Skocz do zawartości
mdoman

Jakość tylnej klapki

Rekomendowane odpowiedzi

Co dodajecie jakiś post to zawsze biorę telefon do ręki i oglądam moją klapkę i dochodzę do wniosku że ja mam jakiś super egzemplarz. Prócz tego że jest uwalona od czekolady to nie m żadnych innych uszkodzeń. Wg mnie to wasza wina że klapki wam się niszczą pewnie nosicie je z kluczami itp.

Mój HTC nie ma pokrowca nie trzymam go na biurku na podkładce tylko normalnie na blacie jedyne co to nigdy nie noszę go w kieszeni z kluczami lub pendrive.

Przecież napisałem wyraźnie, że nie noszę go z żadnymi kluczami, nie rzucam nim, jak przesuwam go po biurku, to zawsze po podkładce... Nigdy nie oszczędzałem telefonów, ale w tym wypadku trzeba się z nim obchodzić jak ze szkłem. Albo jeszcze ostrożniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    Co dodajecie jakiś post to zawsze biorę telefon do ręki i oglądam moją klapkę i dochodzę do wniosku że ja mam jakiś super egzemplarz.

Normalnie, czytasz moje myśli czy co? :)

Robiłem to samo ...brałem w łape smartfona i go oglądałem :)

I nie mogłem ogarnąć co to za problemy ludzie mają, lub że ja mam jakiegoś wyjątkowego farta.

Ale jak widać - nie tylko ja mam farta ;)

A powiem więcej - tylko KILKA osób ma pecha i trafiło na jakieś lipną serię ;)

Mój HTC nie ma pokrowca

Otóż to - już gdzieś w tym dziale pisałem że może to jest przyczyną tych odprysków?

Ja także nie używam żadnego etui/pokrowca.

nie trzymam go na biurku na podkładce tylko normalnie na blacie

:)

Znowu robię tak samo :)

Kładę na biurku, czasami na stopce monitora, na stole itp itd.

Nigdy na żadnych podkładkach, szmatkach czy innych "dedykowanych paściach" ;)

nie noszę go w kieszeni z kluczami lub pendrive.

:)

Jedna kieszeń jest dla smartfona - nie wkładam tam bilonu, kluczy ani innych pierduł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihao

Jak znajdę czas to wrzucę fotki mojej klapki.

Tak nawiasem jak niektórzy stracili literki napisu HTC ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą zdjąłem case by zobaczyć stan klapki i patrzę taka pozdzierana od tego taniego rubber case ;/ że lekko próbując doczyścić jakieś brudy lekko pod moim paznokciem normalnie schodzi ten lakier 0_o to już jest lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak znajdę czas to wrzucę fotki mojej klapki.

Tak nawiasem jak niektórzy stracili literki napisu HTC ?

A macie odstającą klapkę z lewej strony? Jak dla mnie to się zaczęło scierać właśnie z tego powodów, a nie da się jej wcisnąć, po prostu wystaje, bardziej niż prawa strona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihao

Od strony suwaka otwierającego ? Może 0,5 mm jest wyżej ale nic się nie dzieje a tel ma już 4 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wymyśliliście z tym papierem ściernym... Sam miałem już połowę lakieru zdartą, więc chciałem przyspieszyć ten proces. W efekcie od drobniutkiego papieru mam teraz klapkę, która wygląda jak po ostrej zabawie ze stertą kamieni... Nowa klapka 70 zł :/ Polerka pomoże? Bo w tym momencie światło odbija się od klapki pod różnymi kątami i świeci się ona bardzo nierówno. Naprawdę źle to wygąda. Wolałbym chyba do usranej śmierci drapać to paznokciami...

EDIT: Po dłuższym szorowaniu w linii w miarę prostej jest trochę lepiej. Ale i tak spodziewałem się nieco innego efektu. Jeśli ktoś chce robić to samo ze swoją klapką, przede wszstkim wyjmijcie wcześniej literki - bardzo ładnie wychodzą i można je potem delikatnie wkleić. Procesu szczotkowania na pewno by nie przeżyły :)

Edytowane przez Funky666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ale wymyśliliście z tym papierem ściernym... Sam miałem już połowę lakieru zdartą, więc chciałem przyspieszyć ten proces. W efekcie od drobniutkiego papieru mam teraz klapkę, która wygląda jak po ostrej zabawie ze stertą kamieni... Nowa klapka 70 zł :/ Polerka pomoże? Bo w tym momencie światło odbija się od klapki pod różnymi kątami i świeci się ona bardzo nierówno. Naprawdę źle to wygąda. Wolałbym chyba do usranej śmierci drapać to paznokciami...

EDIT: Po dłuższym szorowaniu w linii w miarę prostej jest trochę lepiej. Ale i tak spodziewałem się nieco innego efektu. Jeśli ktoś chce robić to samo ze swoją klapką, przede wszstkim wyjmijcie wcześniej literki - bardzo ładnie wychodzą i można je potem delikatnie wkleić. Procesu szczotkowania na pewno by nie przeżyły :)

Ja bym chyba prędzej to piaskował, niż polerował. Po polerce będzie się świecić jak kozłowe jaja :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pyzo

a jak sprawa zawiasow po dluzszym uzytkowaniu??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem mini szlifierką na 30k rpm i końcówką do polerowania, ale za delikatna i nie robiła różnicy, a czegoś mocniejszego się bałem by nie porysować - więc grzecznie czekam aż cała ta nieszczęsna folia się zdrapie. Telefon mam od 17 maja i póki co 1/4 blaszki już nie ma folii - a bardzo dbam o telefon.

Co do zawiasów - jest ok, choć obie części da się o 1..2 stopnie odchylić od bycia równoległymi, lekki luz jest, ale jakoś mi w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi