Skocz do zawartości
ramzes0071

Włączanie/wyłączanie GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w service automatycznie włączyć i wyłączyć GPS. Jeśli tak to proszę o fragment kodu który to umożliwia lub jakieś info w dokumentacji, wszystko co mi udało się znaleźć jest regulowane przez Activity, a to niestety mi nie pomaga, bo nie działa w tle. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

GPS z poziomu serwisu uruchamiasz dokładnie tak samo jak z poziomu activity.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja chciałbym aby w serwisie działało to tak: funkcja sprawdza czy GPS jest włączony jeśli nie to włącza go automatycznie bez pokazywania tego okna z opcjami GPS'u. Da się coś takiego uzyskać? Proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac

Service dopóki nie odpalisz w nim osobnego wątku, również nie będzie działał w tle (przez tło rozumiem inny od głównego wątek, a nie to że nie masz żadnego okienka na ekranie). Domyślnie Service uruchamiany jest w głównym wątku aplikacji, tzw. UI thread. Jeśli wiesz jak uruchomić/zatrzymać GPS z poziomu Activity (a piszesz że wiesz jak), to dokładnie tak samo robisz z poziomu Service.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie do końca wiem. Jeśli mógłbyś to zaprezentować to był bym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac
    piotrpo

Nie da się zmienić z poziomu kodu ustawienia blokady GPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Borneq

Czy da się jakoś programowo włączyć/wyłączyć GPS, czy jest to zabezpieczone przed takimi cichymi zmianami i tylko określona aplikacja może to robić? Jak wywołać taką aplikację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzakus

Sam program tego nie może robić, gdy działa na uprawnieniach użytkownika. Może tylko wysłać intent aby odtworzyć ustawienia, czyli musisz zrobić dialogach z pytaniem "GPS wyłączony. Czy chcesz włączyć?" i na tak otwieras ustawienia

Intent intent = new Intent(Settings.ACTION_LOCATION_SOURCE_SETTINGS); startActivity(intent);

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Borneq

I całe szczęście że aplikacja nie może zmieniać tego po cichu. Intent działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi