Skocz do zawartości
WKD622

Rootowanie Z1 Compact na 4.3 136 - ZABLOKOWANY BOOTLOADER

Rekomendowane odpowiedzi

WKD622
    Pytanie - jak zrobię roota na 4.3 i zaktualizuję przez OTA do 4.4, to root zniknie?

Ale po co skoro można zrobić roota od razu na 4.4.2?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Tak zniknie. :)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ptgbis

Witam,

rozumiem że z1c-43-uk.system.flashable.zip w pierwszym poście jest dla 4.3 .136 UK, nie CE …

1. ma ktoś może .142?

2. czy można prosić o apk SMS dla ogonków dla JB, bo plik w #148 to zapewne wersja KK.

A ja się na razie nie przesiadam, przede wszystkim z powodu problemów z synchronizacją korporacyjnych Kontaktów i Kalendarza - synchronizują się ok, ale po krótkiej chwili reset do 0 i od nowa. Miałem też tak na HD2, nie mam pojęcia dlaczego ... (może ktoś wie?)

więc na razie JB, też niezły :-)

PS. dodam że próbowałem wyciągnąć tę apk z FTF .114 w innym poście przy pomocy narzędzi z XDA, ale nie chciały przeczytać utworzonego ext4...

PS2. ok, ext4-unpacker nie chciał, ale ext2explore zechciał ... :-)

---------- Post dołączono 02-06-14 o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano 01-06-14 o 18:22 ----------

hm,

wyciągnąłem Conversations.apk i .odex z wątku [ROM] FTF Central Europe 14.2.A.1.114 i wrzuciłem do system/apps.

Nie widzę różnicy (może coś pokręciłem), na czym właściwie polega ta "Aplikacja do SMSów ze stocka CE, z usuwaniem ogonków" ? Tylko ostrzega czy faktycznie sama usuwa ?

Może jednak poproszę o wersję JB?

---------- Post dołączono o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

sorry, trochę tu narobiłem szumu, ale dla kompletności już dokończę:

poradziłem sobie przez Xposed którego i tak używam (Gravity Box i MinMinGuard) oraz moduł Xperia Conversations Tweaks (SMS/MMS) z XDA dla Z2.

Działa OK.

Edytowane przez ptgbis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam . Mam małe pytanie , czy root ten zadziała bezproblemowo w sytuacji gdzie mam już andka 4.4.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Tak. Instrukcja jest uniwersalna

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tazman

Witam serdecznie jestem posiadaczem z1 z orange , przeczytałem już tyle postów że siępo prostu pogubiłem. W jaki sposób mam go zrotować, posiadam soft 4.3 nr kompilacji 14.2.A.1.114

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Reus

Dokładnie tak, jak w poradniku na początku tego wątku. Nie ma znaczenia, że telefon jest z orange. Po zabiegu będzie zrootowany i czysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tazman

Ok biorę się do roboty dzięki

---------- Post dołączono o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Mam pewien problem mianowicie Wybierz jeszcze tylko z listy po lewej wcześniej wspomniany soft o nazwie SO-02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf. Po czym kliknij "flash" w prawym dolnym rogu.ten plik jest z rozszerzeniem zip i flashtol go nie widzi co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Nie pomyliło Ci się z flashible.zip?

02F_14.1.H.1.281_docomo.ftf musi być w ftf, jeśli nie to spróbuj rozpakować. Powinien wyjść jeden duży plik w rozszerzeniu ftf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tazman

wystarczyło zmienić rozszerzenie, ale mam inny problem dochodzę tu

Uruchom Z1C-lockeddualrecovery2.7.123-BETA.installer.zip klikając w install.bat, wybierając opcję trzecią (Installation on unrooted ROM) i nic się nie dzieje Waiting for device i tyle wyżej widnieje napis failed to start deamon. Co robię źle ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WKD622

Hmy... Nie wykrywa go. Nie wiem dlaczego. Kwestia sterowników.

Wysłane używając Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi