Skocz do zawartości
titus78

Kabel do ładowania przez złącze

Rekomendowane odpowiedzi

Reus

Kupiłem kabel magnetyczny i niestety nie spełnia swojej podstawowej funkcji - nie ładuje. Po podłączeniu pojawia się ikonka ładowania. Tyle tylko, że parametry ładowania są dość zaskakujące...

post-156254-14255744551557_thumb.png

Niby zasilanie podłączone, a rozładowuje się. Do tego wartości prądu skaczą jak zając po polu - i cały czas na minusie.

Przy podłączeniu przez USB ładowanie odbywa się stabilnie.

Nie mam pojęcia w czym jest problem, ale zakładam , że raczej w kablu.

I nie jest prawdą, że jakość kabla nie ma znaczenia. Wystarczy sprawdzić wartości prądu ładowania przy kablach tej samej jakości ale różnej długości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Co to za soft? Sprawdzę jak u mnie to wygląda na przejściówce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Coś dziwnie pokazuje. Po podłączeniu jest kilkadziesiąt mA, potem ponad 300, potem znowu 700. Ale ogólnie ładuje się szybko, chyba tak samo jak przez microUSB.

Tapatalk @ Xperia Z1 Compact

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mr.Z

Ja kupiłem dokładnie ten sam kabel co w linku, i muszę przyznać że ładuje Zetke bez problemu, magnes mocny, można używać telefon podczas ładowania, ale gwałtownych ruchów nie ma co wykonywać bo te styki i w kablu i w telefonie są tak małe że wystarczy że lekko się przesunie i już nie styka. Ale idzie się przyzwyczaić. Sprawdzone ładowanie i przez sieciowe zasilanie i przez kompa.

Kabel Magnetyczny USB SONY Xperia Z1 Ultra Compact (4083163210) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co do ładowania jeszcze, to ładuje równie szybko i stabilnie jak ładowarka dołączona fabrycznie do zestawu.

Edytowane przez Mr.Z

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bakahk

miniFAQ Kabel magnetyczny [EC21] / Magnetyczna stacja ładująca [DK32 DK31]

Przeglądając polskojęzyczna fora brakowało mi zsumowanych informacji dotyczących owego „magnetycznego” łącza.

Poniżej kilka informacji od laika dla laika (mile widziane poprawki).

OZNACZENIA:

DK32 – stacja dokująca/ładująca dedykowana do Z1C;

Magnetyczna stacja ładująca DK32 - Sony Smartphones (Poland)

post-314810-14255745054456_thumb.jpg

DK31 – stacja dokująca/ładująca dedykowana do Z1;

Magnetyczna ładowarka biurkowa DK31 | Do telefonu Xperia™ Z1 - Sony Smartphones (Poland)

post-314810-14255745054809_thumb.jpg

Różnicą między DK31 a DK32?

Poza oczywistą „dedykacją” DK31 ma kabel „wbudowany” (mówiąc oględnie jest kablem z obudową) a DK32 jest swoistą przejściówką microUSB<=>magnetyczne.

Wydobycie kabla z DK31?

Możliwe i sądząc po opisach w sieci nie takie trudne.

post-314810-14255745055035_thumb.jpg

EC21 – wspomniany kabel „wydobyty” z stacji dokujące DK31.

post-314810-14255745055346_thumb.jpg

Czy do stacji dokującej będzie pasował mój telefon w obudowie XYZ?

Pytanie bez odpowiedzi. Bez organoleptycznego sprawdzenia nie można na 100% odpowiedzieć. No chyba, że przyjmiemy, iż nasz obudowa jest „duża” => po prostu nie zmieści się. Trafiło się kilka opinii sugerujących, iż z tą albo inną obudową jest ok, lub po wyjęciu „prowadnic” można wpakować telefon w danej obudowie.

ORYGINALNOŚĆ:

Temat rzeka. Paradoksalnie SONY samo w sobie zdaje się nie oferować w oficjalnej dystrybucji samych kabli. Mało tego nie dołączają tego kabla do zestawu z telefonem, sugerując jednoznacznie zakup „stacji”.

W sieci dostępne są kable mniej lub bardziej udane (~16,99 zł => 30 zł), analogicznie dostępne są „przejściówki” microUSB<=>magnetyczne jak i „nieoryginalne” obudowy będące wariacjami kabla/przejściówki w obudowie.

JAKOŚĆ:

Po lekturze tematów zamieszczonych na końcu tego wpisu można dojść do nastu wniosków. „Najlepsze” z nich to (więcej w tym parafrazy niż cytatów):

-kable działają bardzo dobrze / nie działają wcale;

-kable mają wystarczająco dobry magnes (trzyma się i tak od razu nie rozłącza) / mają tragicznie słaby magnes i wystarczy ruszyć telefon to od razu rozłączy;

-kable „magnetyczne” ładują praktycznie tak samo jak przez „klasyczne” microUSB / ładują totalnie wolniej;

-(mój ulubiony) kable magnetyczne po X+1 ładowniach przestają działać...;

tematy które można przejrzeć przy okazji:

dla Z1:

http://forum.android.com.pl/f946/stacja-dokujae-ca-349515/

http://forum.android.com.pl/f946/kabel-magnetyczny-do-a-adowania-402625/

http://forum.android.com.pl/f946/kabel-do-a-adowania-przez-za-ae-cze-dokujae-ce-349514/

dla Z1C:

http://forum.android.com.pl/f1166/stacja-dokujae-ca-398284/

http://forum.android.com.pl/f1166/kabel-do-a-adowania-przez-za-ae-cze-383173/

http://forum.android.com.pl/f1166/a-adowarka-magnetyczna-dk32-383175/

---------------------------------------------------------

3grosze:

Telefon „szczelny”, więc takie złącze jest idealnym rozwiązaniem. Praktycznie niemożliwe jest nie porównanie tego do „ładowarek” od laptopów firmy Apple. Rozwiązanie genialne, praktyczne i „działa” (często nawet najwięksi „przeciwnicy” firmy chwalą to rozwiązanie). Do czasu przesiadki na Z1C nawet nie zauważyłem, iż takie złącze jest stosowane w Z1/Z1C. Osobiście idee tego rozwiązania uważam ze świetną. Problemem pozostaje wykonanie. Jakim cudem „marketing” SONY tworząc coś tak fajnego z punktu widzenia użytkownika, utrudnia mu do tego dostęp? Kabel powinien być w standardzie to w 100% pewne. Zarabiać na „kablu”? Przy telefonie z takiej a nie innej „półki” kiepsko, zwłaszcza, iż nie ma ich w „oficjalnym” kanale. Lubując się w teoriach spiskowych: „nie ma kabla, bo ONI wiedzą, że ich złącze pozostawia wiele do życzenia, dlatego jest tylko stacja!”.

p.s

Jak to nie ma oryginalnego kabla?!?! Przecież była aukcja: SONY EC21 ORYGINALNY KABEL MAGNETYCZNY XPERIA Z1 (3943146264) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub ORYG KABEL MAGNETYCZNY SONY EC21 XPERIA Z Z1 ULTRA (4014879434) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. czyli są ale nie ma... zgłupieć można.

post-314810-14255745055798_thumb.jpg

*foty zapożyczone z oficjalnych stron, z Remove EC21 Charging Cable from Sony Magnetic Charging Dock DK31 / DK30 for Xperia Z1 and Xperia Z Ultra | Xperia Guide oraz z drugiej aukcji;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuroi

Najdziwniejsze jest to że Sony ma takie kable i sprzedaje je np w zestawie z baterią/ pokrowcem na Sony Xperie Ultra o oznaczeniu CP 12. Sam kabel w ich specyfikacji nazwany jest "Przewód do ładowania ze złączem magnetycznym EC21"

Power Cover CP12 | Dane techniczne - Sony Smartphones (Poland)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mic979

ja zakupiłem oryginał od sony

i powiem wam że odkąd kupiłem nie otwieram w ogóle złączy

telefon ładuje zazwyczaj w nocy, podłączam i zapominam że coś takiego mam

rano jak budzik dzwoni szybkim ruchem odłączam i wstaje

pewnie że da się odłączyć kabel od telefonu przypadkiem

to tylko magnes

ogólnie bardzo polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie można zakupić oryginał (na allegro nie znalazłem)?

Czy przy oryginale jest możliwe odwrotne podłączenie do złącza i tym samym uszkodzenie telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wpisz na allegro: DK32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi