Skocz do zawartości
tolaz

[Poradnik] Naprawa błędu can't mount /data

Rekomendowane odpowiedzi

tolaz

A kartę masz formatowaną w Recovery czy sam ją sobie formatowałeś na kompie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Clear

Po zainstalowaniu drugiego systemu z Sepamhore 2.7.4 (dopiero tam jest opcja zrobienia partycji dla karty) jeszcze na starej karcie, wyłożyłem starą kartę, włożyłem nową i zrobiłem partycję tak, jak to jest opisane w pierwszym poście.

A kiedy posiadałem jeszcze starą kartę to robiłem partycję na kompie, bo z oczywistych względów na telefonie się nie dało (nie wchodził w ogóle do Recovery), ale po dojściu do instalacji Semaphore 2.7.4 i zrobieniu wtedy przez Recovery od nowa partycji wszystko działo się wtedy identycznie jak z partycją robioną na kompie.

A jeszcze takie pytanie: czemu po wrzuceniu CMa na kartę i wejściu w Recovery przed instalacją CMa trzeba zrobić Wipe? Przecież Wipe usuwa wszystkie dane z telefonu, przez co, kiedy go zrobiłem nie chciało znaleść żadnych plików na karcie (wyskoczył jakiś błąd, że nic nie ma), dopiero za drugim podejściem nie robiłem Wipe i wtedy dopiero znalazło plik z systemem i zainstalowało jak zainstalowało, bo i tak nie chce się włączyć do końca.

Edytowane przez Clear

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

Dziwne że u innych działa a u Cb nie. Wipe nie rusza przecież karty pamięci... Wipe usuwa dane użytkownika zapisane w telefonie czyli aplikacje etc a karta pamięci zostaje nie tknięta. A skoro nie zrobiłeś wipe to możliwe że przez to Ci nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Clear

No ale po zrobieniu wipe nie widzi żadnego katalogu w pamięci (no files found). Jeśli nie zrobię wipe to można wejść w wybieranie systemu do zainstalowania (ale chyba wybiera się z partycji systemowej, a nie z karty pamięci)[EDIT: po wejsciu w external SD wyświetla tam pliki z pamięci karty]. Czy przy przechodzeniu z tego CMa znowu na ten pierwszy system z poradnika muszę zaznaczać repartition?

Dziwi mnie to, że po wyjęciu karty telefon działa. Przecież system jest zainstalowany ka partycji na karcie (chyba, że coś pomieszałem i u mnie jest inaczej).

EDIT: Postanowiłem wgrać wszystko od totalnego początku.

Napiszę, co robiłem:

1. Wyłożyłem kartę pamięci, wgrałem stockowego normalnego Androida 2.3.6 - oczywiście nie włączył się - bootloop (zamiennie pokazuje czarny obraz i "Galaxy S"). Przy instalacji zaznaczyłem Re-partition.

2. Wgrałem Semaphore 2.7.4 .

3. Włożyłem kartę pamięci, skorzystałem z poradnika

Dzielimy kartę na dwie partycje 2GB EXT2/ext3/ext4 a resztę pamięci w fat32.Najlepiej to zrobić wchodząc w Recovery->advaced->partition SD card i ustawić ext na 2048 a swap na 0

4. Potem wszystko według poradnika, czyli:

Włączamy program Odin i wybieramy PIT 512 ten który jest w paczce następnie ustawiamy następująco pozostałe pola:

PDA: XXJVU_sdcard_v1_3_1.tar

PHONE: PHONE_XXJVU.tar

CSC: CSC_OXAJVU_Modified.tar

Odznaczyłem Re-partition i wgrałem.

Po wejściu w "Pamięć" pokazywało :

- Karta SD - nic

- Pamięć USB - 12.92GB (dostępne 12.91GB)

- Pamięć urządzenia - 1.78GB

5. Wyłączyłem telefon, wgrywam drugi system z poradnika:

PIT: Taki jak był wcześniej

PDA: PDA_I9000XWJW9.tar

PHONE: PHONE_I9000XWJW1.tar

CSC: CSC_I9000OXAJW4.tar

ODZNACZAMY REPARTITION i flashujemy soft po czym powinien telefon się włączyć a my go jeszcze raz wyłączamy i znów wchodzimy w tryb download.

6. Wgrałem Semaphore 2.7.4 zgodnie z poradnikiem:

W Odinie ustawiamy tylko PDA: Semaphore_2.7.4 bez PIT.

7. Po wgraniu i wejsciu w "Pamięć" pokazuje:

- Karta SD - nic

- Pamięć USB - nic

- Pamięć urządzenia - 1.87GB

8. Nie mogę nic wrzucić na pamięć karty SD, ponieważ Windows nie widzi w ogóle telefonu (gdy w telefonie jest widoczna karta pamięci, wtedy w komputerze pojawia się ikonka "Phone" - jest dostępna karta pamięci i chyba partycja systemowa). Jest tylko dźwięk podłączania urządzenia.

Teraz, gdy wyjmę kartę pamięci to telefon nie włącza się - bootloop.

Niedługo po prostu rzucę tą cegłą o ścianę i nie będzie czego zbierać. Nie mam już do niego cierpliwości...

Po wejściu do Recovery po zainstalowaniu drugiego systemu + Semaphore da się zainstalować CM11, ale ze skutkiem takim, jak wcześniej. Nie wiem w ogóle, jak może być widoczny tel plik z systemem CM11, bo przeciez formatowałem kartę tworząc partycję przez telefon i nie powinno go być, a jest to plik, który wgrałem kilka dni temu...

Gdy zaś Recovery od CM11 wejdę w "Mounts and Storage Menu" nie mam wszystkiego zamontowanego (niezamontowane to: "/datadata", "/system", "/data", "/storage/sdcard0" "USB Storage"), kiedy chcę zamontować je to "/datadata" się montuje, natomiast przy reszcie wyskakuje błąd "Error mounting" .

Edytowane przez Clear

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

Zaraz po sformatowaniu karty wrzuć na nią plik z CM11 i wtedy rób już tak jak w poradniku i powinno wskoczyć. A po wgraniu Semaphore spróbuj wejść odrazu w Recovery zaraz po tym jak tryb download się wyłączy i telefon bd się chciał włączyć to wtedy wejdź w Recovery i zainstaluj CM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Clear

Ale po formacie nie będę miał w ogóle systemu, wiec jak wrzucę plik z CM na telefon bez systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

Nie rozumiem tego co napisałeś :P Jak to nie bd miał systemu? Bd miał najpierw 2.3.6 z semaphore a później po wipe bd miał CM11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Clear

A o jaki format chodzi, bo może ja źle zrozumiałem :P? Jeśli chodzi o stworzenie partycji od nowa to przecież karta się wyczyści, a razem z nią system. A bez systemu na telefonie nie dostanę się poprzez komputer do pamięci karty, co uniemożliwia skopiowanie pliku z CM11 z komputera na pamięć karty pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

Poprostu weź teraz wejdź w Recovery i sformatuj kartę tak jak pisze w poradniku następnie jak masz czytnik kart to wrzuć na czystą kartę CM a jeśli nie masz to zainstaluj zmodyfikowany rom JVU i jak się włączy telefon to przez kabel prześlij CM na pustą kartę następnie wgraj JW4 po czym semaphore i wejdź w recovery i wgraj tego CM którego masz na karcie i tylko tyle ale to wszystko pisze w poradniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Clear

ale tak sformatowana karta wrzucona do adaptera i podłączona pod czytnik kart nie chciała być widoczna w Windows (sprawdzałem przedtem z poprzednią karta), ale spróbuję jeszcze raz z ta karta.

---------- Post dołączono 19-02-14 o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano 18-02-14 o 21:02 ----------

Nadal to samo. Telefon z działającym 2.3.6 chyba wyląduje na allegro.

---------- Post dołączono 20-02-14 o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano 19-02-14 o 18:38 ----------

A mogę zainstalować jakiegoś innego, nowszego Androida - niekoniecznie Kitkata?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi