Skocz do zawartości
zbiropl

Prosze o pomoc!!!! padnięty myphone next nieudane flashowanie,

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczow, mam nielada problem, kombinowalem dzis z telefonem odnosnie wgrania nowego romu przez flash tool i niechcacy zamiast upgrade nacisnalem przycisk FORMAT i szlak strzelil mi telefon zanim sie zorientowalem. prosze o pomoc bo znalazlem kilka tematow, ale kolejne proby flashowania spelzaja na niczym. przewalilem cale google zeby cos znalezc nawet na zagranicznych forach i nic nie dziala :/, sciagnalem chyba ze 6 roznych softow i nie weim czy nie pasuja czy ja robie cos zle :/ podczas flashowania wyskakuje mi jak zauwazylem dosc powszechny blad:

enable dram failed 4032

dodam, ze romy sciagalem po nazwie kodowej czy jak to tam sie nazywa:

-MT6577

-MT6589

probowalem zainstalowac CWM i TWRP ale bezskutecznie nic nie idzie, jedyna nadzieja to taka, ze po podlaczeniu do kompa telefon jest wykrywany jako urzadzenie MTK USB PORT, takze mam nadzieje, ze da sie cos odratowac. telefon byl zrotowany i mial wgranego TWRP 2.5.0.0 i KITKAT 4.4 jesli to ma jakies znaczenie. teraz to ja juz po prostu chcialbym wrocic do STOCKOWEGO ROMU i miec swiety spokoj. nawet nie wiem czy moglbym go teraz wyslac na gwarancje zeby to naprawili, prosze pomozcie....:rozpacz::rozpacz::rozpacz:

to moj mail jakby co [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stocka znalazlem tylko pod twrp a twrp nie moge zainstalowac :/ moze cos pod flash toola?

---------- Post dołączono o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

linki z tej strony prowadza mnie na facebooka, a ja nie mam konta :/ mozesz mi skopiowac te linki i wkleic tu w temacie? i takie pytanie ktory wlasciwy rom OLD czy NEW?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Przeczytaj ze spokojem poradnik, on korzysta z flash toola. Zamiast Stocka od Q800 użyj tego z forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

otoz to kolego, ja rozniez korzystam z flash toola i potrzebny mi rom pod flash toola a na forum znalazlem tylko zipy pod twrp... no chyba ze cos mi umsknelo??? moze ja slepy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Nie korzystałem z tego tutka, ale wynika z niego, że Stocka trza rozpakować i znaleźć odpowiedni plik. Stock na forum jest w zip. Rozpakuj i znajdź go. Jeśli jest, spróbuj krok po kroku realizować tutek z linku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko rozumiem, ale czy kolega mnie rozumie...? chodzi o to, ze paczka pod flash toola zawiera inne pliki, a paczka pod twrp czy cwm zawiera inne pliki i jedno z drugim sie wyklucza. znalazlem tylko paczki pod twrp i one nie nadaja sie pod flash toola, a nie idzie mi zainstalowanie twrp wiec tej paczki rowniez nie moge zainstalowac, a nic mi to nie da ze ja rozpakuje, czyli jestem w kropce tak czy siak. musze miec paczke pod flash toola i wtedy rozpakuje szukam odpowiedni plik i polece, ale sciagam i instaluje juz tak od rana i nie moge tego przelamac zeby poszlo :/ dlatego pytalem czy ktos ma link do stockowego romu zeby juz nie eksperymentowac tylko zrobic ten telefon bo potrzebny mi jest do pracy, a teraz uceglony to mi sie nadaje najwyzej jako podstawka pod piwo:zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

No to wgraj Stock od Q800, nadaj od nowa prawa do root, wgraj Recovery i Stock stąd lub Custom.

Nie mam FB, nie pomogę.

Tu masz jeszcze odceglanie z plikami w Google dysk.

xoloq800roms.blogspot.com/2013/10/how-to-unbrick-ur-fly-iq446gionee.html?m=1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego chyba ze masz jakis jeszcze inny sposob???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Barbar

Przekop "Krótkie pytania" w Dyskusji Ogólnej. Posty około #150, była rozmowa na temat cegły. Postawisz system od nowa, nie bój nic.

Ze spokojem. Jestem w terenie, odcięty od PC.

Poproś Makaon, jeśli polegniesz lub czekaj cierpliwie na wsparcie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi