Skocz do zawartości
konoppo

Moje rozwiązanie problemu z nieoczekiwanym odłączaniem karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, ja w CM7 miałem problem z usypianiem, czyli telefon nie reagował po pewnym czasie na nic. Poczekam aż wyjdzie jakaś stabilna wersja CM7, potem jak team cyana doda go do officiala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thvir

Po instalacji OpenPL20C (z fastbootem) jak na razie 12h i bez problemów z kartą.

A jednak du*a. OpenPl20C nie naprawia problemu karty

Edytowane przez thvir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś w końcu mi się udało "naprawić" ten problem :D wystarcz przesłać na kartę sd program setpcu! i ustawić go na set on boot. Ten program działa w tle nawet jak telefon jest zablokowany i w rezultacie karta sie nie rozpina. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w domu działa cały czas, i nie rozłącza. Pójdę do szkoły i się zaczyna psuć. Myślę, że to wina jakiegoś pola magnetycznego, które wpływa negatywnie na pracę lg.

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem problem z samoodmontowywaniem się karty (8gb SanDisk class4) co najmniej kilka razy w ciągu dnia :/ po wgraniu softu Vanillia od Arka problemu od około 2 miesięcy nie ma ;) taką poradę znalazłem na innym forum i zastosowałem, wielu osobom pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio
    Ja miałem problem z samoodmontowywaniem się karty (8gb SanDisk class4) co najmniej kilka razy w ciągu dnia :/ po wgraniu softu Vanillia od Arka problemu od około 2 miesięcy nie ma ;) taką poradę znalazłem na innym forum i zastosowałem, wielu osobom pomogło ;)

Czy na pewno ten ROM pomaga?

Chciałbym poznać źródła, którymi sie powołujesz bo sam mam ochotę coś zrobić z tym telefonem żeby tylko nie tracić co kilka dni muzykę i innych rzeczy na tym telefonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesiadłem się na EleganceSwift + OC (setcpu) i jak narazie nie mam z tym problemu.

Problem wydaje mi się, że może właśnie tkwić w taktowaniu procesora podczas uśpienia.

zwiększyłem domyślne 245mhz na 320. Możliwe ,że większe taktowanie powoduje nie odłączanie karty.

Zawsze można sprawdzić :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tyra3l

[email protected] Mam SeiftDroida 1.8 i nie korzystam z SetCPU(uważam za zbędne) i od dwóch tygodniu nie wymontowało mi karty ani razu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Omg... to przez custom kernel od quarxa... także w romach GreenexOne, EleganceSwift (polecam, moja produkcja), Vanilla i CyjanogenMod-podobnych nie ma tego błędu...

A żeby pozbyć się jego na androidzie 2.1 należy mieć fastboota i wgrać ten kernel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie teraz nawet na oryginalnym kernelu od lg nie rozłącza (v20c)

napisane z padackiego lg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi