartość wirusów bo jak sądzę pliki te zwiększyły swoją wielkość w zadziwiający sposób. Najlepsze wyniki w kopiowaniu uzyskuje się poprzez WiFi (programem, który poleciłem wyżej)

Daj mi wędkę, rybę złowię sam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Formatowałem karte i z poziomu telefonu i z pc i ciągle to samo. Wirusów brak. Wydaje mi się ze jakiś problem występuje podczas kopiowania pc-fon bo czasem na kompie wywali że kopiowanie konczy się niepowodzeniem i potem uszkadza reszte plików na karcie. Takie są moje odczucia, Spróbuje tym programem, który mi polecasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób kopiujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Synchronizacją multimediów i normalnie z komputera. Tym programem skopiowałem te pliki, które normalnie uszkadzało i niby wszystko ok. Szkoda tylko że gierki które chciałem wrzucić na telefon przy zamianie sdcard<>external-sd itak wywala od razu do pulpitu, ale to już inny temat...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myphoneexplorer jest najlepszy, zawsze działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazało się że karta pamięci była uszkodzona, temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może komuś innemu się przyda.

Miałem to samo na neo v. Kopiowałem pliki który były chronione przed zapisem, kopiowaniem.

Utworzyły mi się podobne pliki i podobnie ważące.

Nie dało się sformatować karty ani nic z nią zrobić.

Lecz w neo v mogłem wyciągnąć karte bez wyjmowania baterii.

A wtedy jeszcze na 2.3.4 byłem. Więc po prostu wyciągnąłem kartę, telefon się zresetował i się naprawiło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do uszkodzonych kart a wlasciwie oszukanych, ktore to deklaruja wieksza pojemnosc niz rzeczywiscie maja juz pisalem w innym temacie Jest program h2test ktorym to karte sprawdzamy a potem, jesli okazuje sie oszukana, to wlasnie zwykle robi takie cyrki sa programy do przywrocenia rzeczywistej pojemnosci i karta znow dobrze dziala ale niestety mina nam blednie bo kupujac tanio karte np 32gb okazuje sie ona np 8gb rzeczywistej pojemnosci to pewnie sie to nikomu nie spodoba.

Chyba musze jakis poradnik odnosnie testu kart i ich naprawy napisac, bo ostatnio trafilem taka oszukana i tez mialem z nia cyrki ale sobie poradzilem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi