Skocz do zawartości
Syra696

[x10]"Brak sieci" po wgraniu dowolnego rom'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pewien denerwujący problem z moją Xperią X10. Generalnie po wgraniu na telefon dowolnego roma wszystko działa b. dobrze i płynnie, ale jest jeden problem. Cały czas pokazuje mi się 'no service', jakby nie było karty SIM włożonej. Mam telefon z którego/na który nie można dzwonić. Ironia losu ;)

Szukałam wczoraj czegoś w internecie na ten temat i szczerze mówiąc nie wiem jak sobie z tym problemem poradzić. Przeglądałam rożne wątki i przewijało się mnóstwo informacji. Było coś o flashowaniu radio (radia?) i basebandach, ale żadnych konkretnych informacji, co zrobić, żeby w końcu telefon działał w pełni sprawnie. Nie wiem o co chodzi z tymi basebandami. Wczoraj w zasadzie pierwszy raz wgrywałam na telefon custom rom'a, a z samym Androidem mam styczność od ok. miesiąca ;)

Skończyło się na tym, że wgrałam od nowa zwykły, niemodyfikowany soft i tutaj nie mam problemów z siecią. Jednak jak wiadomo oryginalny soft jest wkurzający, więc wolałabym jednak zainstalować jakiś lepszy i w pełni cieszyć się możliwościami telefonu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że wgrałaś jakiś lewy rom. poszukaj czegoś porządnego na XDA. Baseband to pasmo podstawowe i szukaj romu pod taki jaki masz na stockowym romie. Radia w X10 nie zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałam soft z XDA, baseband na telefonie mialam 2.1.54 i pobrałam roma właśnie pod taki. Podlinkować pewnie nie mogę, ale dokładna nazwa roma to: CM 6.1.3 V4.4

Pobrałam też sobie coś, co było podpisane właśnie nazwą mojego baseband'u i wgrałam to na fona używając FlashTool'a. Żadnych zmian nie było. W tamtym wątku napisali, żeby w takim razie wyjąć kartę sd, potem normalnie zrobić factory reset z ustawień telefonu, zrestartować telefon i powinno działać. Problem w tym, że nie mogę znaleźć polecenia factory reset. Wchodzę normalnie w ustawienia>memory card and phone storage i teoretycznie to powinno byc tam. Mam tam jedynie: total space, available space, mount sd, unmount sd... Sformatowałam sd i nadal bez zmian...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysyłam Ci linka do romu 2.2.1 dla twojego baseband.

Rom jest wgrywany przez recovery na stockowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za pomoc. Zainstalowałam sobie tego roma i sieć działa :) Oczywiście nie bez problemów, bo xrecovery się nie chciał zainstalować poprawnie i nie odpalał, ale pokrętnymi sposobami dałam radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi