Skocz do zawartości
konoppo

Moje rozwiązanie problemu z nieoczekiwanym odłączaniem karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Tyra3l
    U mnie teraz nawet na oryginalnym kernelu od lg nie rozłącza (v20c)

napisane z padackiego lg

Na 2.1 nigdy mi karty nie rozłaczyło i nie pokazało, że jest coś uszkodzone.

Tapnięte ze Swifciaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobija mnie ten telefon. Nie ma oprogramowania, które w pełni działa, jest funkcjonalne itp.

Mi kartę odłącza nawet na najnowszym v20c. Mam 8 gb sandisk c4. Sprawdzałem na niemal każdym sofcie. Z cyjana uciekłem, bo dodatkowo były problemy z wybudzeniem (grzecznie powiedziane).

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Backup danych i zrób format karty (wywalenie wszystkich partycji na karcie, po odłączeniu od kompa wyjmujesz kartę z tela i wkładasz ponownie, wyskoczy pusta karta sd to robisz format na telefonie. Powinno pomóc.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Backup danych i zrób format karty (wywalenie wszystkich partycji na karcie, po odłączeniu od kompa wyjmujesz kartę z tela i wkładasz ponownie, wyskoczy pusta karta sd to robisz format na telefonie. Powinno pomóc.)

Być może, to pomoże, ale co z moimi apkami na sd? Zresztą nie przeszkadzało by mi rozłączanie karty, gdybym nie miał link2sd. Dość mam ciągłego formatowania, wgywania, wipe'ów i ponownego instalowania, konfigurowania, przywracania backapów ;) Chciałbym w końcu móc używać tego telefonu :)

W każdym razie dzięki za pomoc - sprawdzę Twój sposób na pewno przy okazji następnego romu (chyba tylko Twojego jeszcze nie sprawdzałem :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tematu, na andku 1.6 nigdy nie miałem problemów z rozłączaniem karty sd, zaczęło się na 2.1 . Poprostu nic nie mogłem wgrać na usb bo co dopiero podłączyłem , to od razu wywalało >:( Wgrałem sobie elegance swift na 2.1 i co ? Myślałem ,że coś się poprawi, tak poprawiło się karta się odłączyła dopiero po 3 minutach!

Więc kombinowałem , i pomyślałem,że podlącze fona do usb z tyło kompa,i co ?- to był strzał w 10! Nie dosyć że mi teraz nie rozłącza karty to jeszcze mogę wgrywać upragnione pliki na kartę, może Ci którzy mają jeszcze problemy z kartą niech spróbują tego wariantu, mi pomogło, :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pcfighter

Mimo wszystkiego co radziłeś karta dalej się odłącza. Formatowałem ją w telefonie itp. Pracuję teraz na elegance swift z kernelem data2system, więc mi to już nie przeszkadza (jedynie denerwuje ;) ). Piszę ten post po to, żeby było wiadomo, że rozwiązanie problemu oraz jego przyczyna dalej jest nieznana.

Tym, którzy mają problem z rozłączaniem się karty a potrzebują więcej miejsca na aplikacje (a siłą rzeczy nie mogą skorzystać z app2sd ani link2sd) polecam przesiąść się na rom z kernelem data2sd (np elegance swift).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie działa to już chyba fabryczne uszkodzenie telefonu lub/i karty sd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @pcfighter

Mimo wszystkiego co radziłeś karta dalej się odłącza. Formatowałem ją w telefonie itp. Pracuję teraz na elegance swift z kernelem data2system, więc mi to już nie przeszkadza (jedynie denerwuje ;) ). Piszę ten post po to, żeby było wiadomo, że rozwiązanie problemu oraz jego przyczyna dalej jest nieznana.

Tym, którzy mają problem z rozłączaniem się karty a potrzebują więcej miejsca na aplikacje (a siłą rzeczy nie mogą skorzystać z app2sd ani link2sd) polecam przesiąść się na rom z kernelem data2sd (np elegance swift).

Spróbuj tego co napisałem nad twoim postem :P Mi działa , a się rozłączało jak ... :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ja mogę wgrywać pliki na kartę przez kabel usb podłączony do telefonu tak z tyłu jak i z przodu komputera. Rozłączanie karty SD to w moim przypadku komentarz androida na belce powiadomień "karta sd została nieoczekiwanie rozłączona" albo jakoś tak. Dzieje mi się tak czasem kilka razy jednego dnia albo raz na kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , mam Xperie miro z Androidem 4.0 i mam ten sam problem , co jakiś czas ( nawet 2-3 razy dziennie ) odłącza się karta pamięci SD , nie mam plików muzycznych i obrazków . Najczęściej po wysyłaniu plików przez bluetooth albo po podłączeniu pod USB . Proszę o pomoc ! aha jakby jeszcze ktoś mógł , jak się blokuje numery na połączenia i sms-y w tym telefonie ?

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi