Skocz do zawartości
eldresso

Nieprawidłowe sortowanie smsów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zrobiłem backup smsów programem Life Saver 2.

Następnie upgrade softu w telefonie z 1.72 do 1.82 poprzez OTA. Po restarcie wyczyściłem wszystkie dane w telefonie poprzez menu -> ustawienia -> karta sd i pamięć telefonu -> przywracanie danych fabrycznych.

Potem chciałem przywrócić smsy Life Saverem. W połowie program się wysypał i wymusił zamknięcie. Odzyskane smsy nie były w ogóle posortowane i co chwila zamieniały się pozycjami. Skasowałem je i po restarcie telefonu jeszcze raz przywróciłem wiadomości.

Obecnie wszystko jest ok. Prawie, bo wiadomości na liście wątków posortowane są w/g daty pierwszej wiadomości wysłanej lub odebranej od danej osoby. W podglądzie pokazywana jest pierwsza wiadomość.

Przykład:

Kontakt xyz. Pierwsza wiadomość wysłama 06/10/2010. Ostatnia dzisiaj - 17/03/2011. Na liście wiadomości kontakt xyz wyświetlany jest na samym końcu listy i w podglądzie pokazywana jest treść wiadomości z06/10/2010.

Do sms używam standardowej aplikacji. Restarty telefonu również nie pomagają. Wszystkie kontakty w telefonie są kontaktami google. Większość jest również zapisanych na karcie SIM. Historia połączeń przywrócona Life Saverem wyświetla się prawidłowo.

Użyłem funkcji szukaj, jak i google, ale nigdzie nie znalazłem podobnego problemu. Może ktoś już się z tym spotkał i jest w stanie pomóc?

edit:

Przy przeniesieniu smsów ze zwykłego Desire na Zetkę wszystko działało poprawnie. Dopiero po update na 1.82 problem się pojawił.

Edytowane przez eldresso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprobuj zainstalowac Handcent SMS, moze ta aplikacja posortuje je poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi