Skocz do zawartości
SAdam20

[P5200] Czy cos jest nie tak z moim rootem?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Od jakiegos czasu mam dziwne problemy. Jak probuje odtworzyc jakis film to w niektorych przypadkach player sie zamyka i pojawia sie komunikat z roota proces shell uzyskal uprawnienia. Zdaza sie ze podobnie sie dzieje jak wywala mi jakas apke. Macie tak samo? Wiecie co oznacza ten komunikar shell?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Może masz faktycznie problem z rootem a dokładniej z apką do zarządzania nim. Przypuszczam że używasz Superusera więc sprawdź czy masz najnowszą wersję i binaria. Jak nie to wgraj je z marketu. Potem dodaj apkę do odtwarzania filmów z blokadą na root. Scal też zarządcę roota z ROMem by nie zajmował niepotrzebnie wolnej pamięci.

Czasami właśnie brak najnowszych binariów jest problemem (albo jakiś 'nadmiar'). W ub. roku był np. problem z SuperSu gdzie pomagał tylko powrót do poprzedniej wersji (dlatego warto mieć zawsze backup) i dopiero po updacie od developera wróciło wszystko do normy. Developer SuperSu szybciej reaguje na bugi. Może spróbuj zmienić na tego zarządcę.

Dochodzi jeszcze temat używanego recovery. Ja mam TWRP 2.6.1.0 i na razie nie widzę problemów. Do filmów natomiast warto używać MxPlayera Pro bo ten wbudowany to się nadaje do ...

Jeśli chodzi o zamykanie się apek i komunikat z roota "proces shell uzyskal uprawnienia" ... miałem coś podobnego tylko przy Operze Classic w poprzednim ROMie niewyczyszczonym ze śmieci samsungowych i innych dodatków. Jak się za to zabrałem to wszystko ustąpiło. Te 'cukierki' potrafią czasami też narozrabiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również używam TWRP. Z tego co wiem nie ma innej wersji niż tak którą mamy. Paczkę z rootem ściągnąłem z tego tematu [RECOVERY][CWM][uNOFFICIAL] Clockworkmod Recovery [FINAL] and ROOT - xda-developers masz jakiś inny pliczek? Do filmów mam MX Player Pro i faktycznie używam Superuser

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Tej nie używałem. Od samego poczatku mam paczkę z rootem od TAB 5100 (kompatybilna z 5200) z tego wątku. Może ta z wątku CWM jest jakaś puknięta? I jeszcze jedno - używam SuperSu.

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi