Skocz do zawartości
tolaz

[Poradnik] Naprawa błędu can't mount /data

Rekomendowane odpowiedzi

tolaz

Witam :)

Jeśli masz problem z włączaniem telefonu poprzez nie montowanie partycji /data lub telefon podczas włączania łapie bootloopa już na napisie Samsung Galaxy S ale za którymś razem się włącza i działa normalnie aż do momentu wyłączenia to dobrze trafiłeś/aś :D

Przeczytaj najpierw 10 razy pierwszy post zanim zadasz pytanie bo możliwe że zrobiłeś coś źle a nie zaśmiecaj tematu

Co potrzebujemy:

-Karta 8-16Gb (minimum class10 bo inaczej telefon bd lagował a im wyższa klasa tym szybciej telefon działa)

-Paczka rar -->Klik

-Jeśli paczka wyżej nie pomaga to spróbuj tej --> klik

UPDATE:

-CM11 nightly 12.02.2014

Zaczynamy:

1. Dzielimy kartę na dwie partycje 2GB EXT2/ext3/ext4 a resztę pamięci w fat32.Najlepiej to zrobić wchodząc w Recovery->advaced->partition SD card i ustawić ext na 2048 a swap na 0

2. Gdy mamy przygotowaną kartę bierzemy się za wypakowanie paczki która ma zawartość jak na obrazku:

yf27.png

3.Włączamy program Odin i wybieramy PIT 512 ten który jest w paczce następnie ustawiamy następująco pozostałe pola:

PDA: XXJVU_sdcard_v1_3_1.tar

PHONE: PHONE_XXJVU.tar

CSC: CSC_OXAJVU_Modified.tar

Jeśli przed tą operacją miałeś wgrany CM10-11 ZAZNACZ RE-PARTITION a jeśli miałeś 2.3.6-CM9 ODZNACZ RE-PARTITION

Tutaj Screen:

h6v4.png

Naciskamy START i czekamy aż wgra się soft.

Pod koniec mogą pojawić się artefakty takie jak na obrazku poniżej ale nie przejmujcie się bo nic złego się nie dzieje a tel się sam zresetuje a jak po restarcie przy pierwszym uruchomieniu bd też artefakty to poprostu zablokuj i odblokuj telefon i wszystko wróci do normalnego stanu.

kwf2.jpg

Jeśli wszystko pójdzie dobrze telefon powinien się włączyć i w sumie już jest telefon naprawiony ale jeśli ktoś chce wgrać sb Kitkat'a to niech czyta dalej ;)

Wyłączamy jeszcze raz telefon i wchodzimy w tryb download a w odinie ustawiamy następująco pola:

PIT: Taki jak był wcześniej

PDA: PDA_I9000XWJW9.tar

PHONE: PHONE_I9000XWJW1.tar

CSC: CSC_I9000OXAJW4.tar

ODZNACZAMY REPARTITION i flashujemy soft po czym powinien telefon się włączyć a my go jeszcze raz wyłączamy i znów wchodzimy w tryb download.

W Odinie ustawiamy tylko PDA: Semaphore_2.7.4 bez PIT.

Po flash'u mamy już gotowy i zrootowany JW4 z Recovery v5 więc wrzucamy na kartę pamięci rom który jest w paczce( rom jest przerobiony przezemnie i ma kernel obsługujący SwapSD ) po czym wchodzimy w Recovery robimy Wipe i instalujemy Rom jak każdy inny i cieszymy się naprawionym telefonem z androidem 4.4.2

Co piątek bd wrzucał nową wersję CM11 z kernelem od Mackaya więc jak ktoś bd chciał aktualizować to bd miał odrazu gotową paczkę ;)

W razie problemów pisać to postaram się pomóc ;)

Edytowane przez tolaz
    Update CM11
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Tolaz u mnie pomoglo telefon smiga jak nowo narodzony super poradnik masz umnie piwko a;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kapitalna robota, u mnie poszło z oryginalnym cm11. Także wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry poradnik. Nie robiłem z twojej paczki więc musiałem edytować jeszcze plik vold.fstab żeby aparat widział pamięć zewnętrzną.

Miałem do dyspozycji tylko starą kartę 2GB wiec musiałem zrobić partycję 1GB, a to trochę za mało i telefon średnio działa więc nie polecam tak małych pamięci :)

Możesz też dodać ten filmik z YT jako pomoc w razie coś:

Edytowane przez Widar91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

Minimalna karta to 4Gb żeby telefon w miarę chodził a 2Gb to za mało ale jednak się da :) Na filmiku jest przedstawiony inny sposób i u mnie on nie działał więc nie wiem czy jest sens mieszać ludziom w głowach bo ten który opisałem jest dużo łatwiejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Clear

Czy mógłbym prosić o udostępnienie oddzielnie paczek do pierwszego kroku (naprawienie telefonu) oraz oddzielnie do reszty :) ? Mój net niestety często przestaje pobierać duże pliki przez przeglądarkę wywalając "nieznany błąd sieci" i nici z pobrania dużego pliku :( . Byłbym bardzo wdzęczny.

Edit: dobra, już pobrałem. Teraz mam taki problem, że telefon ciągle "wisi" na animacji "S" (na dole Galaxy S) i tak przez kilkanaście minut. Użyłem karty 4GB, programem MiniTool Partition Wizard Home Edition utworzyłem partycję 2GB EXT2 oraz parycję 1.7GB FAT32. Co zrobiłem źle :( ?

Edit2: Jednak cierpliwość popłaca :D . Nie wyłączałem telefonu tylko postanowiłem odczekać i sprawdzić, czy coś się zmieni i po prawie 25ciu minutach telefon się uruchomił :) . Teraz wszystko chodzi dobrze, uruchamia się też szybko.

Czy to więc znaczy, że nasze telefony są w jakiś sposób uszkodzone? Nie możemy przecież korzystać z pamięci wewnętrznej, a telefon działa tylko z zainstalowaną kartą pamięci. Wypadałoby przecież umieścić jakąś informację na aukcji w razie późniejszej odsprzedaży telefonu, ale nie wiem jak to sformułować :) .

Edytowane przez Clear

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

Uszkodzona jest pamięć wewnętrzna telefonu więc napisz to i dopisz że telefon działa normalnie dzięki karcie pamięci którą dorzucisz i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Clear

Okej, dzięki :) . Nie pozostaje nic, tylko zakupić kartę 16GB, zainstalować Kit Kata i ustawić pod siebie :) .

---------- Post dołączono o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

A mam jeszcze pytanie: co mam zrobić, żeby komputer widział telefon jako pamięć wymienna, żebym mógł wgrać rom KitKata, a potem przez Recovery zainstalować? Ustawiłem w komunikacji "Pamięć masowa", komputer sygnalizuje dźwiękiem podłączone urządzenie, telefon wibruje, ale w "Moim komputerze" nie widać telefonu jako dysku :( .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Clear

Zainstalowałem "Samsung Galaxy S USB Driver 1.3.450.0 64 bit" i nic. A "Samsung Kies" z tego, co widzę to nie umożliwia przesyłania plików z komputera na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi