Skocz do zawartości
alexndr

ROM [I9100][ALEXNDR] XWMS3 JB 4.1.2 Polska XEO - DEODEXED

Rekomendowane odpowiedzi

Hezen

Alexandr przecież pisał że trzeba czekać na kernel od Philza z CWM pod tego roma.

Gdybym miał siedzieć na tym romie i potrzebny byłby mi kernel z cwm to instalowalowałbym apolo, ale to taka moja sugestia :)

Wysłane z GT-9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pdnavy

a podasz jakis link do apolo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego Alexndr.Wszystko pięknie, ładnie, ale przy próbie wysyłania mms, trzeba załączyć transmisję danych.Moze kolega, to poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fradek

@UP

o ile dobrze czytam to w romie jest - Automatyczny odbiór MMS przy wył. danych komórkowych (*)

nic nie jest napisane o automatycznym wysylaniu. Ale chyba ze jest jeszcze cos wewnatrz co nie jest opisane w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Przy xwms1,2, był automat.Wysyłka i odbiór.Przed chwilą wróciłem do xwms2 i mms-y śmigają w obie strony jak byk :)

Edytowane przez kolec64

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Jak zainstalować inny kernel jeśli po instalacji jest cwm stockowe.

---------- Post dołączono o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

OK zainstalowałem odinem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JetSki

Hello,

Pewnie wielu z was podczas przeglądania pierwszego postu w naszym wątku zastanawia się nad ukrytymi funkcjami, które można uruchomić we własnym zakresie

- (*) możliwość zmiany przez edycję /system/csc/feature.xml

Postanowiłem je rozpisać tak aby każdy (bez potrzeby dodatkowego szperania i przeglądania forum, czy instalowania aplikacji Note 2 Hidden) mógł sobie dodać z łatwością linijke we własnym zakresie:

Informacje zaczerpnięte z innego wątku - http://forum.android.com.pl/f168/uruchomienie-ukrytych-funkcji-w-rom-ach-samsunga-334160/

Nie wiadomo czemu Samsung blokuje pewne przydatne funkcje w swoich telefonach.

Ale możemy włączyć niektóre funkcje, które Samsung postanowił wyłączyć domyślnie dla danego kraju.

Funkcje te można znaleźć w: system/csc/feature.xml

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że w ROM-ach ich telefonów nie ma feature.xml . Jeżeli w sofcie telefonu nie ma feature.xml można spróbować dodawania kodu: system/csc/others.xml

Aby móc dodawać własne kody do feature.xml lub others.xml oczywiście telefon musi mieć roota.

Kody wpisujemy za pomocą Root Explorera nadając mu uprawnienia R/O. Możemy użyć też innego edytora tekstu (np. za pomocą Es File Explorer) ale po modyfikacji musimy nadać uprawnienia (permissions) modyfikowanemu plikowi .xml takie jakie były przed modyfikacją (rw-r--r--)

Przytrzymujemy dłużej palcem na feature.xml (lub others.xml). Po otwarciu okna kontekstowego klikamy na: Open in Text Editor. Ustawiamy kursor między kodami: <FeatureSet> i </ FeatureSet>.

Najlepiej na samym dole, na końcu linijki poprzedzającej </ FeatureSet>

klikamy enter i od początku linijki wpisujemy nasz kod (w kodzie nie ma żadnych spacji).

- Możliwość wyłączenia dźwięku migawki z menu aparatu (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Automatyczny odbiór MMS przy wył. danych komórkowych (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>true</CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>
    <CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Domyślnie "Widok komputerowy" dla nowej karty przeglądarki (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Web_EnableDesktosSiteAsDefoult>true</CscFeature__Web_EnableDesktosSiteAsDefoult>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Dodana pozycja "Zamknij przeglądarkę" w menu przeglądarki (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>true</CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Usunięte menu "Aktualizacja oprogramowania" w ustawieniach (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Setting_DisableMenuSoftwareUpdate>true</CscFeature_Setting_DisableMenuSoftwareUpdate>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Dodaje okno potwierdzenia wyłączenia stockowej przeglądarki internetowej (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Web_EnablePromptToExit>true</CscFeature_Web_EnablePromptToExit>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Nie limitowane łączenie kontaktów (usuwa limit 5 kontaktów połączonych) (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Contact_SetLinkCountMaxAs>999</CscFeature_Contact_SetLinkCountMaxAs>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Możliwość prowadzenia rozmowy przez telefon przy włączonej kamerze (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Camera_EnableCameraDuringCall></CscFeature_Camera_EnableCameraDuringCall>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Dodawanie symboli do przycisków klawiatury Samsunga(*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>en_GB;en_US;az;ca;cs;da;de;et;es;eu;el;fr;ga;gl;ka;hr;it;is;kk;lv;lt;hu;nb;nl;pl;pt;ru;ro;fi;sr;sk;sl;sv;tr;uk;ko;hy;bg;ar;fa;ur;iw;ja;th;vi;zh;uz;in;mk;ms</CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

- Wszystkie wyżej wymienione opcje w jednym (*)

<FeatureSet>
    <CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>
    </FeatureSet>
    <FeatureSet>
    <CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>true</CscFeature_Message_EnableMmsMobiledataOff>
    <CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>
    </FeatureSet>
    <FeatureSet>
    <CscFeature_Web_EnableDesktosSiteAsDefoult>true</CscFeature__Web_EnableDesktosSiteAsDefoult>
    </FeatureSet>
    <FeatureSet>
    <CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>true</CscFeature_Web_AddOptionToTerminate>
    </FeatureSet>
    <FeatureSet>
    <CscFeature_Setting_DisableMenuSoftwareUpdate>true</CscFeature_Setting_DisableMenuSoftwareUpdate>
    </FeatureSet>
    <FeatureSet>
    <CscFeature_Web_EnablePromptToExit>true</CscFeature_Web_EnablePromptToExit>
    </FeatureSet>
    <FeatureSet>
    <CscFeature_Contact_SetLinkCountMaxAs>999</CscFeature_Contact_SetLinkCountMaxAs>
    </FeatureSet>
    <FeatureSet>
    <CscFeature_Camera_EnableCameraDuringCall></CscFeature_Camera_EnableCameraDuringCall>
    </FeatureSet>
    <FeatureSet>
    <CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>en_GB;en_US;az;ca;cs;da;de;et;es;eu;el;fr;ga;gl;ka;hr;it;is;kk;lv;lt;hu;nb;nl;pl;pt;ru;ro;fi;sr;sk;sl;sv;tr;uk;ko;hy;bg;ar;fa;ur;iw;ja;th;vi;zh;uz;in;mk;ms</CscFeature_Sip_EnableSymbolInSecondary>
    </FeatureSet>
    </SamsungMobileFeature>

alexndr - myślę, że warto ten spoiler dodać do pierwszej strony pod odpowiednim komunikatem :)

Pozdrawiam

Edytowane przez JetSki
    Dodanie dodatkowych informacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pdnavy

pojawiło się stałe CWM+ROOT do tego romu

Goo.im Downloads - Browsing Stock

Może jeszcze Mr. ALEXNDR zrobi dla nas taką kompilacje? ja chciałem się pobawić ale za głupi na to jestem chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tasi

Autor przerzucił się na Note3 i niestety porzucił "gotowanie" na rzecz nowszego telefonu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi