Skocz do zawartości
konoppo

Moje rozwiązanie problemu z nieoczekiwanym odłączaniem karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest to, że jak mam link2sd i po odblokowaniu karta się wsuwa to nie da się już uruchomić aplikacji zainstalowanych na niej i trzeba restartować swifcika :/. Może ma ktoś jakieś rozwiązanie, bo jak na razie to żaden sposób nie działa :(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj zauważyłem jedną rzecz. Telefon w pokrowcu (na magnes) wywala komunikaty że rozłączono kartę SD. Uwidaczniało się to jakąś chwilę po włączeniu. A jak bez pokrowca używam - wszystko działa i nie rozłącza. Więc winowajcą jest chyba magnes blisko telefonu, który po prostu jakoś negatywnie działa na kartę powodując rozłączenie.

@up

Też mam Link2SD no i jest tak samo po rozłączeniu SD. Lepiej nie wchodzić po rozłączeniu w aplikacje polinkowane bo launcher wtedy non stop się restartuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja dzisiaj zauważyłem jedną rzecz. Telefon w pokrowcu (na magnes) wywala komunikaty że rozłączono kartę SD. Uwidaczniało się to jakąś chwilę po włączeniu. A jak bez pokrowca używam - wszystko działa i nie rozłącza. Więc winowajcą jest chyba magnes blisko telefonu, który po prostu jakoś negatywnie działa na kartę powodując rozłączenie.

Nie nosze w pokrowcu, tylko kieszeni. Może ja jestem jakiś namagnetyzowany :D.

Lepiej nie wchodzić po rozłączeniu w aplikacje polinkowane bo launcher wtedy non stop się restartuje.

Lepiej nie wchodzić? :D

Po prostu się nie da. Szkoda, że android jest taki nie dopracowany i nie udało im się rozłączania karty SD naprawić w aktualizacji. :facepalm3:

Na prawdę nie mam pomysłu co zrobić....

A w Apps2SD będzie tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No App2SD będzie gorzej. Jak mi rozłączało przy App2sd to mi po reboocie ciągle launcher się restartował no i nic nie mogłem zrobić poza Hard Resetem.

PS: Ja tylko napisałem jak u mnie jest. Tutaj chyba każdy musi swoją solucje mieć xD

PS2: To nie android niedopracowany tylko tym śmierdzącym leniom z LGE się nic nie chce zrobić. Nawet porządnego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz mam gorszy problem...

Po rozłączeniu karty nie da się wejść w sms, połączenia, kontakty itd. Co jest bardzo dziwne, bo to są aplikacje systemowe.

Co może to powodować?

Bo jedyne, co przerzuciłem na sd, to gry.

Chyba spróbuje z cyanem, bo tam jest apps2sd froyowskie, Jak myślicie, nadal będzie ten sam problem z restartem launchera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

A ja zrobiłem z karta SD coś co spowodowało, że nie odłącza i działa bardzo dobrze :)

Stało sie to przez przypadek. Najpierw niby mi kartę SD uszkodziło, no to sformatowałem z poziomu telefonu, wrzuciłem muzykę, odłączyłem kartę i wyjąłem. Zdążyłem przypadkowo pomylić kierunek montażu karty SD i w efekcie coś ze stykiem jednym się stało chyba, a potem to już bajka niemalże bo ani razu mi się karta SD nie rozłączyła :-D

Niestety mi rozłączyło... Najwyraźniej trafne było stwierdzenie, ze LG electronics nie postarało się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem, że zażegnam problemy z rozłączaniem SD. Niestety, myliłem się. Wprawdzie nie dzieje się to tak często, ale się dzieje. LGE nie potrafi robić telefonów o.O Może na CM nie będzie rozłączało, bo inny kernel jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w końcu też pojawił się problem z rozłączaniem, ale to w wyniku przesunięcia się tej gąbki. Kilka dni spokoju, potem 2 czy 3 wpadki jednego dnia. Poprawiłem i znowu już trzeci dzień jest OK. No ale nie wykluczam, że metoda może być zawodna, ja jednak jestem zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w sumie teraz podłożyłem kawałek papieru (paragon ze sklepu xD) pod kartę SD no i narazie jest ok. Zawsze w domu u mnie wszystko jest ok, a jak wyjadę to już telefon wariuje ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalujcie cyana 7, działa ślicznie pięknie. Ani razu mi jeszcze nie rozłączyło karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi