Skocz do zawartości
WKD622

Rootowanie Z1 Compact na 4.3 136 - ZABLOKOWANY BOOTLOADER

Rekomendowane odpowiedzi

sp4ubw

Czemu ma nie działać? Przecież po zmianie FTFa na 4.4.2 i potem sflashowaniu systemem 4.4.2 w CWM musi działać tak samo :)

Osobiście robiłem na 757 od razu. Przy okazji do rootowania warto dodać link do sklepu play z apką do przywracania dostępu do karty SD dla wszystkich aplikacji, a nie tylko dedykowanemu File Commanderowi. Też działa doskonale i dopełnia root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

@up

A kernel do 4.4.2?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Wyodrębniasz we flashtoolu sam kernel z 757?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

WKD622, po zrobieniu roota tak jak jest w poradniku, wrzucamy FTF z kernelem bez systemu, potem wchodzisz do CWM (ja wolę TWRP) i w nim dalej system w postaci zipa 757, SUUpdate Fix i Dual Recovery. Kernel masz z FTFa. Reboot i wszystko pięknie zadziała.

TO z jakiego softu to będzie robione tez nie ma znaczenia bo system i tak pójdzie 4.4, czyli gdy zaczniemy z 4.4 to będzie 4.4 i jak z 4.3 to tez koncowo będzie 4.4.

W zasadzie jedyna zmiana to zamiana plików z 114 na 757. Cały opis dalej jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Możesz napisać co po kolei robiłeś i ściągałeś, ponieważ też mam ochotę zrootować moją z1c. Jak wygląda sprawa z unrootem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Napisze wam poradnik wieczorem w łopatologiczny sposób - tzn jak zwykle :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dancer

Też bym bardzo chętnie przeczytał czytelny poradnik od podstaw - dla matołów. Ważne, aby znalazły się tam informacje o konsekwencjach roota, gwarancji i unroocie. Sami rozumiecie, telefon za 2 koła prawie, człowiek się trochę boi utraty gwarancji w tak debilny sposób.

PS. Czy to, że mam Orange w jakiś sposób blokuje mi drogi rozwoju telefonu? Root bez problemu, to wiem, ale jak z bl? W przypadku SE Neo V zaniosłem do serwisu, zapłaciłem 30 zł i gość odblokował mi najpierw SimLock, potem aktywował fastboota i na końcu testpointem odblokował bootloader. Czy w przypadku Z1 Compact jest możliwa jakaś droga odblokowania bootloadera dla użytkowników z Orange?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622
    Czy w przypadku Z1 Compact jest możliwa jakaś droga odblokowania bootloadera dla użytkowników z Orange?

Tak ale to kosztuje chyba ze 150zł.

Też bym bardzo chętnie przeczytał czytelny poradnik od podstaw - dla matołów. Ważne, aby znalazły się tam informacje o konsekwencjach roota, gwarancji i unroocie. Sami rozumiecie, telefon za 2 koła prawie, człowiek się trochę boi utraty gwarancji w tak debilny sposób.

Przeczytaj sobie

http://forum.android.com.pl/f1165/faq-kompendium-wiedzy-o-modowaniu-xperii-z1-compact-sa-owniczek-pojae-ae-dla-poczae-tkujae-cych-382949/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dancer
    Tak ale to kosztuje chyba ze 150zł.

:przestraszony:

Że co proszę? Jak to?:dontgetit:

Jest to spowodowane jakimiś nowoczesnymi zabezpieczeniami czy jak? Jak miałem Neo V to ludzie też pisali, że jak nowe zabezpieczenia to 150 zł kosztuje zdjęcie bl. Ja miałem stare i za 30 zł wszystko odblokowane ;) Wygląda na to, że będę sobie musiał odpuścić odblokowywanie bootloadera na Z1 Compact...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Mniej więcej tyle to kosztuje i chyba potrafi to tylko orange :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up kiedy ten poradnik?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi