Skocz do zawartości
Zenderable

Odblokowywanie & zablokowywanie bootloadera metodą Flashtool

Rekomendowane odpowiedzi

WKD622

@up

Odblokowanie telefonu z orange to chyba coś około 150zł. Musisz iść do nich do salonu. Ale upewnij się - wystarczy zadzwonić na infolinię lub napisać email do supportu, lub na jakimś ich forum.

Ale prawda jest taka że albo bootlaoder będzie zablokowany na amen, albo będzie możliwość zdjęcia blokad od orange ale za około 200zł.

Jeśli tel z orange są ponad 200zł tańsze od innych to można ryzykować. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

W sumie w customromy niechce mi się już bawić, ale o ile dobrze widzę to nie zainstaluję żadnego moda z pliku .zip bo z zablokowanym BL nie będę miał CWM. Chyba że na zablokowanym BL da radę wejść w tryb recovery? Bo widzę że z robotem na zablokowanym BL nie powinno być problemów.

Taptalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Będą działać ale tylko niektóre. O ile dobrze wiem jak masz zablokowany bootloader to nie działa fastboot. Da się wgrac recovery, i nawet custom romy będą działać ale tylko te przystosowane dla zablokowanego bootloadera a takich zwykle jest mało,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

Ok. telefonik zamówiony :)

Zdecydowałem się dołożyć parę złociszy i móc samemu decydować czy chcę odblokowywać czy nie :P. A odblokuję bo widzę że nawet przy root z zablokowanym traci się X-Reality, a na odblokowanym chyba już łatwiej i bez strat :) Za dwa dni jakoś przez to przebrnę, dawno już się nie bawiłem w to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@WKD622

Taka mała poprawka - Fastboot działa na zablokowanym bootlaoderze, ale nie można flashsować kerneli, bo jest zablokowane. W Orange jest zablokowany fastboot i tam nie można odblokować. Fastboot jest po prostu do odblokowywania bootloadera oraz flashowania kerneli ;)

A reszta jest dobrze - można wgrywać custom romy na zablokowany oczywiście tylko wtedy jeśli ma się CWM na zablokowany bootlaoder ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Zablokowany fastboot dotyczy też Z1 Compact z Orange? Bo jakoś nigdzie nie mogę dostać na to jednoznacznej odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Wszystkie sony z Orange to mają.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@vonski

Ogólnie Orange blokuje coś w większości telefonów w ich ofercie. Inne sieci tak nie blokują. Niestety jeśli masz telefon z Orange to nie odblokujesz bootloadera, jedyna szansa to odblokować "zdalnie", ale to kosztuje bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

@up: dzięki.

Oczywiście wiem o blokowaniu Xperii w Orange, liczyłem po prosu że może im przeszło i dali sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nitz

mam telefon z Orange i mam odblokowanego bl i fastboot tez normalnie działa. Miałem resetowany licznik kodów wiec może dlatego mi wszystko działa ale nie kosztowało to jakoś bardzo dużo bo około 100zl w jakimś serwisie GSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi