Skocz do zawartości
titus78

Kabel do ładowania przez złącze

Rekomendowane odpowiedzi

titus78

Jak w temacie, czy pasują te same jak do Z1?

Tapatalking from Z1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    apa-sf

Czy mógłbym poprosić kogoś o zdjęcie kabla z oryginalnej ładowarki DK31? Zakupiłem na allegro ponoć oryginaly kabel EC21 (aukcja: ORYG KABEL MAGNETYCZNY SONY EC21 XPERIA Z Z1 ULTRA (4014879434) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ). Kabel oczywiście działa, ale w dotyku różni się od kabla USB do ładowania dołaczonego w pudełku. Również sama wtyczka usb jest znacznie bardziej masywna (dłuższa) i nie posiada wytłuczonego napisu 'sony' (napis jest wytłoczony na końcowce z magnesem). Chcę się upewnić, że tak wygląda oryginał :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rome

W zestawie masz kabel USB-microUSB, a kupiłeś USB-złącze magnetyczne przez które możesz ładować Z1C poprzez boczne złącze bez konieczności wyciągania zaślepki od microUSB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    apa-sf

@Rome: zgadza się. Rozumiem, że oryginalny kabel EC21 z ładowarki wygląda tak samo jak na tej aukcji i w czuciu również jest bardziej "gumowy/miękki" od kabla usb/micro usb z łądowarką?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłeś chiński kabel. Sony w ogóle takowych nie oferuje.

Do oryginalnej podstawki DK32 w ogóle nie dołączają kabla, należy korzystać z oryginalnego micro usb.

Też mam taki kabelek jaki pokazałeś w linku, ale kupiłem go na Aliexpressie za niecałe 7 dolarów. Nawet miał pudełko Sony i tłoczone logo na końcówce magnetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    apa-sf

Sapienti: dzięki. Zaraz sobie ze sprzedawcą porozmawiam ;-)

Pytanie, czy ktoś z was testował (również nieoryginalną zapewne) przejściówkę microusb-końcówka magnetyczna?

Amazon.com: Micro USB To Magnet Charger Port Adapter Converter For Sony Xperia XL39H Z1 L39H-Black: Cell Phones & Accessories

Wygląda na lepszą opcję niż dodatkowy kabel, pytanie tylko czy trzyma tak samo jak kabel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omajkel

Mam podobna, ładuje to wystarczy. Choć w porównaniu z kablem to gorzej trzyma się telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam tego magnetycznego kabelka w samochodzie. Przy telefonie w pozycji poziomej złączem do góry spokojnie trzyma się. W położeniu pionowym na nierównościach potrafi spaść...

Najważniejsze, że nie trzeba co chwila otwierać zaślepki.

P.S. Ładowarka 1A w zupełności wystarczy do zasilenia telefonu z włączonym GPS, BT, NFC i danych jednocześnie z głośnością na max i oświetleniem w trybie Auto :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też używam kabla z łączem magnetycznym z alledrogo. Trzyma się w miarę dobrze ale trafić nim w złącza tak, żeby ładował wymaga odrobiny precyzji ;).

Dla mnie najważniejsze jest, że nie muszę co chwile otwierać klapki złącza micro usb. W związku z tym spełnia moje oczekiwania.

PS: Nie próbujcie podłączać tego złącza magnetycznego na odwrót. Możecie zrobić zwarcie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi