Skocz do zawartości
wojtas111

modem 3G USB na telefonie z Androidem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telefon Xperia Mini Pro(android aktualnie 4.3) i modem D-Link DWM-156 oraz kabelek do łączenia pendrive z telefonem. W modemie mam karte Aero2 i chciałbym podłączyć modem tak aby mieć swoją karte sim w telefonie i darmowy internet. Czy jest taka możliwość? Mam roota. Chodzi mi o to samo jak z tabletem. Jeśli pomyliłem dział proszę o PRZENIESIENIE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W modemie mam karte Aero2 i chciałbym podłączyć modem tak aby mieć swoją karte sim w telefonie i darmowy internet. Czy jest taka możliwość?

Nie rozumiem...

a chyba że chodzi o to że masz modem bez wifi tylko na usb tak? Najlepszym i najtańszym sposobem jest kupno routera. Możesz też modem podłączyć do kompa i udostępnić po wifi przez program "connectify me". Takie moje propozycje o ile dobrze rozumiem Twoje pytanie.

A tak na marginesie jeszcze to nie musisz zakładać tematu za tematem, powinieneś dostać za to warna bo robisz bałagan na forum i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledze chodzi o przenośny modem USB. W telefonie ma kartę z której dzwoni i SMS-uje, a w modemie podpiętym kablem ma kartę Aero2 i chce mieć z niej internet w telefonie, taki jakby "zewnętrzny dual-sim".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie i praktycznie jest to mozliwe,jezeli telefon obsluguje usb , da takie napiecie zeby udzwignac modem z tym juz trudniej i odpowiednie sterowniki i jakis program do obslugi neta przez usb w telefonie. Ale nawet tablety maja problem z obsluga modemow .moze ktos sie podejmie sam jestem ciekaw czy sie uda. Nara panowie

================================================

I po sprawie ..

Edytowane przez pilot6999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artlin

Nie da się - bo telefon (i większość o ile nie wszystkie które widziałem) ten w przeciwieństwie do nawet najtańszych tabletów z chin nie obsługuje USB OTG - bez tego nawet telefon gdyby miał stery etc. Ci nie ruszy.

USB OTG to kwestia wspierana sprzętowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam USB OTG bo mam cm 10.2 obsługuje pendrive i klawiatury chodzi mi o to co napisał dawidosddl

modem świeci się na zielono że jest podłączony. Jak próbuje włączyć aero2 normalnie to w nazwa aero2 w APN podaje darmowy. potem naciskam zapisz wyskakuje okno a w nim jest napisane że pole MMC musi zawierać 3 cyfry. sądzę że to błąd bo nie ma takiego pola w polu MMC wpisuje 260 a w MNC 17. klikam zapisz i z powrotem jestem w punkty dostępu i tam pusto. nie wiem co mam zrobić aby aero2 działało więc chciałem spróbować z modemem USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi