Skocz do zawartości
Georgia

Mimo włączenia Wifi i połączenia z siecią internet nie łączy

Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie : Mam od wczoraj motkę, zparowałam ją z routerem, wykraywa sieć przez Wifi itp, ale nie otwiera stron, pokazuje, żeby spróbować za chwilę. Próbowałam(wczoraj i dziś) już wyłączyć i włączyć telefon , jak i Wifi, ale nic to nie dało.

Czy ktoś miał podobny przypadek ?

Jak to naprawić?

Edytowane przez Georgia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    danjel

Ja mam też mam sparowaną defy z routerem ale żadnego problemu nie miałem bez problemu się łączy

może wpisałeś złe hasło do swojej sieci w domu albo coś źle w routerze ustawiłeś(chociaż ja w routerze nic nie przestawiałem bez problemów się łączy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wyłączenie i włączenie routera może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Może a napewno nie zaszkodzi.

A jak router widzi telefon? Nie ma konfliktu IP w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać!

Mam podobny problem jak ten opisany w pierwszym poście i żeby nie tworzyć kolejnego podobnego tematu podłączam się pod ten.

Od kilku tygodni mam ten telefon i od początku taki problem: telefon bez łączy się z moją domową siecią wifi, połączenie jest stabilne, ale internet bardziej bywa niż jest, tzn. bywają krótkie okresy, kiedy motka łączy się z internetem i hula aż miło, jednak przez większość czasu we wszystkich programach (markecie, operze itp.) wyskakuje "błąd sieci". Aktualizacja Androida z wersji 2.1 do 2.2.2 nie zmieniła sytuacji.

Mam router Netgar RP614v4 + Access Point D-Linka. Próbowałem już chyba wszystkich znanych mi sposobów: konfiguracji automatycznej i ręcznej w telefonie, rezerwowania danego IP dla telefonu w ustawienichach routera, włączania i wyłączania opcji "Use Router as DHCP Server" niestety bez widocznych rezultatów. Telefon cały czas pokazuje, że jest połączony z siecią, router wykrywa połączenie i telefon jest na liście podłączonych urządzeń, a internetu jak nie było, tak nie ma...

Dodam jeszcze, że sieć zabezpieczona jest w standardzie WPA2, natomiast internet przez GSM działa poprawnie.

Uprzejmie proszę o jakieś sugestie, co jeszcze mogę wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

#georgla miałem ten sam problem co ty, jedyną różnicą jest to że ja udostępnił z kompa. Wystarczyło w antywirusie dodać ip z. Których korzysta do zaufanych.

Sent from my X8 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    groh

Mnie pomogło lekkie zwiększenie napięcia ma procesorze przy maksymalnym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy mógłbyś napisać jak się to robi?

Jeżeli dobrze widzę na forum, to do zwiększenia napięcia trzeba zrootować telefon, tak?

Problem rozwiązany zmianą routera, okazało się, że był trochę zbyt stary na adroida.

Edytowane przez kapturnik7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi