Skocz do zawartości
mdoman

Jakość tylnej klapki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

:oops:

Witam

Klapka w mojej Zetce zaczęła się rozwarstwiać ok 1,5 miesiąca po zakupie. :facepalm: Nie chcąc wysyłać sprzętu do serwisu do Piaseczna postanowiłem załatwić problem przez support HTC. Odpowiedź, którą otrzymałem wprawiła mnie w osłupienie. Było to " mechaniczne uszkodzenie lub naturalne zużycie na skutek eksploatacji". :eek: No cóż, jeśli brałbym pod uwagę tą odpowiedź w telefonie, który użytkuję około 1,5 miesiąca i w dodatku obchodzę się z nim jaj z jajkiem, to byłby to ostatni HTC. a;( Po dość ostrej wymianie zdań zalecono odesłać telefon do serwisu. Niestety nie skorzystałem z tej propozycji ponieważ znając serwis i tak najprawdopodobniej nie uznali tej reklamacji. Nie chcąc tracić czasu no i telefonu na minimum 14 dni zakupiłem papier ścierny 1000 i 2000 oraz pastę polerską i przystąpiłem do operacji naprawy pokrywy baterii. Po ok godzinie pracy oraz polerce klapka wygląda jak fabryczna i co najważniejsze nie ma co się z niej łuszczyć. No i jeszcze jedno ! Nie ma żadnej gwarancji, że nowa po miesiącu będzie wyglądać jak stara i wrócimy do punktu wyjścia. ;)

pozdrawiam

Piotr

więcej info: [email protected]

post-55066-14255698255156_thumb.jpg

post-55066-14255698256319_thumb.jpg

Edytowane przez Slayd72
    uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam !

Faktycznie patent ze zdarciem łuszczącej warstwy daje radę. Ja osobiście zostawiłem sobie tylko szlifowanie papierem 1000.

Po 2000 i polerce pastą jak dla mnie za bardzo błyszczący tył sie robi. A tak jest delikatny efekt szczotkowanego metalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lkaska

Witam,

mam od niedawna htc desire z, i musze z przykrością stwierdzić ze wykonanie tylnej klapki od baterii to jakas porazka! w moim przypadku lakier schodzi jak maslane bułeczki, odprysł strasznie i to okropnie widac, a zdrapanie tego to zaden problem. Chciałam sie was zapytac czy w waszym htc desire z tez tak się dzieje, i czy oplaca sie isc z tym do reklamacji? czy lepiej zdrapac to do konca i posmarowac jakims lakierem do metalu ? tutaj zamieszczam zdjęcie jak to wygląda i zaznaczam ze telefon od samego poczatku jest trzymany w pokrowcu.

http://kaskaokk.w.interii.pl/IMAG0161.jpg

http://kaskaokk.w.interii.pl/IMAG0162.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam,

mam od niedawna htc desire z, i musze z przykrością stwierdzić ze wykonanie tylnej klapki od baterii to jakas porazka! w moim przypadku lakier schodzi jak maslane bułeczki, odprysł strasznie i to okropnie widac, a zdrapanie tego to zaden problem. Chciałam sie was zapytac czy w waszym htc desire z tez tak się dzieje, i czy oplaca sie isc z tym do reklamacji? czy lepiej zdrapac to do konca i posmarowac jakims lakierem do metalu ? tutaj zamieszczam zdjęcie jak to wygląda i zaznaczam ze telefon od samego poczatku jest trzymany w pokrowcu.

http://kaskaokk.w.interii.pl/IMAG0161.jpg

http://kaskaokk.w.interii.pl/IMAG0162.jpg

Z tego co wyczytałem na naszym forum, jest to przypadłość wszystkich Ztek. Możesz odesłać go na gwarancje, zdaje się, że w większości przypadków uznają winę producenta.

Swoją drogą, tylna klapka to jeden z powodów, dla których rozważam przesiadke na Desire S, chociaż Z mam zaledwie 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    mam od niedawna htc desire z

Co nie zwalnia Cię z obowiązku stosowania zasad panujących na tym forum.

Co Twój temat ma wspólnego z ... akcesoriami do "Z"?

Chciałam sie was zapytac

Gdybyś przeczytała wątek w dziale "ogólnym" to byś wiedziała wszystko o "tylnej klapce".

Mogłabyś również użyć "szukaj" - to nie boli ;P

Tu masz cały wątek i odpowiedzi na Twoje problemy:

http://forum.android.com.pl/f242/jakoa-ae-tylnej-klapki-56885/

zaznaczam ze telefon od samego poczatku jest trzymany w pokrowcu.

Z tego co się skarżyli, to chyba każdy kto ma "problem" z tylną klapką stosował futerał/pokrowiec.

Ja nie używałem, użytkuje telefon w normalny sposób (wkładam do kieszeni, ale w niej nie nosze kluczy) i nie mam ŻADNYCH odprysków.

Może tu (futerały/pokrowce) leży przyczyna tych odprysków? ;P

Z tego co wyczytałem na naszym forum, jest to przypadłość wszystkich Ztek.

Zbyt odważna i na pewno pochopna teza. Po czym wnosisz że WSZYSTKIE "Z" mają tą przypadłość?

Wyraźnie pisałem w tamtym wątku - ja tego problemu nie mam. I sądzę że mnóstwo innych osób także.

W sumie to mógłbyś napisać tylko że problem ten wystąpiły tych kilku osób co tutaj o tym pisali.

Bo chyba nie bierzesz pod uwagę że osoby które nie pisały o odpryskach na tylnej klapce - także je mają - prawda? ;)

---------- Post dołączono o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Swoją drogą, tylna klapka to jeden z powodów, dla których rozważam przesiadke na Desire S

No cóż..... tą są ZUPEŁNIE różne smartfony.

Widać że Twoim kryterium wyboru jest jakość tylnej klapki.

ale każdy ma swoje określone potrzeby ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No cóż..... tą są ZUPEŁNIE różne smartfony.

Widać że Twoim kryterium wyboru jest jakość tylnej klapki.

ale każdy ma swoje określone potrzeby

Moim jedynym kryterium, jest jakość wykonania telefonu. W tym momencie, mogę się go pozbyć za cenę, której jest wart. Po wyjściu luzów na klawiaturze i złuszczeniu obudowy, jego wartość poleci na łeb na szyję. Trudno mi powiedzieć, jak telefon będzie wyglądał za kilka miesięcy. Wiem tylko, że jest to już kolejny HTC, którego nabyłem, ale żaden z poprzedników nie rodził we mnie aż takich wątpliwości, co do samej trwałości konstrukcji.

Czy są aż tak różne? Poza lepszymi gabarytami, dużo mniejszą wagą i brakiem klawiatury? Ale rozumiem Cię w pełni. Po prostu boję się, że za pare tygodni okaże się, że tak naprawdę Ztka, to pieniądze wyrzucone w błoto. Może też się okazać, że wszystko będzie ok.. Tylko powiedz mi, dlaczego w przypadku tego telefonu pojawia się aż tyle sprzecznych opinii i negatywnych ocen co do wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lkaska
    Gdybyś przeczytała wątek w dziale "ogólnym" to byś wiedziała wszystko o "tylnej klapce".

Mogłabyś również użyć "szukaj" - to nie boli ;P

Tu masz cały wątek i odpowiedzi na Twoje problemy:

przepraszam, widocznie musialam przeoczyc ten temat , no a temat umiescilam w akcesoriach bo to logiczne, bo to jest klapka i ona nalezy do akcesoriów tego telefonu, zalezy jak ktos na to patrzy, nie musisz mnie od razu jechac z gory na dol, jesli nie pasowalo trzeba bylo nie odpowiadac na ten temat, ale mimo wszysttko dziekuje za pomoc, i innym rowniez dziekuje,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SiGGiS

U mnie zaczeło się łuszczyć po tym jak obiła mi się klapka w samochodzie w uchwycie na napoje... tam sie jedynie zmieścił. telefon nie jest trzymany w żadnym pokrowcu i gdyby nie to obicie to klapka bylaby OK. Telefon mam już 3 miesiące.

Pomysł ze szlifem jest ok ale jak wygląda wtedy logo HTC? Nie zeszlifuje się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam telefon trochę ponad tydzień, na szczęście jeszcze się nie łuszczy, ale już widzę kilka rys na tylnej klapce... Drobne, bo drobne, ale jednak. Telefon nosze w kieszeni, bez pokrowca, a na biurku czy w samochodzie, zawsze leży na jakiejś podkładce... Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jesteś taki wrażliwy na drobne ryski to kup jakiś porządny pokrowiec. A nie narzekasz. Proste. Albo opraw w ramki i powieś na ścianie. Wiem że sporo kosztowa,ale bez przesady, nie ma rzeczy "nietykalnych".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi