Skocz do zawartości
kriz2000

Petycja do zespołu CyanogenMod w sprawie oficjalnego supportu dla LG GT540

Rekomendowane odpowiedzi

gw82
    Oficjalnie zaczynamy akcję support CyanogenMod team dla Swifta

Ja również spełniłem swój obywatelski obowiązek. A może by tak zrobić z tego osobny temat i tu nie mieszać?

Zwiększy to przejrzystość wątku i skuteczność akcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obowiązek spełniony,pora na to aby inni też "żebrali" na forum cyanogena. Razem na pewno coś wywalczymy.

sorry za off-a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co to za różnica jaka wersja CM? Choćby była i RTM, to i tak SwiftDroid jest niewspieranym portem w którym dalej nie działa masa rzeczy tak jak powinna. Zamiast patrzeć na kolejne wydania CM, lepiej czekajmy na porządne radio (niewłączające bluta, z możliwością AS i zapisywania więcej niż 5 stacji, bo nawet moje radyjko w słuchawkach może więcej), poprawioną transmisję danych w 3g i problem z połączeniami, kalibrację ekranu i porządnie wykalibrowany wskaźnik pojemności baterii.

Po dłuższym optymistycznym przerzucaniu się z romu na rom, stwierdzam że do tej pory nie powstał taki w którym działałyby wszystkie PODSTAWOWE funkcje - poza może 1.6 który z kolei jest stary jak świat.

Ot, gorzkie przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tyra3l

Ode mnie również coś poszło, strasznie się pisze po angielsku, lepiej czytać. Mam nadzieję, że zrozumieją ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A co to za różnica jaka wersja CM? Choćby była i RTM, to i tak SwiftDroid jest niewspieranym portem.

Nie ma to jak komentarze znawców ;)

Written with Tapatalk on GT540

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie ma to jak komentarze znawców ;)

ZduneX25, nie chcę wszczynać wojenek - ale gdybyś zrozumiał co napisałem, przyznałbyś mi rację. CyanogenMod jest dostępny oficjalnie na konkretną liczbę urządzeń (lista http://www.cyanogenmod.com/devices tutaj) a wśród nich nie ma naszego telefonu. Wszystkie romy na telefony spoza listy są zgodnie z polityką teamu CM niewspieranymi portami, co oznacza między innymi, że team CM nie uwzględnia w planach rozwoju poprawek pod nasz konkretny telefon. Z kolei http://www.cyanogenmod.com/blog/a-note-on-unofficial-ports-and-how-to-get-it-right tutaj jest stosowna informacja od teamu cm na ten temat. Tyczy się to także etny, X10 i masy innych modeli. W związku z powyższym, nie ma żadnej gwarancji, że jeśli CM7 wyjdzie w wersji RTM, to na naszym telefonie będzie działał jak należy. Równie bezsensowne jest podniecanie się aktualizacją źródeł Androida do wesji 2.3.3, bo praktycznie jedyne co wniosła to niewspierane przez nasz telefon NFC. Ot, taki trochę owczy pęd - bo nowsze nie zawsze musi znaczyć lepsze w przypadku naszego telefonu.

Przez "niewspierany port" mam na myśli - nie używa repozytoriów CyanogenMod (jest klonem na lokalnym komputerze developera, na innych gitach, etc), ekipa CM w niczym nie pomoże jeśli nowo dodana funkcja sypnie kompatybilność z naszym GT540, przykładem jest choćby funkcja aktualizacji ota niedziałająca w naszym telefonie.

Nie krytykuję pracy Mur4ika, bo chłopak zasłużył na uznanie i kilka dolarów (czekam na możliwość wysłania mu kasy bo PayPal nie pozwala) - ale fakt pozostaje faktem: nie ma porządnego oprogramowania na nasz telefon. W każdym coś się sypie. A fakt że źródła nie są upublicznione utrudnia (czy może raczej - uniemożliwia) połączenie portu z główną gałęzią cyanogena i rozwój w ramach ich infrastruktury i przy udziale ich całkiem sporej społeczności programistów. Nie oszukujmy się, jeśli chodzi o nasz telefon jedynymi "znawcami" są Mur4ik, Quarx, joestone i wingrime - a i tak Mur4ik ostatnio pisał, że on się tego dopiero uczy. W community CM jest masa ludzi którzy mogliby pomóc w doszlifowaniu niektórych funkcji. Stąd moje niezadowolenie że SwiftDroid jest tylko klonem CM a nie częścią tego projektu.

@szacuken - ta akcja nic nie da, bo nie ma chętnego developera do utrzymywania gałęzi lg w repozytorium (każda gałąź ma przydzielonych developerów), pisano już o tym. Proponowałem Mur4ikowi przeniesienie projektu na serwery CM i oficjalne połączenie projektów, ale nie odpisał. Bez developera możecie podpisywać petycje do upojenia - każdy może kliknąć, ale pisać nie ma komu. Jeśli chcecie coś zrobić w tym kierunku, to napiszcie petycję do Mur4ika, wingrime i joestone, żeby zadeklarowali chęć utrzymywania portu w repozytoriach CM :)

Edytowane przez mstefanski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ZduneX25, nie chcę wszczynać wojenek - ale gdybyś zrozumiał co napisałem, przyznałbyś mi rację. CyanogenMod jest dostępny oficjalnie na konkretną liczbę urządzeń (lista http://www.cyanogenmod.com/devices tutaj) a wśród nich nie ma naszego telefonu. Wszystkie romy na telefony spoza listy są zgodnie z polityką teamu CM niewspieranymi portami, co oznacza między innymi, że team CM nie uwzględnia w planach rozwoju poprawek pod nasz konkretny telefon. Z kolei http://www.cyanogenmod.com/blog/a-no...o-get-it-right tutaj jest stosowna informacja od teamu cm na ten temat. Tyczy się to także etny, X10 i masy innych modeli.

ok ale każdy deweloper w teamie zajmuje się innym urządzeniem i do każdego urządzenia musi i tak od siebie dodać jakieś poprawki które nie są uwzględnione w ich nowych wersja. Wydawane wersje naprawiają bardziej ogólne sprawy a deweoper który prowadzi daną gałąź i tak na własną ręke modyfikuje, zmienia lub dodaje właśne poprawki. Dokładnie to samo robi mur4ik.

Przez "niewspierany port" mam na myśli - nie używa repozytoriów CyanogenMod (jest klonem na lokalnym komputerze developera), ekipa CM w niczym nie pomoże jeśli nowo dodana funkcja sypnie kompatybilność z naszym GT540, przykładem jest choćby funkcja aktualizacji ota niedziałająca w naszym telefonie.

jak wyżej tym się zajmuje mur4ik bo jeśli jakaś porpawka nie działa jak należy to ją wywala. I jeśli na swifcie nie działa to na innych telefonach nawet wspieranych nie ma 100% pewności, że też będzie działała dobrze.

Nie krytykuję pracy Mur4ika, bo chłopak zasłużył na uznanie i kilka dolarów (czekam na możliwość wysłania mu kasy bo PayPal nie pozwala) - ale fakt pozostaje faktem: nie ma porządnego oprogramowania na nasz telefon. W każdym coś się sypie. A fakt że źródła nie są upublicznione utrudnia (czy może raczej - uniemożliwia) połączenie portu z główną gałęzią cyanogena i rozwój w ramach ich infrastruktury i przy udziale ich całkiem sporej społeczności programistów. Nie oszukujmy się, jeśli chodzi o nasz telefon jedynymi "znawcami" są Mur4ik, Quarx, joestone i wingrime - a i tak Mur4ik ostatnio pisał, że on się tego dopiero uczy. W community CM jest masa ludzi którzy mogliby pomóc w doszlifowaniu niektórych funkcji. Stąd moje niezadowolenie że SwiftDroid jest tylko klonem CM a nie częścią tego projektu.

również według mnie mur4ik jak i reszta zasłużyli na spore uznanie. Tylko nie rozumię jednego. Piszesz, że nie będzie porządnego oprogramowania(zobaczymy) ale przecież czy sam cyanogenmod na każdy telefon działa tak samo? I czy jest kompletnie bez bugów? Nasz mod jest na poziomie innych modów m.in. na ZTE gdzie występują te same błędy (np. z baterią) co u nas. Przecież to nie jest tak, że inne oficjalne porty są bez wad a inne są bee bo nieoficjalne i pewno zbugowane. Czasami okazuje się, że na chwilę obecną nieoficjalne porty są lepsze niż oficjalne wersje. Co do upublicznienia townież się dziwię dlaczego nie chce ich udostępnić. Może zrobi to z nowym jądrem, nie wiem i nie będę wnikał. Ale z tego co wiem mur4ik i joestone pomagali sobie i mur4ik udostępnił mu część źródeł dzieki którym poprawił kilka rzeczy.

A co do połączenia z główną gałęzią to wątpie czy to takie łatwe. Przyłączenie do głownej gałęzi wiążało by się z przyjęciem mur4ika do teamu CM a wątpie czy to takie proste.

Quarx również się uczył, joestone też się uczy, wingrime też(kernel chyba niedługo bo coś sobie z mur4ikiem ostatnio pogadał, może mu pomoże i od razu dadzą wersję 35 jajka).

ta akcja nic nie da, bo nie ma chętnego developera do utrzymywania gałęzi lg w repozytorium (każda gałąź ma przydzielonych developerów), pisano już o tym. Proponowałem Mur4ikowi przeniesienie projektu na serwery CM i oficjalne połączenie projektów, ale nie odpisał. Bez developera możecie podpisywać petycje do upojenia - każdy może kliknąć, ale pisać nie ma komu.

tutaj się z tobą zgodzę, bo na chwilę obecną nikt z CM się swiftem nie interesuje, ale może jeśli zobaczą jaka jest popularność to jeden dew z teamu może sobie kupić swifta i pracować nad nim choćby jako drugorzędny projekt. ALe na chwilę obecną to marzenia.

Również nie chcę wszczynać wojny bo to nie o to chodzi. Wyraziłeś swoje zdanie, ja swoje. Niekoniecznie musimy się zgadzać. Ja sprawę zakończyłe, bo o ile zgadzam się, że swiftdroid nie jest idealny to nie znaczy, że kiedyś nie musi być.

PS: Inna sprawa że na forum swifta jest zarejestrowanych 30 tysięcy urzytkowników tylko z polski. Ok. 20 tysięcy ma swifta (reszta pewnie x8) więc pomyśl sobie, jeśli by się wszystkim chciało choć trochę zaangażować to trochę głosów byśmy mieli.

Edytowane przez kriz2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[email protected] Ja uwazam, że sprawa jądra jest w tej chwili najważniejsza bo skoro było by 35 to jakoś by to poszło nawet bez deweloperów z theam CM. Nie jestem znawcą ale portowanie systemu pod nowe jądro jeśli już będzie na pewno rozwiąże wiele problemów i chyba o to w tym wszystkim chodzi i team CM będzie skor do pomocy ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reas0n

Hm, przeczytałem powyższe wypowiedzi i myślę, że warto się na tamtym forum wpisać, spróbować nigdy nie zaszkodzi ^^

W końcu gdyby Swift byłby wspierany i pracowałoby nad nim więcej osób, wtedy soft napewno byłby lepszy ;P Petycja do autora SwiftDroid'a to też dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matwoj

Jeśli ktoś chce tam się udzielić, a ma wątpliwości co do swojego angielskiego niech napisze na pw, lub mail mateuszho(na)gmail.com

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi