Skocz do zawartości
WKD622

Flashowanie/Instalowanie oficjalnego/stockowego romu za pomocą Flashtoola

Rekomendowane odpowiedzi

WKD622

Flashowanie/Instalowanie oficjalnego/stocowego romu za pomocą Flashtoola.

UWAGA! BOOTLOADER WCALE NIE MUSI BYĆ ODBLOKOWANY.

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE USZKODZENIE TELEFONU! WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

1. Po pierwsze - co to daje?

A no daje nam możliwość wgrania oficjalnego oprogramowania, bez względu na to w jakim stanie jest obecnie nasz telefon. Jedyny warunek jest taki że musi się włączać w flashmode ;), jeżeli nie jest to cegła lub nie jest uszkodzony to możesz przejść do następnej części tego poradnika.

2. Po drugie - co musisz pobrać?

PC Companion - Dla komputera PC - Sony Smartphones (Poland)

(dzięki niemu zainstalują nam się automatycznie sterowniki do telefonu)

Flashtoola - Download | Flashtool

Pobierasz dla swojego systemu operacyjnego i instalujesz normalnie.

Rom/soft do Z1 Compact:

4.3 - http://forum.android.com.pl/f1165/rom-ftf-central-europe-14-2-a-1-114-a-383842/

4.4.2 - http://forum.android.com.pl/f1165/rom-ftf-14-3-a-0-757-central-europe-d5503-407083/#post3514576

4.4.4 - https://mega.co.nz/#!LVFmVZrC!fiDgyztnChoNJGdOea9A_wXJx5NTohsrNWx1zW1w9j8

Wszystkie trzy to czysty Central Europe z szybkimi aktualizacjami. Niebrandowany najodpowiedniejszy soft dla Polski.

Najlepiej sprawdzić jaki mamy model. Wchodzimy - ustawienia -> informacje o telefonie -> Numer modelu.

Jeżeli jest D5503 możemy pobrać to oprogramowanie.

Możesz sobie wybrać który chcesz wgrać, 4.4.4 to najnowszy soft dla Z1c ale dałem też link do 4.3 i 4.4.2 gdyby ktoś potrzebował.

3. Po trzecie - jak sflashować soft?

Po instalacji flashtoola na odpowiednim dysku (u mnie to dysk C), i pobraniu softu podłącz najpierw XZ1 Compact do kompa i włącz pc companion, niech się na spokojnie połączy, nie zaszkodzi :).

Następnie wejdź w folderu drivers który znajduje się w folderze flashtoola, u mnie to:

C:\Flashtool\drivers
    .

Otwórz plik który się w nim znajduje i z listy zainstaluj sterowniki dla Xperii Z1 Compact (we wczesnych wersjach flashtoola może ich nie być, nie przejmuj się tym) oraz flashmode.

Następnie wyłącz telefon i odłącz go od komputera.

Skopiuj teraz plik softu do folderu z Flashtoola, a dokładniej do podfolderu o nazwie "firmwares", u mnie to

C:\Flashtool\firmwares

Włącz flashtoola, pojawi się takie okienko. Naciśnij na błyskawicę w lewym górnym rogu.

ae8C8TH.png

Następnie wybierz "flashmode".

IjZ4ITL.png

Pojawi się takie okno. Wszystko pozostaw tak jak jest domyślnie, wybierz tylko z listy po lewej soft dla naszej xperii - D5503. Po czym kliknij "flash" w prawym dolnym rogu.

TKQPbK5.png

Program musi sobie przygotować plik softu, w zależności od szybkości komputera chwilę musi to zająć. Na razie nie podłączaj telefonu.

ir4teE4.png

W pewnym momencie wyświetli się coś takiego:

J68geRO.png

Podłącz telefon do komputera przez USB jednocześnie trzymając vol-. Ekran pozostanie czarny, to normalne. Flashtool powinien od razu zareagować, zniknie okienko które jest poniżej, napisz "device connected" i z marszu zacznie flashowanie.

Poczekaj aż pasek się naładuje do końca, nie używaj w tym czasie komputera. Zajmie to kilkanaście minut.

Na końcu napisze że skończył proces flashowania, musisz sam odpiąć kabel i włączyć telefon.

Pierwszy reboot będzie dłuższy niż normalnie.

Jeżeli pomogłem to doceń moją pracę klikając "postaw piwo" pod tym postem. Dzięki

;).

Edytowane przez WKD622
    • Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1kjan

Obydwa linki nie działają. Ten drugi urywa się prawiepod koniec ściągania, 2 razy ściągałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie obydwa linki działają. Na Dysku Google, żeby pobrać musisz być zalogowany na konto Google, a MEGA niestety czasami się zatnie i nie pobiera. Ja mam tak, że gdy pobieram coś z MEGA to nie używam komputera, wtedy nic się nie zatnie :P

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1kjan

Żaden z linków nie działa, Zalogowanie do Google nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1kjan

Ten drugi działa. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgranie tego Firmware powoduje utratę gwarancji jeżeli posiadam soft z brandingiem orange??? ewentualnie można sobie zrobić backup aktualnego romu żeby gdyby coś później go sobie przywrócić???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622
    granie tego Firmware powoduje utratę gwarancji jeżeli posiadam soft z brandingiem orange???

Nie, nie powinno :). Mój znajomy zrobił debranding i przyjęli mu w serwisie, na dodatek wymienili na nowy. Zalał się bo był nieszczelny - ale działał więc mogli to sprawdzić. Nie stracisz gwarancji.

ewentualnie można sobie zrobić backup aktualnego romu żeby gdyby coś później go sobie przywrócić???

http://forum.android.com.pl/f562/tutorial-sony-xperia-s-tworzenie-kopii-wa-asnego-brandu-pliku-ftf-160463/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1kjan

Mam takie pytanie.

Mam obecnie w pamięci telefonu mapy Automapy i kilka innych plików aplikacji, których nie mogłem przenieść na kartę SD.

Jeśli teraz sflaszuję telefon to te pliki znikną, prawda? Od razu dodaję, że nie mogę przenieść map na kartę SD bo nie wiedzieć czemu nigdy nie są kompletne jak potem przywracam je na miejsce.

Ale gdybym przy pomocy CWM sflaszował telefon romem ale .zip to te pliki by ocalały? Dobrze myślę? A jesli dobrze myślę to czy znajdę gdzieś ten stockowy rom ale nie .ftf tylko .zip?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Dobrze kombinujesz ale nie do końca.

Przez cwm musisz i tak wgrac z wipe więc stracisz to samo co przy flashowaniu flashtoolem.

Gdyby to był ten sam brand to możnaby wgrac bez wipe bo byłoby to samo co zainstalowanie aktualizacji przez ota z poziomu telefonu.

Przez cwm ponadto byłoby to skomplikowane bo trzeba zrobić roota, potem kopie kluczy DMR, potem odblokować bootloader i wgrac cwm.

A nic ponad to co zrobisz flashtoolem tym nie uzyskasz więc jest to kompletnie nieopłacalne.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Odsyłam Cię do faq.

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=382949

Wszystko tam znajdziesz.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi