Skocz do zawartości
ArmenVanLasso

Przenośny POWER BANK 12000mAh P3 nie ładuje jak powinien

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem taką przenośną ładowarkę jak w temacie na allegro. Niestety mimo tego, że ładuje ją nawet i cały dzień to nie ładuje tyle razy ile powinna. Wręcz jest tragedia bo góra max 1,5 ładowania.

Logicznie rzecz biorąc:

Moja bateria w telefonie = 1500mah

Powerbank = 12 000mah

12 000/1500=8

czyli powerbank powinien naładować do pełna moją baterię 8x jak jest wyłączony telefon, a podczas normalnego użytkowania z 6-7.

Do tego jest problem z tym powerbankiem z przyciskiem power (po naciśnięciu lub przytrzymaniu nic się nie dzieje) oraz dali złą końcówkę micro usb, bo po podłączeniu za pomocą niej telefonu i powerbanku nic się nie dzieje i muszę używać swojego kabla usb.

To jest ta ładowarka:

Bateria Ładowarka Telefon POWER BANK 12000mAh P3 (3823780365) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jakieś pomysły dot. rozwiązania problemów? ( oprócz oddaj z powrotem;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś tani ten powerbank jak na taką pojemność. No i w sumie to noname jest :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no, tylko jakoś w komentarzach od ludzi, którzy to kupili widzę, że dawali pozytywy. Dziwna sprawa, czemu ja akurat mam taki problem:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Na początek zakładasz błędnie 100% skuteczność ładowania, jakby nie było strat na przetwornicy. A takowe są, dobre ładowarki mają około 80% skuteczności, taki szajs powiedzmy 70%. Więc już o 1/3 możesz swoje oczekiwania zdedukować.

Wizualnie wygląda na 4 ogniwa 18650. W środku w cenie 50pln (a przecież wyprodukowaną ją za może nawet mniej niż połowę tej kwoty masz najbardziej podłe ogniwa, które nie tylko stracą błyskawicznie pojemność ale mogą też się zepsuć, rozszczelnić. A z lijona kwas się nie wylewa jak z baterii tylko zacznie się po prostu palić. gó**o kupiłeś, gówna się mogłeś spodziewać, gó**o dotarło. Tak to jest jak się kupuje szajs.

Dobre ogniwo kosztuje 30-40pln ZA SZTUKĘ.

Możesz kupić leżaki ale w 100% sprawne i nowe po kilka pln za sztukę. I ALBO wymienisz sam ogniwa w tym gównie na rasowe i wszystko zacznie śmigać albo zmień ładowarkę na taką jaką polecam w temacie o ładowarkach przenośnych. Wsadzasz tam sam, swoje ogniwa, wiesz co masz i możesz się nie tylko spodziewać 100% zadeklarowanej pojemności ale na dodatek masz pewność, że wytrzyma to 300-400 cykli bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszę się z tobą zgodzić. Chińczyki lubią w h lecieć z bateriami. Mam przykład tel THL W100, gdzie na baterii jest napisane 1800mah a faktyczna pojemność to 1500. To samo tyczy się każdych innych baterii kupowanych od nich. Dużo jest negatywnych komentarzy na ten temat. Np pisze na jakiejś baterii, że ma 4000mah a faktycznie ma 2500mah. No ale faktycznie mogłem się tego po nich spodziewać, że do ładowarki też dadzą cyganione baterie.

Czyli teoretycznie można by rozkręcić to coś i tylko podmienić baterie, bo elektronika jest ok?

Jak byś mógł mi podać linka - jakiś przykład, którą baterię kupić, czy to ma być 1,2v czy jak to na tym przykładzie bym kupił.

Edytowane przez ArmenVanLasso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Ogniw 18650 szukaj.

Najlepiej kup Sanyo 2200 od woytazo na forum światełka. Po piątaku sztuka zdaje się. Elektronika to obsłuży, tylko najpierw rozbierz żebyś ocenił, czy dasz radę sam wymienić. I pstryknij proszę fotkę ze środka, ciekawy jestem jakie tam są ogniwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę miał trochę czasu i mi się będzie chciało, to to otworzę i porobię fotki. Na razie próbowałem i nie mogę. Możliwe, że jest to sklejone, bo żadnych śrub nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Udało mi się to otworzyć, W środku są 4 baterie dłuższe od standardowych paluszków AA czy AAA. Zamieściłem zdjęcia i dla przykładu obok zwykły paluszek AA.

post-187042-14255740727512_thumb.jpg

post-187042-142557407289_thumb.jpg

Edytowane przez foxpl1
    pamiętaj o dodawaniu grafiki w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Nie no, że są ogniwa 18650 to było oczywiste, bardziej mnie interesuje to jakie to są ogniwa :)

Wizualnie wygląda na prostą sprawę - można w razie czego ogniwa wymienić gdyby pojemność drastycznie spadła.

Czy jest szansa na fotkę z oznaczeniem ogniw?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi