Skocz do zawartości
WKD622

Flashowanie/Instalowanie oficjalnego/stockowego romu za pomocą Flashtoola

Rekomendowane odpowiedzi

renji84

Flashowanie/Instalowanie oficjalnego/stocowego romu za pomocą Flashtoola.

...

3. Po trzecie - jak sflashować soft?

Po instalacji flashtoola na odpowiednim dysku (u mnie to dysk C), i pobraniu softu podłącz najpierw XZ1 Compact do kompa i włącz pc companion, niech się na spokojnie połączy, nie zaszkodzi :).

Następnie wejdź w folderu drivers który znajduje się w folderze flashtoola, u mnie to: .

Otwórz plik który się w nim znajduje i z listy zainstaluj sterowniki dla Xperii Z1 Compact (we wczesnych wersjach flashtoola może ich nie być, nie przejmuj się tym) oraz flashmode.

...

Jeżeli pomogłem to doceń moją pracę klikając "postaw piwo" pod tym postem. Dzięki

;).

A ja mam problem nie mogę zainstalować sterowników pokazuje mi błąd. Mam WIN 8 Może to dlatego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Tak. Z win 8 są różne problemy. W dziale zwykłej Z1 jest prawie identyczny tutorial jak ten i tam w postach użytkowników są rozwiązania co do sterowników. Poczytaj, może coś wykombinujesz.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    renji84
    Napisano (edytowane)

Wiem o co biega, chodzi o podpisanie sterowników. Sterowniki z Flash.. nie są podpisane cyfrowo i WIN 8 Win 8.1 nie może rozpoznać wydawcy i odmawia instalacji. W win 7 była tylko informacja i użytkownik mógł wybrać czy instalować czy nie. W ósemce odrzucane są z automatu. Ale da sie to obejść poprzez wymuszenie podpisywania sterowników. Jak to zrobić, chyba filmik zaprezentuje najlepiej (lepszego nie znalazłem a sam nie będę robić czegoś co już jest).

w zależności od systemu jest troszeczkę inaczej

Win 8

Win 8.1

U niektórych może sie pojawić problem polegający na tym iż po restarcie i wyświetleniu konsoli nie będzie dało się wcisnąć F7, bo klawiatura po prostu nie będzie działać. Wtedy trzeba inną klawiaturę.

Edytowane przez Raciborski
    Zdjęcia, filmy, Logi itp. proszę zamieszczać w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coco11

Witam

1. Jak zainstalować sterowniki które są w folderze C:\Flashtool\drivers ? tylko wybrać model Z1 Compact ? czy jeszcze zaznaczyć "Flash Mode Drivers" ?

2. Do folderu C:\Flashtool\Firmwares wrzuciłem firmware "D5503_14.2.A.1.114_CE.ftf" ale jest tam także plik "X10_V1_BLRelock.ftf" i moje pytanie czy ten plik "X10_V1_BLRelock.ftf" ma tam być ? czy go usunąć ?

Zaznaczam że zainstalowałem najnowsza wersję "Flashtoola" i plik "X10_V1_BLRelock.ftf" już tam po prostu był.

Proszę o informację.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omajkel

ad1. zaznacz obie rzeczy

ad2. możesz usunąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622
    Witam

1. Jak zainstalować sterowniki które są w folderze C:\Flashtool\drivers ? tylko wybrać model Z1 Compact ? czy jeszcze zaznaczyć "Flash Mode Drivers" ?

2. Do folderu C:\Flashtool\Firmwares wrzuciłem firmware "D5503_14.2.A.1.114_CE.ftf" ale jest tam także plik "X10_V1_BLRelock.ftf" i moje pytanie czy ten plik "X10_V1_BLRelock.ftf" ma tam być ? czy go usunąć ?

Zaznaczam że zainstalowałem najnowsza wersję "Flashtoola" i plik "X10_V1_BLRelock.ftf" już tam po prostu był.

Proszę o informację.

Pozdrawiam

To jest coś do Xperii X10, nie wiem po co to dodają. Jak masz screen przy którym wybierasz soft to będzie się wyświetlał tam. Ja go usunąłem. Może chodziło im o pokazanie gdzie trzeba skopiować plik tft. Możesz go oczywiście usunąć. Jak dojdziesz do ekranu gdzie trzeba wybrać to po prostu wybierasz ten dla Z1 Compact. Chodzi o to że tych softów w folderze firmwares może być nieskończenie wiele a Ty we flashtoolu możesz sobie wybrać z listy ten który chcesz flashować. Jak odpalisz flashtoola to od razu będziesz wiedział o co chodzi :). Program jest naprawdę banalny w obsłudze.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WKD622

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    renji84

Mam pytanie wrzuciłem ROM z tego tematu zamiast ROMu z Orange i czy wie ktoś może czy na tym z tego tematu pojawi sie aktualizacja do KK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Jak wypuszczą 4.4.2 central Europ to po podpięciu do kompa do programu Pc companion wykryje update.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bundz

Witam,

Jak mam soft z Orange i simlocka którego planuje ściągnąć w salonie za kilka dni to mogę wgrać czysty soft z tego tematu czy poczekać do zdjęcia simlocka, by nie było żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Teoretycznie powinno być to obojętnie, ale poczekaj do zdjęcia simlocka - potem wgrasz sobie czyste oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi