Skocz do zawartości
Artek2110

Prośba o backup systemu dla P780, brak IMEI-u, karty SIM, Baseband-u

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nada IMEI bo dalej nie ma basebandu , a to dziwne bo backup jest kompletny. Spróbuj starszą wersję SP Flashtoola , ogarniaj trochę chłopie , google nie gryzie. Pisałem ci już że to nie jest telefon dla ludzi nie umiejących obsługiwać for zagranicznych. Spróbuj na odwrót , do pierwszego backupa mającego 1,2 gb doklej brakujące pliki z drugiego backupa i wtedy wystartuj. Przed wgraniem zrób opcje "Format" a potem "Download" , ja tak zrobiłem jak swojego uwaliłem i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety metoda a830 usmiercila - mam tylko bialy ekran, musze czekac az ktos laskawie zrobi full backupa 830

pozdro i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    Programem MTK DROID TOOLS

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f606/factory-rom-backup-mt65xx-via-mtk-droid-root-tools-backup-unbrick-1666984/

Dokładnie wg tej instrukcji łącznie ze stworzeniem pliku scatter.

Próbowałem tą metodą zrobić kopię mojego ROW S_123.

Ale brakuje plików sec_ro.img i fat.img.

1. Czy ktoś wie dlaczego?

2. Czy można użyć kopii bez tych plików?

3. Czy można brakujące pliki skopiować z oryginalnego romu?

EDIT:

Żeby inni nie tracili czasu:

Wersje 2.3.4 i 2.4.8 dają podobne efekty. 2.5.3 tworzy już plik sec_ro.img, ale fat.img nadal nie ma. Skopiowanie brakujących plików z oryginalnych romów nie zmienia sytuacji, Owszem, wszystkie scattery ładują pliki we Flash Tool'u, ale ten nie wgrywa ich do telefonu. Zero reakcji po kliknięciu "download" czy "Fimware>Upgrade":mur:

EDIT2:

Zalecana przez @Hardkorowy Marcin wersja 2.4.3 również bez problemu tworzy scatter. Są wszystkie pliki oprócz fat.img. Flash Tool nadal nie rusza.

Czy ktoś może wyczytać z logów programu gdzie tkwi błąd?

EDIT

Okazuje się, że Flash Tool nie zawsze zachowuje się tak samo. Klikam "download", program wygląda tak, jakby się zawiesił. Ale po podpięciu telefonu zaczyna pracę! Backup przywrócony!

Edytowane przez awygo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mst

Czy ja czegoś tu nie ogarniam?

Kolega prosił mnie o przywrócenie imei w jego p780, telefon nie ma baseband.

Wgrałem oczywiście ten backup flashtoolem i próbowałem przywrócić imei ale telefon nadal nie ma baseband i imei. Próbowałem kilkukrotnie wgrywać ten backup a telefon nadal a:P

Edit:

Wersja 1316 pomogła: http://androidxda.com/smart-phone-flash-tool

Edytowane przez mst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem backup ale nadal nie wykrywa karty sim? Używałem 3 wersji Flash toola. Nadal invalid imei. Pomoże ktoś? Proszę. . . .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam.

Dzisiaj leciwy dziadek prawdopodobnie wyzioną ducha, chociaż jeszcze jest szansa i jeżeli ktokolwiek posiada backup z mtk droid tools prosiłbym o upload , bez imei czysty.
    Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi